Щастя поруч із тобою. Чи можна всіх людей зробити щасливими? Щастя і задоволення. Щастя і добробут

УРОК 5

 Тема: Щастя поруч із тобою. Чи можна всіх людей зробити щасливими? Щастя і задоволення. Щастя і добробут

 Мета: з’ясувати щодо можливості зробити людей щасливими; пояснити поняття щастя і задоволення, щастя і добробут', розвивати словниковий запас; виховувати бажання створювати атмосферу щастя навколо себе.

 Обладнання: малюнки, плакат.

ХІД УРОКУ

 I. Організаційна частина

II. Актуалізація опорних знань

  1. На дошці висить плакат зі словами: «Кожен прийшов у цей світ, щоб стати і бути щасливим».

  2. Бесіда з учнями.

 — Як ви розумієте ці слова?

 — Що означає бути щасливим?

 — Що потрібно робити, щоб бути щасливим?

  3. Сьогодні ми з вами помандруємо в країну, а щоб знати, як вона називається, розв’яжемо кросворд.

  1 к У  щ

2 м а  м а

б а б У  с я

4 т 0 Р  т

5 с і м’ я

1. Не дерево і не трава.

2. Найдорожча у світі людина.

3. Мамина мама.

4. Велике тістечко, яке пече мама до Дня народження.

5. Тато, мама і я — дружна ...

 — Отже, ми з вами помандруємо у країну Щастя. Протягом нашої подорожі ми здійснимо декілька зупинок. А саме:

Зупинка 1. Навчись бачити себе щасливим.

Зупинка 2. Зроби щасливими рідних і близьких.

Зупинка 3. Щастя і задоволення.

Зупинка 4. Щастя і добробут.

 III. Мотивація навчальної діяльності

 — Мандруючи у цю країну, ми візьмемо з собою усмішку, гарний настрій та серце, наповнене добротою.

Зупинка 1. Навчись бачити себе щасливим.

 — Вам часто доводиться чути: «Щаслива людина» або «Він не мав щастя у житті»,

 Що ж таке щастя? Сядьте зручно і уважно послухайте одну історію. Оленка і Марійка гралися у дворі. Оленка була дуже засмучена. Щоб навести порядок у думках, дівчинка вирішила порадитися із подружкою.

 — Марійко, чи почуваєшся ти коли-небудь щасливою?

 — Звісно. А ти що, ні? — здивувалася дівчинка.

 — Не так, щоб ні, але я не впевнена, чи то було справжнє щастя. От скажи, коли ти щаслива?

 — Що тут мудрувати? Я була щаслива, коли мені купили нову ляльку. Дуже щаслива, коли бабуся купила мені нову сукню. Щаслива, коли з батьком ходимо у ліс, на поле, до річки.

 — І це все? — запитала Оленка.

 — Так, — відповіла дівчинка, посміхаючись.

 — А я хочу, щоб були здорові мама і тато, дідусь і бабуся. Хочу, щоб були щасливі всі люди.

 Марійка замислилася.

 Відповіді на питання.

 — Як кожна дівчинка бачила своє щастя?

 — З чим пов’язувала своє щастя Оленка?

 — Про яке щастя мріяла Марійка?

 — Чи можете ви бути щасливими від якоїсь дрібниці?

Зупинка 2. Зроби щасливими рідних і близьких.

 — Давайте поміркуємо над прислів’ям: «Не родись багатим і вродливим, а родись при долі та щасливим».

 — Яким хочуть бачити батьки своїх дітей?

 — Що потрібно робити дітям, щоб їхні батьки почували себе щасливими?

Зупинка 3. Щастя і задоволення.

 — Попрацюємо з деформованим текстом.

 Життя, щоб, щасливим, треба, дрібниці, повсякденні, зробити, любити. (Щоб зробити життя щасливим, треба любити повсякденні дрібниці.)

 Діти записують у словнички слова: щастя, задоволення, добробут.

 IV. Фізкультхвилинка

 Встало вранці-рано сонце.

 Заглянуло у віконце.

 Ми до нього потяглися,

 За промінчики взялися.

 Стало сонце танцювати,

 Нас до танцю припрошати.

 Нумо, разом, нумо, всі,

 Потанцюємо у класі.

Зупинка 4. Щастя і добробут.

 — Послухайте оповідання В. Сухомлинського «Чого заплакав Мишко?»

 У гості до Мишка прийшов однокласник Федько. Прийшов і розповідає радо:

 — Мій тато учора їздив до міста. Привіз мені подарунки — нові ковзани і ліхтарик.

 Слухав його розповідь мовчки Мишко і дивився у вікно.

 Федько запитав:

 — Може, принести ковзани, подивишся?

 — Ні, не треба, — відповів Мишко і заплакав.

 Здивувався Федько. Прийшов додому і питає маму:

 — Чого Мишко заплакав, коли я йому про татів подарунок розповів?

 — Бо тато Мишка покинув сім’ю. Твоя радість ще раз йому про горе нагадала. Не можна нещасній людині своїм горем хвалитися.

 Запитання до тексту.

 — Чому заплакав Мишко?

 — Чому Федькова мама назвала його нещасним?

 — Чи завжди люди, які в житті мають все, щасливі?

 V. Підсумок уроку



Джерело: noindex
Категорія: Етика | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1320 | Рейтинг: 0.0/0
Поняття про композицію як витвір мистецтва. Практична робота «Півник і курочк...
Вибір друзів. Уміння товаришувати й спілкуватися в класі та сім'ї. Практи...
У царстві букв і звуків
Дерева, кущі, трав'янисті рослини
Російська народна казка «Лисичка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]