Усне та письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000. Порівняння іменованого числа та суми іменованих чисел

Усне та письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000. Порівняння іменованого числа та суми іменованих чисел. Задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків

Мета: закріпити знання усних та письмових прийомів додавання й віднімання чисел у межах 1000; формувати вміння порівнювати іменовані числа та суми іменованих чисел, розв'язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків; розвивати логічне мислення; виховувати культуру математичного запису.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 493 (с. 79)

174 + 357= 531675 - 258 = 417469 + 151 = 620

531 - 174 = 357675 - 417 = 258620 - 151 = 469

Завдання 494 (с. 79)

Розв’язання

 1) 367 + 108 = 475 (осіб) — передплатили журнал «Соняшник»;

 2) 367 + 475 = 842 (особи) — передплатили «Барвінок» і «Соняшник»;

 3) 842 - 236 = 606 (осіб) — передплатили журнал «Пізнайко».

2. Хвилинка каліграфії (с. 79)

3. Гра «Допоможіть Незнайкові» (с. 79, завдання 495)

— Знайдіть помилки в обчисленнях.

— Обчисліть правильно.

435 + 146 = 581558 + 346 = 904

875 - 447 = 428976 - 549 = 427

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні ми згадаємо вивчені прийоми обчислень, будемо розв’язувати задачі та виконувати дії над іменованими числами.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота над задачею (с. 80, завдання 499)

Записати коротку умову до задачі.

Старшокласники — 157 саджанців мїї?

Середні класи — ?, на 78 саджанців < -----']

Після аналізу задачі за запитаннями вчителя учні розв’язують її самостійно.

Розв’язання:

 1) 157 - 78 = 79 (с.) — посадили учні середніх класів

 2) 157 + 79 = 236 (с.)

Відповідь: 236 саджанців посадили школярі.

2. Порівняння іменованого числа та суми іменованих чисел (с. 79, завдання 498)

— Заповніть пропуски.

Клас

 1 дм = ... см1 доба = ... год1ц = ... кг

 1 м = ... см1 год = ... хв

— Порівняйте з коментуванням.

 45 см + 15 см = 6 дм1 год 25 хв + 30 хв < 120 хв

 1 м - 30 см > 60 см 147 кг - 40 кг > 1 ц

 2 доби - 16 год > 22 год264 кг + 158 кг > 3 ц

3. Робота над задачею (с. 80, завдання 500)

Аналіз задачі, запис короткої умови.

 Вищого ґатунку |777 кг 1

 I ґатунку 998 кгІ?

 II ґатунку674 кг )

— Скільки борошна II ґатунку привезли на хлібозавод?

— Скільки борошна вищого ґатунку привезли на хлібозавод?

— Скільки борошна I ґатунку привезли на хлібозавод?

Розв’язання учні записують самостійно. Один учень працює за закритою дошкою.

Розв’язання

 1) 998 - 777 = 221 (кг) — борошна II ґатунку привезли на хлібозавод

 2) 998 - 674 = 324 (кг) — борошна вищого ґатунку привезли на хлібозавод

 3) 777 - 324 = 453 (кг) — борошна I ґатунку привезли на хлібозавод Самоперевірка виконаної роботи.

Фізкультхвилинка

4. Самостійна робота

Завдання 496 (с. 79)

 1 варіант — 1-й рядок; (606; 382; 379)

 2 варіант — 2-й рядок. (530; 550; 593)

Завдання 497 (с. 79)

— Розв’яжіть рівняння.

 1 варіант — 1-й стовпчик(х = 622; х = 497)

 2 варіант — 2-й стовпчик.(х = 358; х = 647)

5. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок»

 • На полювання пішли двоє батьків і двоє синів. Вони вбили трьох зайців. Як могло статися, що кожен з них приніс зайця?

Відповідь: це були дід, батько і син.

 • Назвіть п’ять днів підряд, не вживаючи чисел та назв тижня.

Відповідь: позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра.

 • Морква важить стільки, скільки важать дві редиски. Що важче: 3 моркви або 5 редисок?

Відповідь: якщо одна морква важить стільки, скільки дві редиски, то три моркви важать стільки, скільки 6 редисок. Отже, три моркви важчі, ніж 5 редисок.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які завдання уроку, на ваш погляд, були найцікавішими? найскладнішими?

— Якими правилами ви користувалися під час обчислень?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2015)
Переглядів: 4101 | Рейтинг: 0.0/0
Створення макета предмета для казкового персонажа
Бджілка мала, та й та працює
Чим розпізнаємо запах і смак
Ґрунт. Значення ґрунту для живої природи і господарської діяльності людини
Д. Чередниченко «Рідні краєвиди». Л. Глібов «Зимня пісенька». «Сію, сію, посі...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]