Як прийняти рішення

Тема 33. Як прийняти рішення

Мета: ознайомити учнів із різними варіантами розв'язання проблемних ситуацій і їх наслідками із впливом реклами на здоров'я; вдосконалювати навички безпечної поведінки; виховувати свідоме ставлення дітей до власного здоров'я і здоров'я оточуючих.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Відновіть деформоване слово: без ка пе не. (Небезпека)

— Що таке небезпека? (Небезпека — це коли людині хтось або щось загрожує.)

— Хто може погрожувати?

— Що може погрожувати?

— Доповніть речення: «Ситуації бувають небезпечні і. (безпечні)*.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про різні варіанти прийняття рішень і вплив реклами на здоров’я.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 106-107)

— Коли ви були маленькими, усі рішення за вас приймали дорослі. Тепер ви вже другокласники, і вам дедалі частіше доводиться робити вибір самостійно. Розгляньте малюнок на с. 106 і розкажіть, які рішення приймають ваші однолітки.

— Назвіть рішення, яке вам довелося прийняти сьогодні вранці.

— Прочитайте поради, які допомагають прийняти зважені рішення.

— Зважені рішення — це те, що люди роблять після обмірковування ситуації.

— Що допомагає прийняти правильне рішення (с. 107)7

— Чому не слід повністю довіряти під час прийняття рішень побаченій або почутій рекламі? Доведіть це.

— Реклама — ненадійний порадник. Вона може заохочувати купувати речі, які вам не потрібні, або продукти, шкідливі для здоров’я. Тому ви повинні розібратися і зрозуміти, що добре, а що — погано. А вже потім прийняти рішення.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота в групах

— Розкажіть про ситуації, коли ви просили купити щось під впливом реклами. Чи можна було обійтися без цієї покупки?

— Мета реклами — продати товар.

2. Читання й обговорення вірша Л. Вознюк «Сергійко і реклама»

СЕРГІЙКОІ РЕКЛАМА Дивились чипси на Сергійка із реклами підсмажені, з рум’яними боками.

Хотілось бігти і одразу купувати,

Клас

та навіть дозволу у мами не спитати.

В рекламі дружно чипсами хрумтіли, хвалили, насолоджуючись їли.

Із шинкою та сиром, із грибами просили: «З’їж їх, не запитуй в мами!»

Але Сергійко впевнено тримався і на спокуси чипсів не піддався.

Засвоїв, що навчають не реклами, а в школі та поради тата й мами.

— Назвіть продукти, які часто рекламують.

— Назвіть продукти, які рідко рекламують.

— Які з них є кориснішими для здоров’я?

— Корисні продукти не потребують зайвої реклами.

VI. Підсумок уроку

— Чому вчилися сьогодні на уроці?

— Як ви приймаєте рішення? Чи допомагає вам хтось у цьому?

— Як ви вважаєте, чи можна повністю довіряти рекламі при прийнятті рішень?

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ

Вплив реклами на дитину

Негативний впливПозитивний вплив

•Підриває здоровий спосіб життя,•Допомагає бути в курсі новинок.

наполегливо привчає до спож謕Використовує образи відомих

вання шкідливих товарів [рекла¬людей, на яких діти прагнуть по¬

мування продуктів харчування,ходити.

які протипоказані дітям: чипси,•Допомагає дізнатися і багато но¬

газована вода, жуйка і так далі).вого (чистити зуби двічі на день,

•Впливає на стосунки в сім’ї (кон¬ регулярно відвідувати стомато¬

флікти в сім’ї, образи, якщо ди¬лога тощо).

тині щось не купили з реклами).•Новинки реклами можуть стати

•Пропонує прості методиу пригоді під час підготовки до

розв’язання проблеми, які нега¬уроків, дають інформацію для роз¬

тивно відбиваються на інтелектідумів, отримання нових знань

(не виходить зробити уроки --- їж

чипси).

•Чинить негативний вплив на

особистість дитини (нав’язують

ідеали краси: подорожі, одяг, авто¬

мобілі, які вкрай далекі від реаль¬

ності).

•Мигаючі картинки реклами не¬

гативно впливають на зоровий апа¬

рат дитини в цілому (на очі, на ро¬

боту серця, на мозок), а часта

зміна зображення послабляє увагу

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 4020 | Рейтинг: 0.0/0
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Перегинання і складання паперу. виготовлення стріли, пташки
Ми і природа. Поняття про навколишнє природне середовище. Взаємодія людини і ...
Екскурсія «Безпечний маршрут "Дім — школа"»
Українська народна казка «Рукавичка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]