Розв'язування логічних задач. «Істинні та хибні висловлювання 3». Відпрацьовування навичок визначення істинних та хибних висловлювань

Урок №22

Тема: Розв'язування логічних задач.

Практична робота №21. «Істинні та хибні висловлювання 3». Відпрацьовування навичок визначення істинних та хибних висловлювань.

Мета:

  • закріпити вивчене;
  • підготувати учнів до підсумкового уроку;
  • навчити грамотно формулювати запитання й робити висновки з отриманої інформації.

Обладнання програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань»

Вимоги до учнів: уміти проводити аналіз при розв’язуванні логічних задач; знаходити різні варіанти розв’язування однієї задачі, розрізняти істинні та хибні висловлювання

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Актуалізація опорних знань

1) Розминка

Дайте відповіді на запитання:

- Що ночі горить, а вдень гасне? (зорі)

- Яким буває кінь, коли циган його миє? (мокрим)

- Що в людині найшвидше? (думка)

- У яку бочку не можна налити води? (у повну)

- Де вода стоїть стовпом? (у склянці)

- Що дістане зубами потилицю? (гребінь)

- Стоїть дуб, на ньому дванадцять гілок, на кожній гілці по чотири гілочки, а на них по сім жолудів. Що це? (рік, місяці, тижні, дні)

2)  Перевірка домашнього завдання

Відповідь:

Де квітка – там і мед

Як працюєш, так і маєш

Де верба – там вода

         3)Гра «Чорна скринька»

Учитель показує учням чорну скриньку, у якій захована якась річ, і пропонує відгадати, що саме там заховано. Щоб знайти відповідь, учнів повинні ставити вчителеві запитання, але формулювати їх таким чином, щоб учитель міг відповісти тільки словами «так» чи «ні»

Наприклад: У скриньці лежить зошит

Можливі запитання:

  • Учні часто використовують цей предмет?
  • Цей предмет можна використати для навчання?
  • Цей предмет зараз лежить на парті?
  • Цей предмет має круглу форму?
  • Цей предмет має прямокутну форму?
  • Цей предмет виготовлено з пластмаси?

Після проведення гри зробити висновок: відповіді на які запитання дають більше інформації про об’єкт? (запитання, на які людина не може відповісти одним словом)

  1. Фізкультхвилинка

Світить сонце золоте.

Квітка поміж трав росте.

Бджілка весело кружляє,

З квіточки пилок збирає.

Бджілко, бджілко, постривай!

Меду нам смачного дай!

  1. Практична робота

1) Повторення правил ТБ

2) Робота із зошитом

Завдання 1.

Відповідь: 1, 3, 5, 7

Завдання 2.

Відповідь:

Якщо на небі хмари, то може піти дощ

Якщо сонце сідає за обрій, то настає вечір

Завдання 3.

Варіант відповіді: бджоли літають у полі над квітками і збирають нектар.

3) Робота із комп’ютером

Робота з комп’ютерною програмою, зупинка «Логіка» (Істинні й хибні висловлювання 3)

4) Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання
  2. Підсумок уроку


Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (12.10.2014)
Переглядів: 2991 | Рейтинг: 0.0/0
Запитання до природи. Як економно використовувати воду вдома?
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
Об’ємні вироби з природного матеріалу. Виготовлення із природних форм фігурок...
Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...» І. Франко «Дрімають села...» П. Тичина...
Олена Пчілка «Безконечна пісенька». В. Лучук «Послухайте, люди». І Світличний...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]