Художні загадки
Тема: Художні загадки
Дідук Людмила Тимофіївна,
вчитель початкових класів
Мокрокалигірської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів
Мета:
Формування ключових компетентностей: формувати в учнів уміння організовуватися до роботи, сприймати матеріалу та використовувати його на практиці;
Загальнокультурна компетентність: формувати культуру поведінки та мовлення;
формування предметних компетентностей:
навчальна: узагальнювати та систематизувати отримані знання;
вчити дітей бачити, відкривати таємниці мистецтва, отримувати найкращі та позитивні враження від споглядання творів мистецтва.
розвивальна: розвивати та активізувати спостережливість, фантазію, уміння аналізувати та робити висновки, розвивати естетичні смаки, допитливість та уяву;
виховна: виховувати любов до прекрасного, дружбу, ко¬лективізм;
виховувати зацікавленість творчістю художників; емоційне сприймання навколишнього світу;
забезпечувати хорошу атмосферу під час уроку, здатність учнів сприймати матеріал.
Оснащення: презентація (Художні загадки)
обладнання: ТЗН;
матеріали та інструменти: альбом для малювання; простий олівець; гумка; гуаші, акварелі; пензлі № 4, 6; ємність для води; серветки; па¬літра, змочена тканина.
Тип: узагальнення та систематизація знань
Міжпредметні зв’язки: образотворче мистецтво, українська мова (читання)
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вчитель: Доброго дня, моя люба родино!
Діти: Доброго дня, вам, учителько!
Доброго дня, Україно!
ІІ. Мотивація.
Психологічне налаштування на урок.
Приповідочка.
Кожен день урок мені приносить в школі радість. Я налаштував себе на сприйняття прекрасного, на успіх. Я вірю, що сьогодні в мене все на уроці вийде добре. Я собі і всім учням і людям зичу добра!
Сьогодні наша подорож «У майстернях художників» закінчується. Вона була дуже цікавою і незабутньою. То ж давайте цей час проведемо теж цікаво і з користю для себе.
ІІ. Актуалізація опорних знань
На останній зустрічі ми вирушимо у світ художніх загадок мистецтва. Але спочатку давайте проведемо розумову розминку. До вашої уваги кросворд. Будьте уважні.
Кросворд

2

1 4 3

1 5

2
3
6




По горизонталі:
1. Оголошення про театральну виставу.
2. Композиція на тему літературного твору.
3. Зображення однієї особи або групи людей в обра¬зотворчому мистецтві.
4. Будівля, призначена для театральних вистав.
5. Побудова художнього твору відповідно до його мети і змісту.
6. Вузька смужка на якій-небудь поверхні.
По вертикалі:
1. Зображення предметів в образотворчому мистецтві.
2. Художнє оформлення сцени, де відбувається театральна вистава.
3. Повторення однакових чи подібних частин у творі мистецтва.

Відповіді на запитання кросворду.
По горизонталі:
1. Афіша
2. Ілюстрація
3. Портрет
4. Театр
5. Композиція
6. Лінія
По вертикалі:
1. Натюрморт
2. Декорація
3. Ритм

ІІІ. Робота над темою уроку
1. Вправи за підручником «Образотворче мистецтво» авторів О.В.Калініченко та В.В.Сергієнко
2. За презентацією.
Слайд 2
Будьте всі активні, друзі.
Вас чека загадка.
Якщо будете уважні –
Буде вам й відгадка.
Слайд 3
Як розкласти кульки, щоб вони не торкалися одна одну?


Яка тінь Санта Клауса? Скільки ви бачите кружечків?
Слайд 4.

Скільки на фотографії олівців? Скільки бачите облич?
Слайд 5.

Згадаємо історію про Спанч Боба, Патрика і наших друзів, які шукали відмінності на малюнку.

Слайд 6.
Знайдіть на малюнку коня

Слайд 7.

Знайти всі обличчя Що бачите на картинці?
Слайд 8
Знайти 3сонечка і 3 обличчя дітей
Слайд 9
Знайти 17 вовків
Слайд10
Знайдіть на картинці дитину

Слайд11

Скільки на малюнку левів?

Слайд 12
Скільки всього тигрів?
Слайд 13

Скільки всього ніг? Знайдіть пташку.
Фізхвилинка
Ви, напевне,засиділись,
Ніжки трішки притомились.
Пропоную розім’ятись
Й веселенько посміятись.
Бо ж хороший позитив
Додає багато сил.
Вправа «Загадкова карусель»
Малюємо колективні загадки. На перших партах лежить папір (формат А3). Діти першої парти по черзі починають малювати задуманий сюжет картини (предмет). Передається робота далі по партам. Діти, відгадуючи задумане, домальовують свої версії. Учні останньої парти демонструють отриману роботу та порівнюється із задумкою.
Слайд14.
Відкриваємо загадковий світ мистецьких творів
Джонатана Эрл Боузера

Джонатан Ерл Боузер канадський художник, який малює в стилі "Містичного натуралізму". Його велике розмаїття стилів живопису, включають в собі: міфологію, фентезі і ландшафтні картини - основне діюче обличчя на яких - Богиня краси і сили природи. Художник народився в 1962 році, почав малювати в віці 8 років. Його роботи зараз експонуються в галереях всього світу, а оригінали його картин зберігаються в багатьох публічних і особистих колекціях в Північній Америці, Європі і Азії, в тому числі державних колекціях Китаю та Тайваня. Багато його малюнків Ангелів і Американських Міфів були видані і розповсюджені по всьому світу Bradford Exchange-найбільшим в світі торговим центром колекційних робіт.
Слайд 15


Які ви отримали перші враження від картин?
Слайд 16

Що цікавого помітили?
Слайд 17

Назви всіх звірів на картині?
Слайд 18.
Яких птахів і звірів ви побачили на картині?
Чи сподобалися художні загадки канадського художника Джонатана Ерл Боузера?
Що саме найбільше вразило вас від споглядання таких творів мистецтва?

ІV. Підсумок уроку.
Ось і підійшла до кінця наша екскурсія в найчарівнішу країну мистецтва. Подякуємо Гармонії, що була завжди з нами та пропонувала цікаве знайомство зі світом мистецтва та познайомила з багатьма митцями.
А зараз скажіть, що ви взяли з уроку і чого він вас навчив.
Вправа “ Чоловічок”
- Що з уроку взяли для розуму -;
- Що з уроку взяли для душі -;
- Що з уроку взяли для практики-_.
Прийом 1,2,3
- А які три речі ви винесете з уроку для себе?
- А які дві речі ви винесете з уроку для родини?
- А від якої однієї речі ви відмовитеся назавжди?

Джерела
• http://smekalka.pp.ru/picture
• http://fomuvi.ru/zagadki/zagadki-v-kartinkax/page/6
• http://go.mail.ru/search?
• http://fomuvi.ru/
• http://evonews.org
• http://dreamworlds.ru/
• http://www.jonathonart.com/mythnat.html
Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: dsdukl (30.11.2015) W
Переглядів: 2327 | Рейтинг: 0.0/0
Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного «живого куточка», зоопарку (на виб...
Робота з папером. Іграшки зі складеного аркуша
Ліплення з пластиліну (гриби)
Дослідницький практикум. Як живуть мурахи?
Із папером, і з картоном працювати ми майстри!
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]