Поведінка, звички та здоров’я. Корисні й шкідливі звички. Правда і кривда

УРОК 34

Тема. Поведінка, звички та здоров’я. Корисні й шкідливі звички. Правда і кривда

Мета: поглибити уявлення дітей про корисні й шкідливі звички, про правду і кривду; вчити розпізнавати власні корисні й шкідливі звички, позбавлятися шкідливих звичок, набувати корисних; виховувати чесність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Почуття. Емоції».

ХІД УРОКУ

1. Вступна бесіда

Учитель. Поведінка — це спосіб життя людини, рівень її вихованості. Які позитивні риси характеру притаманні вам?

— Яких негативних рис ви хотіли би позбутися?

— Що таке звичка? (Манера поведінки, що стала постійною.)

— Які бувають звички?

— Як звички впливають на здоров’я?

2. Робота за підручником (С. 50)

Читання тексту.

— Які звички характерні для здорового способу життя?

— Назвіть такі корисні звички.

— Поміркуйте і продовжте перелік корисних звичок.

— Які шкідливі звички вам відомі?

— Чи можна позбутися таких звичок?

— Яких шкідливих звичок ви позбулися або хочете позбутися? Наведіть приклади з життя.

— Доведіть, що це шкідливі звички.

— Які шкідливі звички завдають значної шкоди здоров’ю?

— Розгляньте малюнки на с. 50. Хто з дітей має корисні звички, а хто — шкідливі? Дайте дітям корисні поради.

Робота з прислів’ям

Гірка правда краща за солодку брехню.

— Чи можна сказати, що правда — це добро, а брехня — зло? Доведіть свою думку.

— Як навчитися говорити правду?

3. Фізкультхвилинка

Гра «Півень і кури»

Встати прямо, ноги нарізно, руки опустити. Розвести руки в сторони — вдих, хлопати ними по стегнах — видих. Видихаючи, казати: «Ку-ку-рі-ку, куд-ку-дах, куд-ку-дах». Повторити 3-4 рази.

4. Робота в зошиті (С. 59-60)

1) № 3. Позначте, які риси ви хотіли би в собі виправити.

Жадність

лінькуватість упертість балакучість гордість брехливість грубість дратівливість любов до солодощів

2) № 4. Позначте хрестиком, із чим ви погоджуєтесь.

Старшокласник запропонував спробувати закурити цигарку. Однокласник попросив тебе взяти телефон у чужому портфелі.

Тебе попросили нарвати букет квітів на клумбі, щоб прикрасити святковий стіл.

Бабуся попросила піднести важку сумку.

3) № 5. Утворіть прислів’я. Поясніть їх.

Не встояти злу......не робить нікому.

У лиху годину впізнаєш......добро.

Поспішай робити......проти добра.

Шляхом зла не доходять......вірну людину.

Худо тому, хто добра......до добра.

4)№ 7. Розгляньте малюнки на с. 60. Оцініть поведінку героїв казок.

Дайте поради негативним героям.

5. Підсумок уроку

— Назвіть позитивні й негативні емоції.

— Чому негативні емоції не сприяють зміцненню здоров’я?

— Що таке звичка?

— Які звички потрібно в себе виховувати?

— Які у вас є корисні звички?

— Які корисні звички набуваються легко?

— Назвіть корисні звички, яких вам слід набути. Порадьтесь вдома з батьками щодо формування у вас корисних звичок.

— Яких шкідливих звичок ви хочете позбутися? Чому?

— Що ви робите, аби позбутися шкідливих звичок?

— В яких українських казках добро перемагає зло?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 3954 | Рейтинг: 0.0/0
Водойми України
Столи бувають різні
Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення
Догляд за кімнатними рослинами
Російська народна казка «Лисичка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]