На відпочинку

Тема 26. На відпочинку

Мета: розповісти учням про правила поведінки під час відпочинку; розвивати навички безпечної, обачливої поведінки; виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Робота із загадкою

— Як ви вважаєте, чи корисно відпочивати?

— Чи може відпочинок бути небезпечним?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Усі ми любимо відпочивати. Але під час відпочинку слід пам’ятати певні правила безпечної поведінки. Про них ми сьогодні й поговоримо.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 87-88)

— Люди не тільки навчаються і працюють, але й відпочивають. Коли людина відпочиває, у неї відновлюються сили. Під час відпочинку дорослі й діти займаються улюбленими справами: читають, малюють, вишивають, грають в ігри, гуляють тощо.

— Розгляньте малюнки на с. 87. Чим займаються діти під час відпочинку?

— Доведіть, що від того як ви відпочиваєте, залежить і ваше здоров’я. Чому особливо корисний відпочинок на свіжому повітрі?

— Де найкраще відпочивати? Чому?

— Прогулянки на природі — чудовий відпочинок для всієї родини. Але ідучи до лісу чи парку, не забудьте одягнути міцне взуття і щільний одяг, який захистить від подряпин і кліщів.

— Прочитайте і запам’ятайте правила безпеки на відпочинку (с. 88).

— Чому людині потрібно відпочивати?

— Розкажіть про свій відпочинок. Якому відпочинку ви віддаєте перевагу?

2. Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири, п’ять!

Час прийшов нам спочивать.

Тож піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки,

Як зайчата,— скоки-скоки!

Десять, дев’ять, вісім, сімі Час за парти нам усім.

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Читання й обговорення вірша Л. Вознюк «Правила поведінки у лісі»

Ми помітили — в дуплі білченята е малі.

Та казали мама й тато, що не слід їх зачіпати, їжачка в траві знайшли, оминули та й пішли.

Раптом зайчик довговухий

Клас

дременув з кущів щодуху.

Зупинились зачекати,

Щоб його не налякати.

Ми звіряток розумієм, шкоди їм не заподієм, щоб мандрівка лісова всім приємною була.

— Які поради дає автор?

2. Гра «Доповни поради»

.до лісу тільки з дорослими.

. гнізда птахів і нори тварин.

.до рук дитинчат диких тварин — вони можуть через це загинути. .у чагарники — там можна подряпатись і натрапити на змію.

3. Робота за картками

— Обведіть порушників червоним олівцем. Дайте їм корисні поради.

 VI. Підсумок уроку

 — Яких правил слід дотримуватися, щоб відпочинок був безпечним?

 — Чи завжди ви дотримуєтеся цих правил?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 3554 | Рейтинг: 0.0/0
Виготовлення персонажів із казок з природних матеріалів
«І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом». Урок позакласного читання
Весна. Рослини навесні. Охорона здоров'я навесні
Роль харчування для здоров'я. Адекватне якісне харчування
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 24
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]