Як змінюється життя рослин улітку?

Тема 53. Як змінюється життя рослин улітку?

Мета: провести спостереження за літніми змінами в живій природі; систематизувати знання учнів про природні зв'язки; розвивати мовлення, мислення; розширювати світогляд: виховувати любов до природи.

Хід уроку

 I. Організаційний момент

 II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

 1. Перевірка домашнього завдання

 — Розкажіть, як потрібно поводитися під час грози.

 — Які ознаки літа ви знаєте?

 2. Слухання вірша

 — Які ознаки літа згадуються у вірші?

 ПАХНЕ ЛІТО На дзвінкій галяві теплим літом Заквітчалась липка першим цвітом,

 І сама страшенно здивувалась:

 «Та невже ж таке зі мною сталось? »

 Зашуміли трави над землею,

 Здивувались також разом з нею.

 Забриніли дзвоники ласкаві:

 «Ой же дух солодкий на галяві!

 Пелюстки у нас лілові й білі,

 Та чомусь ми пахнути не в силі...»

 Жовтим оком дивиться ромашка:

 «Від такого цвіту дихать важко!»

 І радіють бджоли-міхоноші:

 «А для нас ці квітоньки — хороші!»

 Повна липка радості і суму:

 «Через що,— зітхає,— скільки шуму?»

 І ховає гілочки розквітлі,

 Миті в зливах, скупані у світлі.

 В лісі меду теплого налито.

 Пахне цвіт на липці.

 Пахне літо!

М. Пригара

 III. Повідомлення теми і мети уроку

 — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про ознаки літа в житті рослин.

 IV. Вивчення нового матеріалу

 1.Робота аа підручникам (с. 134-135]

 — Пригадайте! Які зміни відбулися у житті дерев, кущів та трав’янистих рослин навесні? Як дізнатися, що розпочалося літо? Що про це розповіла Синьокрила Сойка?

 — Доведіть, що кращої пори за літо немає. Що ви прочитали про дуб?

 — Що ви дізналися про липу?

 — У лісах укривається білим цвітом глід. У парках та садах розливається ніжний аромат від квіток жасмину.

 — Як ви розумієте слова: «Літо щедро встелило землю смарагдовим килимом із різнотрав’я»?

Клас

 — Розгляньте малюнки на с. 135. Які квіти можна побачити серед цього розмаїття?

 Гра «Квітковий бал»

 — Хто запросить більше рослин, які квітують улітку, на «Квітковий бал*?

 — Пригадайте вірші та казки про ці рослини.

 — Поясніть прислів’я.

 ■ Прийде літо — все розмаїто, прийде зима — нічого нема.

 2.Фізкультхвилинка

 V. Узагальнення й систематизація знань

 1. Робота в групах

 — Підкресліть літні явища у житті рослин.

 ■ Цвітіння рослин;

 ■ листопад;

 ■ дозрівання ягід;

 ■ сокорух;

 ■ утворення плодів.

 2. Слухання вірша

 ПРИКМЕТИ ЛІТА

 Ластівки літають Над водою низько,

 Хвилі розбивають —

 Значить, дощик близька.

 Мав червоні квіти,

 Хмари в небі синім,

 Значить, завтра, діти,

 Буде вітер сильний.

 А як льону річка В палі засиніла,

 Знайте, що суничка У гаю дозріла.

М. Чепурна

 — Які прикмети літа згадує автор у вірші7

 — Які народні прикмети ви почули?

 — Продовжіть речення:

 Ластівки літають над водою низько — ... (перед дощем).

 Червоні хмари — ... {до вітру).

 Льон зацвів у полі — дозріла... (суниця).

 VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

 — Які літні аміни відбуваються в житті рослин7

 — Наведи приклади літніх квітів.

 — Які аміни відбуваються влітку в житті тварин?

 — Чому влітку розвивається і збільшується потомство в усіх тварин?

 VII. Домашнє завдання

 С. 134 135.

 — Доведіть, що не можна зривати квітки дикорослих рослин для букетів та вінків.

 — Придумайте і розіграйте розмову на цю тему між королицею та дзвоником.

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 5116 | Рейтинг: 0.0/0
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
Комбінована аплікація. Послідовність дій під час виготовлення комбінованої ап...
Згинання і складання паперу. Виготовлення іграшок із паперу. Жабка
В. Лучук «Жолудь». Є. Гуцало «Без дороги ходить дощ». П. Ребро «Суперечка». А...
Загадка — цікава розумова задача. Л. Глібов «Котилася тарілочка», «Хто доня?»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]