Узагальнюючий урок-гра «Подорож сторінками підручника «Я і Україна»»

Тема: Узагальнюючий урок-гра «Подорож сторінками підручника «Я і Україна»»

Мета: узагальнити знання дітей з предмета «Я і Україна. Громадянська освіта»; формувати уміння працювати в групах; виховувати взаємоповагу, бажання пізнавати історію рідного краю.

Обладнання: чорно-білий малюнок «Україночка Оленка», макети яблук, картки з ребусами про міста, кольорові прапорці, картки.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Ось і наближається кінець навчального року. Ми з вами перегорнули останню сторінку підручника «Я і Україна». Чого ви навчилися за рік? Чи вмієте працювати, разом із товаришами, допомагати один одному» вислуховувати думки інших? Сьогодні ми це перевіримо. Отже, розпочинаємо урок-гру «Подорож сторінками підручника „Я і Україна"».

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ.

1. Формування груп для роботи на уроці.

Кожен учень обирає паперовий квадратик певного кольору (жовтого, блакитного, червоного) і сідає за стіл, на якому стоїть прапорець відповідного кольору.

У групах обирають капітана і вигадують назву своїй команді. (1 бал)

2. Пояснення вчителем правил гри.

На дошці з'являється таблиця, у якій за кожне виконане завдання будуть виставлятись бали.

3. Розминка для розумників.

Протягом однієї хвилини команди мають відповісти на якомога більшу кількість запитань. Скільки правильних відповідей, стільки і балів.

Запитання для першої групи

1) Як називається об'єднання людей, що взаємодіють, залежать один від одного?

2) Яку професію обрала людина, що виготовляє посуд із глини?

3) Яке свято відзначають 28 червня?

4) Жіночий одяг, що покриває фігуру від талії до низу.

5) Який кущ є символом України?

6) Улюблена українська страва, до складу якої входять: картопля, буряк, морква, цибуля, помідори, м'ясо, сало та вода.

7) За легендою цей гетьман України малюком був знайдений у хмелі.

8) Як називається чутливе, дружнє ставлення до людей?

9) Поведінка людини, наслідки якої шкодять іншим.

10) Якими корисними копалинами славиться Донбас?

Запитання для другої групи

1) Які дві життєві основи є на земній кулі?

2) Яку професію обрав той, хто працює у млині?

3) Яке свято відзначають 24 серпня?

4) Шматок тканини, переважно квадратний, яким пов'язують голову, покривають шию, плечі.

5) Як називається популярний український народний танець?

6) Улюблена українська страва, до складу якої входять борошно, вода, сіль, цукор, яйця, будь-яка начинка і сметана.

7) Якого відважного козака боялися татари і лякали ним своїх дітей?

8) Антонім до слова «добро».

9) Народний художник, герой України (жінка).

10) Які корисні копалини видобувають на Поліссі?

Запитання для третьої групи

1) Як називають частину Біблії, Новий завіт?

2) Хто мне сиру шкіру?

3) Яке свято відзначають 7 січня?

4) Стародавній верхній чоловічий одяг, оздоблений хутром, який часто носили заможні козаки.

5) Назва Гімну України.

6) Кого з козацьких ватажків називали Байдою?

7) Синонім до слова «ввічливість».

8) Що видобувають в Артемівську?

9) Його ім'ям названо міст через Дніпро в Києві.

10) Чиї літописи допомагають нам вивчати історію Київської Русі?

4. Підбиття підсумків розминки,

5. Конкурс юних художників. (З бали)

Діти обирають двох учнів для розфарбування малюнка «Україночка Оленка».

6. Конкурс «Складіть рекламу». (З бали)

Для участі в конкурсі обирають двох учнів.

Один складає текст реклами, інший — малює.

Завдання для груп: створити рекламу продукції: Львівського автобусного заводу, Луцького шовкового комбінату, сироробного заводу у м. Рожищі Волинської області.

7. Конкурс української народної пісні. (З бали)

Цей конкурс проводять одночасно з попереднім, у ньому бере участь решта учнів.

8. Конкурс «Подорож містами України». (6 балів)

Відгадайте назву міста, розкажіть, що ви знаєте про ці міста.

1).-^ 2) _ 3)

Львів Херсон Одеса

9- Конкурс «Виростіть плід людяності». (З бали)

 (Проводиться після перевірки попередніх конкурсів.)

Кожна група одержала макети яблук, розрізані на частини. На обох частинах написані слова.

На зовнішньому боці: ввічливість, щедрість, добродушність, стриманість, уважність, справедливість. На зворотному боці: грубість, роздратованість, злість, гнів, заздрість, байдужість.

Виграє та група, яка швидше і правильно виконає роботу.

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

1. Підрахування балів кожної команди.

2. Бесіда.

-— Чи сподобались вам конкурси?

— Чи приємно було працювати в групах?

— Що, на ваш погляд, було на уроці найцікавішим?

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (10.01.2015)
Переглядів: 2145 | Рейтинг: 0.0/0
Правила користування громадським транспортом
Обладнання для роботи з глиною і пластиліном. Прийоми ліплення
Як людина пізнає світ. Органами чуття (язик, шкіра)
О. Буцень «Чи е зима?». Загадки
Ґрунт. Значення ґрунту. Як люди дбають про ґрунт
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]