Безпека вдома. Тимчасове вимкнення електричного світла

УРОК 15

Тема. Безпека вдома. Тимчасове вимкнення електричного світла

Мета: розширити уявлення учнів про безпеку і небезпеку; формувати вміння та навички, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома під час відсутності батьків; вчити орієнтуватися у темряві; виховувати сміливість, самостійність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Сам удома».

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Напевне вам доводилося залишатися в квартирі без електрики. Звичайно, за таких обставин виникають певні незручності. Їх треба вміти уникати. Сьогодні на уроці ми вчитимось цього.

2. Робота за підручником (С. 54)

Читання тексту.

— Які незручності відчуваються, коли вимикають електричне світло?

— Як же їх уникнути?

— Що означає орієнтуватися в темряві?

— Як досягти вміння орієнтуватися в темряві?

— Розгляньте малюнок підручника.

— Розкажіть, як можна потренуватися в обстеженні оселі із заплющеними очима.

— Хто вам допоможе вивчити власне помешкання?

— Що робити, якщо ви залишилася удома наодинці і раптом вимкнули світло?

— Яким же джерелом світла скористатися?

— Чому користуватися сірниками, свічками, гасовою лампою ви можете лише з дозволу дорослих та в їх присутності?

— Розгляньте нижченаведені малюнки.

— Назвіть джерела відкритого вогню.

— Поміркуйте, чому вам не можна користуватися джерелами відкритого вогню.

— Розгляньте сюжетні малюнки.

— Хто з дітей наражається на небезпеку? Чому? Дайте їм корисні поради.

3. Фізкультхвилинка

Поросятко зранку встало, потягнулось,

В різні боки повернулось,

Потім весело всміхнулось.

Кругом себе обернулось,

Та й побігло до води.

— Хрю, хрю, хрю!

Хрю, хрю, хрю!

Я купатися люблю!

4. Робота в зошиті (С. 27)

1)№ 1. Розгляньте малюнки. Що спільного між цими групами предметів?

— Запам’ятайте правила користування джерелами відкритого вогню.

• Не встановлюй свічки і гасові лампи біля предметів, які можуть загорітися.

• Не заправляй гасові лампи бензином.

• Не став свічки у скляні посудини.

• Не залишай відкритий вогонь без нагляду.

• Будь обережним, щоб не спалахнули одяг і волосся.

2) № 2. Тест «Так чи ні?»

Якщо погасло світло і ти залишився вдома наодинці, потрібно: почати кликати дорослих;

хвилину зачекати, щоб твої очі звикли до темряви:

відшукати сірники і запалити папір;

знайти ліхтарик або акумуляторну лампу.

3) № 3. Відгадайте загадки.

• Паличка-черкалочка,

Головою черкне — вогонь спалахне. (Сірник)

• Що за гість, що сам себе їсть? (Вогонь)

5. Підсумок уроку

— Чи часто вам доводилося залишатися в оселі без електрики?

— Чому треба вміти орієнтуватись у темряві?

— Які правила користування джерелами відкритого вогню ви запам’ятали?

— Чому не можна встановлювати свічки й гасові лампи біля предметів, які можуть загорітися?

— Чому не можна заправляти гасові лампи бензином?

— Чому не можна ставити свічки у скляні посудини?

— Чому не можна залишати відкритий вогонь без нагляду?

— Якими будуть ваші дії, якщо у квартирі раптом погасне світло?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 1617 | Рейтинг: 0.0/0
Вступне заняття. Значення праці в житті людини. Організація робочого місця
Охайність й особиста гігієна першокласників: як пра­вильно вмиватися, купатис...
Смішинки-веселинки. М. Хоросницька «Матусин заповіт», «Дві душі», «Обіцянка»
Робота з папером. Писанка
П. Глазовий «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]