Птахи свійські: курка.
Тема: Птахи свійські: курка.
Мета:  розширити уявлення учнів про умови існування, звички, живлення, потом-ство курей; формувати поняття „свійські птахи”.  
Коригувати і розвивати аналітичне сприймання у процесі обстеження зовні-шнього вигляду тварин, що вивчаються; операції мислення на основі аналізу, порівняння, групування тварин.
Виховувати доброзичливе, бережне ставлення до тварин, працелюбність.


Хід уроку
I)    Підготовча частина.
1)    Нервово-психічна підготовка.
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Щоб країні прислужитись,
Ви повинні добре вчитись – 
Для могутності і слави
Української держави.
2)    Організація класу.
II)    Основна частина 
1)    Повторення раніше вивчених знань.
-    Гра „ Хто зайвий? ” (малюнки тварин: корова, коза, вовк, свиня).
-    Про яких тварин ми говорили на попередніх уроках?
2)    Актуалізація опорних знань учнів.
-    Групування тварин: звірі, птахи, риби. („Голосування нога-ми”: У кожного учня є малюнок тварини. Визначивши,  до якої з груп належить його тварина, учень підходить до міс-ця зібрання цієї групи.)
3)    Повідомлення теми і мети уроку.
-    Сьогодні на уроці ми будемо говорити про птахів: курку. Її зовнішній вигляд. Утримання у господарстві. Потомство. Значення у житті людини. 
4)    Вивчення нового матеріалу.
а)    Формування поняття „свійські птахи”. 
-    Розгляд малюнків свійських птахів.
-    Як назвати цих птахів одним словом? (свійські)
-    Чому? Де вони живуть?

б)    Читання та обговорення оповідання В.Сухомлинського «Втрачений день». 
-    А щоб наш день пройшов не дарма, ми будемо створювати свою пта-хоферму. 
в)    Планування діяльності по створенню проекту.
-    Що нам необхідно знати, щоб створити птахоферму? (Яких птахів бу-демо розводити; яка їх користь для людини; чим живляться ці птахи; які мають звички; умови їх утримання)
г)    Виділення суттєвих ознак птахів, що вивчаються. 
-    Гра „Вгадай за описом” (Учень описує зовнішній вигляд курки, півня. Решті дітей потрібно відгадати: про якого саме птаха розповідається.)
-    Отже, з яких частин складається тіло курки?
-    Чим воно вкрите?
-    Яка курка за розміром?
-    Хто більший за розміром: курка чи півень?
-    Як називаються їх малята? Опишіть їх (за малюнком).
д)    Значення для людини свійських птахів.
-    Чим буде вигідно для нас розводити саме курей на своїй птахо-фермі? (Яйця, м’ясо, пух, вирощування потомства).
е)    Живлення та звички курей.
-    А зараз звернемося до „Довідкового бюро”, щоб з’ясувати важ-ливі для нас питання:  
-    Чим живляться кури? Курчата?
-    Які звички мають ці свійські птахи?
ж)     Умови утримання курей у господарстві.
-    Що ж, ми з’ясували всі питання про курей. Тепер можемо замовити у будіве-льної компанії спорудити саму птахоферму.
-    Давайте окреслимо вимоги до споруд, де будуть жити кури та їх потомство.
5)    Закріплення вивчених знань. 
-    Молодці, попрацювали на славу: птахоферму створено. 
-    А до нас приїхав репортер з телеканалу, щоб показати по телевізору сюжет про нову птахоферму.
-    Гра „Мікрофон” :
-    Яких птахів вирощують на вашій птахофермі?
-    Які корми використовуєте для цих птахів?
-    Які умови утримання курей на вашій птахофер-мі?
-    Як вигодовуєте і утримуєте потомство курей?
-    Яку продукцію реалізовуєте в результаті своєї діяльності?
III)    Заключна частина
1)    Підсумок уроку. Рефлексія.
2)    Аналіз результатів роботи учнів на уроці.

 
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (03.01.2016)
Переглядів: 1502 | Рейтинг: 0.0/0
Таблиці додавання й віднімання чисел 4 і 5. Нумерація чисел у межах 20. Задач...
Запитання до природи. Чи розуміються тварини між собою?
Цікавий світ навколо тебе. Урок позакласного читання
Про працелюбних і лінивих
Уявлення про симетричну форму. Практична робота «Світ комах»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]