Твої друзі

Тема 31. Твої друзі

Мета: розширити уявлення учнів про дружні взаємини; розвивати вміння обирати друзів, товаришувати й спілкуватися, знаходити спільні інтереси з іншими людьми; формувати навички культури спілкування, комунікативні вміння; вчити цінувати дружбу та заохочувати бути справжнім другом.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Часто вдома чи у школі можна почути: «Діти, потрібно дружити, бути дружними, дружно гратися, дружно жити».

— Що ж потрібно робити, щоб стати комусь другом? (Орієнтовні відповіді: турбуватися про друга; намагатися зробити для нього щось хороше; не сваритися; підтримувати у скрутну хвилину; радіти за свого друга, поважати його думку тощо.)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтесь про дружні взаємини, про те, як товаришувати й спілкуватися.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 101-103)

— Уже другий рік ви ходите до школи і, напевне, у вас з’явилися нові друзі. Чи замислювалися ви над тим, чому в одних школярів багато друзів, а в інших — ні?

— Чи багато друзів у вас?

— Як ви спілкуєтеся і поводитеся з іншими?

— Порівняйте, які захоплення у вас, а які — в інших дітей.

— Мабуть, у вашому класі є учні, які цікавляться музикою чи танцями, вирощують квіти або займаються спортом, щось колекціонують або люблять малювати. Поцікавтеся, може, і вам будуть до вподоби заняття однолітків і ви з ними потоваришуєте? Що при цьому слід пам’ятати? (Це мають бути корисні захоплення.)

— Розгляньте малюнки на с. 101.

— Назвіть цікаві справи, якими можна займатися у вільний час.

— Прочитайте і запам’ятайте поради, як зберегти дружбу.

— Поясніть прислів’я (с. 103).

Друг пізнається в біді.

Людина без друзів, що дерево без гілля.

— Прочитайте вірш Анатолія Костецького «Секрет».

— Про який «секрет» йдеться у вірші?

— Які ще «секрети» дружби ви знаєте?

— Розкажіть про свого друга чи подругу.

— Чим ви любите займатися у вільний час?

— Як ви вважаєте, чи вмієте ви товаришувати?

— Чи багато у вас друзів?

— Навіщо мати друзів?

— Чи добре бути самотньою людиною?

— Хто був вірним другом Чебурашки, Вінні-Пуха, Карлсона?

2. Фізкультхвилинка

Важко зайчику сидіти,

Треба трішки відпочити.

Скік-скік, скік-скік, скік-скік —

Треба трішки пострибати.

Скік-скік, скік-скік, скік-скік —

Пострибавши, працювати.

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота в групах

— Об’єднайтесь у дві групи (хлопчики і дівчатка) та напишіть на маленьких папірцях якомога більше своїх захоплень.

— Розподіліть ваші записи на три групи: те, чим займаються переважно хлопчики; переважно дівчатка; і хлопчики, і дівчатка.

2. Гра «Хрестики — нулики»

— Біля правильної відповіді поставте «хрестик», а біля неправильної — «нулик».

 З Хлопчики і дівчатка можуть бути справжніми друзями.

 О Справжній друг дасть тобі списати складну задачу.

 О Щоб мати справжніх друзів, треба бути дуже сильним.

 З Справжній друг завжди зрадіє твоїм успіхам.

 З ДРУГ — це чесність, справедливість, підтримка.

VI. Підсумок уроку

— З ким ви дружите?

— За якими ознаками ви обираєте друзів?

— Опишіть своїх друзів. Які риси характеру їм властиві?

— Що ви робите для своїх друзів?

— Як ви допомагаєте своїм друзям?

— Яких успіхів досягли ваші друзі?

— Що ви робите, коли друзі хворіють?

— Чи можлива дружба між дівчатками і хлопчиками?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 3870 | Рейтинг: 0.0/0
Материнська свята доброта. Урок позакласного читання
Передача відкритого простору. Практична робота «Різнобарвні будинки»
Коли щось робиш, думай про наслідки. Болгарська народна казка «Виноград і змі...
В. Осєєва «Сини». В. Сухомлинський «Сьома дочка»
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 12, 13
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]