Увага й пам’ять. Практична робота: тренування уваги й пам’яті

УРОК 32

Тема. Увага й пам’ять. Практична робота: тренування уваги й пам’яті

Мета: дати учням уявлення про пам’ять, увагу та їх зв’язок зі здоров’ям та навчанням; довести необхідність розвитку пам’яті й уваги; розучити вправи для тренування уваги й пам’яті; виховувати допитливість, ініціативність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Почуття. Емоції».

ХІД УРОКУ

1. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Чи легко вам вчитися?

— Чи залежить навчання від здоров’я?

— Чи впливає навчання на здоров’я?

— Задля чого потрібно вчитися і чи потрібно це взагалі? Доведіть свою думку.

2. Робота за підручником (С. 49)

Читання тексту.

— Що таке природні здібності?

— Коли дітям легко вчитися?

— Чи можна розвивати пам’ять і увагу?

Учитель. Завдяки пам’яті людина передала багато знань із покоління в покоління.

Пам’ять має властивість накопичуватися, зберігатися й відтворюватися. Вона буває, наприклад, зорова (запам’ятовуєш те, що прочитав); слухова (запам’ятовуєш те, що почув) і моторна (запам’ятовуєш те, що записав). У кожного якийсь вид пам’яті розвинений більше.

Існують правила запам’ятовування.

1) Зрозумій те, що хочеш запам’ятати.

2) Виділи головне й неодноразово повторюй те, що хочеш запам’ятати.

3) Не повторюй одноманітно й машинально.

— У кожного з вас є власні правила і прийоми запам’ятовування. Розкажіть про них.

— Щоб краще запам’ятовувати, слід уміти зосереджувати свою увагу.

3. Практична робота: тренування уваги й пам’яті

— Є вправи, які допомагають розвивати природні здібності.

Розгляньте малюнок протягом однієї хвилини. Закрийте книжку і назвіть предмети, зображені на ньому. (Діти відповідають.)

— Розгляньте малюнки. Відшукайте 6 відмінностей.

— Полічіть за 2 хвилини до 35 за табличкою.

4. Фізкультхвилинка

Гра «Будь уважним» (на відпочинок м’язів, шиї та очей)

Школярів заспокоїти, посадити рівно, запропонувати руки покласти на парту, заплющити очі і під повільне відлічування зробити декілька обертів головою: на «раз» — підборіддя торкається грудей; на «два» — голова нахиляється праворуч; на «три» — потилиця провисла над спиною; на «чотири» — голова нахиляється ліворуч. (Вправу виконуємо 3-4 рази.)

Розплющити очі, подивитись на парту і сусіда, за командою вчителя погляд перевести на стіну, потім — у вікно, подивитись якомога далі.

5. Робота в зошиті (С. 56-57)

1)№ 2. Розгляньте малюнок, запам’ятайте його. Закрийте малюнок аркушем паперу і дайте відповіді на запитання.

• Скільки дерев на малюнку?

• Скільки тварин зображено?

• Хто сидить на пеньку?

• Скільки грибів на малюнку?

 • Що росте праворуч від берези?

 • Скільки пеньків на малюнку?

2)№ 3. Скільки мавпочок і скільки папуг заховались у джунглях?

6. Підсумок уроку

— Які природні здібності допомагають вам вчитися?

— Чи тільки люди мають пам’ять?

— Яка пам’ять у кожного з вас розвинена більше?

— Доведіть, що учневі потрібна увага.

— Продовжте речення.

• Щоб пам’ять не погіршувалася, треба...

• Щоб увага була стійкою, треба.

— Обговоріть вдома з батьками, як можна тренувати увагу і пам’ять.

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 4002 | Рейтинг: 0.0/0
Вступне заняття. Значення праці в житті людини. Організація робочого місця
Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»
Аплікація з паперу. Види аплікацій. Виготовлення аплікації
Українська народна казка «Дрізд і голуб». Прислів'я. Загадки. Підсумок із...
Елементарне поняття про будову людської фігури, її складових частин. Практичн...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]