Одиниці вимірювання довжини. Вираження одних одиниць вимірювання довжини іншими

Тема: Одиниці вимірювання довжини. Вираження одних одиниць вимірювання довжини іншими

Мета: систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання довжини; вправляти у заміні одиниць вимірювання; закріпити вміння розв’язувати задачі на спосіб відношення; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для усної лічби, таблиця одиниць вимірювання довжини.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Пояснити розв’язання задачі № 257.

Скласти задачу, обернену до даної.

• Прочитати відповіді прикладів, у яких остання дія — віднімання.

2. Усна лічба за картками

 345 000 + 7 = 834 000 + 5 = 834 000 + 825 = 254 000 + 600 = 483 000 + 548 =

 2 800 : 100 = 31 700 : 10 = 92   1 000 =

 5 000 : 1 000 = 240   10 =

3.Записати числа у вигляді суми розрядних доданків

4 3 9 5

6 0 8 7

7 5 0 2

3 0 0 4

6 2 7 8

4.Завдання для опитування

• Записати, скільки всього десятків, сотень, тисяч у числі 263 153.

• У скільки разів збільшується число, коли до нього справа приписуємо один нуль? Два нулі? Три нулі?

• Як зміниться число 30 000, якщо відкинути в його запису один нуль?

• Розв’язати задачу.

Довжина коридору 10 м, ширина — 3 м. Знайти периметр коридору.

• Зозуля за 1 год може з’їсти 100 гусениць. Скільки гусениць вона з’їсть за добу? (2 400)

II. Повторення та узагальнення вивченого про одиниці вимірювання довжини

1. Завдання № 259 (1)

2. Прочитати таблицю одиниць довжини.

3. Коментоване виконання завдання № 260, 261

4. Фізкультхвилинка

5. Самостійна робота: вправа № 262

6. Хвилинка цікавого. Історична довідка

Раніше люди користувались іншими одиницями вимірювання довжини. Прочитайте ці одиниці на таблиці.

ґЛ

Сажень --- 2 м 13 см

Аршин --- 75 см

Лікоть --- 46 см

П’ядь --- 17 см 8 мм

Верста --- 1 км 70 м

Миля --- 1 км 600 м

Дюйм --- 2 см 5 мм

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Коментоване розв’язання задачі № 263 за скороченим записом умови задачі на дошці

3 кг — 2 кг

12 кг — ? кг

2. Самостійна робота: приклади № 264

3. Практична робота з картою України

У підручнику — карта Глухівського району Сумської області. За цією картою і завданням у вправі № 265 учні обчислюють відстані, користуючись масштабом. Доцільно згадати, що таке масштаб і як ним користуватись.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 266, 267, 268.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (29.04.2015)
Переглядів: 1621 | Рейтинг: 0.0/0
Взаємозв’язок частин із цілою формою. Практична робота «Ліплення тварини»
Професії батьків. Усі професії потрібні. Вшанування праці
Текстильні матеріали. Загальні поняття про прядиво, нитки, тканини та ткацтво
Запитання до природи. Чи розуміються тварини між собою?
Будівельні споруди. конструювання з деталей набору «казкового містечка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]