Музичні можливості комп'ютера. Стандартні програвачі мелодій

Тема. Музичні можливості комп'ютера. Стандартні програвачі мелодій

 Мета: Сформувати поняття про стандартні програвачі мелодій Windows. Відпрацювати навички роботи з програвачами мелодій та їх відтворення. Розвивати естетичні почуття та гармонію; Виховувати музичну культуру .

Обладнання. музичний редактор, підручник, робочий зошит.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Техніка безпеки.

– Пригадайте, що ми повинні зробити перед початком роботи на комп’ютері.

 (Відповіді дітей)

переконатися у відсутності видимих ушкоджень робочого місця;

сісти так, щоб лінія погляду приходилася в центр екрана, щоб не нахиляючись користуватися клавіатурою і сприймати передану на екран монітора інформацію;

розмістити на столі зошит, навчальний посібник і інші предмети так, щоб вони не заважали роботі на комп’ютері.

Починати роботу тільки за указівкою викладача «Приступити до роботи».

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

- Яке прислів'я зашифроване в алгоритмі? (Добре слово краще за цукор і мед)

ІІІ. Актуалізація знань

Хто такі композитори? Що вони роблять? Яких відомих композиторів ви знаєте?

Соліст – це…

Хто керує оркестром, хором?

Скільки виконавців входить до складу дуету? Квінтету? Тріо? Октету? Квартету? Септету? Секстету?

Яке призначення музичного редактора? Які його можливості?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступна бесіда.

 Далеко не всі звуки можна записати нотами. Навіть музику, якщо її грає людина, а не комп'ютер, не можна передати тільки нотними знаками, бо кожен виконавець вкладає в неї свої емоції, душу. А як записати голос людини, щебетання птахів, інші звуки?

2. Робота з підручником, ст. 62.

3. Практична робота

Виконання завдань №2,3робочого зошита

4. Фізкультхвилинка.

 Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться,

За щасливий день вчорашній,

Ви до сонця потягніться.

Раз присядьте, два присядьте –

І за парти тихо сядьте.

V. Робота з комп’ютером.

Щоб запустити програвач, натисни кнопку Пуск, потім, користую­чись мишею, послідовно обери: Усі програми, Програвач Windows Media. Якщо на Робочому столі є піктограма програми, досить підвести до неї вказівник і двічі клацнути ліву кнопку миші.

У вікні справа ти побачиш список творів для відтворення, які приго­тував для тебе вчитель. А в нижній частині вікна — панель з кнопками, що дуже схожі на кнопки СD-плеєра.

Натисни кнопку Відтворити й розпочни програвання запису. Перевір, як працюють усі інші елементи керування.

Релаксація.

Закрийте очі на 5 – 10 секунд. Розслабте м’язи очей, розкрийте їх на такий же час. Повторіть вправу 3 – 4 рази. Спрямовуючи погляд вперед, умовно напишіть очима слово «програвач». Покліпайте кілька разів очима, не напружуючи м’язи очей.

VІ. Логічна сторінка «Для розумників і розумниць»(ст. 63)

VIІ. Підсумок уроку.

- Чи цікаво було працювати на уроці?

- Що найбільше сподобалося робити?

- Що видалося найважчим?

- Про що хотіли б дізнатися більше?

- Де ми можемо використати набуті знання?

VІІІ. Домашнє завдання.

Підручник с. 62-63.

Робочий зошит. Урок 30(№1,4)



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (17.02.2015)
Переглядів: 1259 | Рейтинг: 0.0/0
Запитання до природи. За що нам удячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
В. Сухомлинський «Соловей». Підсумок із теми
Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна підтримка уроків математики
Підсумковий урок за І семестр
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 24
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]