Як переходити дорогу. Дорожня розмітка

Тема 24. Як переходити дорогу. Дорожня розмітка

Мета: вчити дітей правил переходу проїжджої частини дороги; вчити розпізнавати дорожню розмітку; виховувати дисциплінованість пішохода.

Хід Уроку .

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Як називається частина дороги, призначена для пішоходів?

— Як називається частина дороги, призначена для руху транспорту? .

— Як називається місце, де пішоходи переходять дорогу?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про те, як переходити до- .

рогу.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 80-83)

— Розгляньте малюнки на с. 80. Згадайте, які бувають пішохідні переходи

та які знаки біля них встановлюють.

— Розгляньте малюнки на с. 81. Як переходити дорогу в місцях, де вста- .

новлено світлофор?

— Як переходити дорогу, ЯКЩО поруч немає ПІШОХІДНОГО переходу І СВІТЛО-

фора?

— Що треба зробити перед переходом дороги спочатку?

— Розгляньте верхній малюнок на с. 82. Розкажіть, як переходити дорогу.

— На проїжджій частині дороги часто можна побачити позначення білою, жовтою, синьою або червоною фарбою. Це — дорожня розмітка

Потоки транспорту, що рухаються у протилежних напрямках, розділені осьовою лінією. .

Місце пішохідного переходу позначають «зеброю» або доріжкою з пунктирних ліній, якщо на переході є світлофор. .

На широких дорогах розмічають «острівці безпеки», де пішоходи можуть зупинитися і пропустити транспорт

— Для чого призначена дорожня розмітка?

— Розгляньте малюнок. Для чого призначена біла вузька суцільна лінія .

посередині дороги?

— Чому розмітку у ВИГЛЯДІ білих широких смуг, ЩО нанесені поперек до-

роги, називають «зеброю» (с. 83)? Що вона показує? (Місце пішохідного переходу, де немає світлофора.) .

— Відгадайте загадку.

• А я зебра не проста,

Без копит і без хвоста,.

Лиш біленькі смуги маю.

Я лежу, а не гуляю

Знає кожен пішохід:

Я — дорожній. (перехід)

Робота в парі

— Розкажіть одне одному правил а переходу дороги

— Які пішохідні переходи зустрічаються на вашому шляху до школи? Розкажіть, як ви по них переходите дорогу.

— Для чого потрібна дорожня розмітка?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Розповідь учителя

— Колись, ще у сиву давнину, дороги були зовсім не такі, як сьогодні. Вони були витоптані ногами людей і більше нагадували широкі стежки, що слугували шляхами сполучення і засобом пересування з одного місця в інше. Кожна така дорога вела до осель, де жили люди. Згодом люди зрозуміли, що рівна дорога краща, ніж з горбами та ямами, бо нею легше пересуватися. Тому почали вирівнювати стежки, що ними часто ходили дорослі та діти. Так з’явилися перші дороги. А коли люди приручили коней, винайшли колесо та зробили підводи, щоб їздити на них і вантажі возити, то дороги стали першою необхідністю. Тоді люди зрозуміли, що дорога потрібна рівна і тверда, щоб її не розмивали дощі, а отже, і не ламалися колеса. Згодом вони почали прокладати дороги з твердим покриттям, тобто з каменю, щоб їздити по них було безпечно, щоб не перекинутися самим і не перекинути вантаж. По таких дорогах їхали кіньми, йшли пішки люди. На них не було жодної розмітки і призначалися вони для всіх одразу. Перші дороги були вузькі, проте міцні. Фрагменти деяких перших римських доріг збереглися до наших днів. Тоді не існувало Правил дорожнього руху, тому що в ті часи ще не було машин, автобусів та інших транспортних засобів. А що ж являє собою сучасна дорога?

— Що таке дорожня розмітка?

— Якою фарбою вона позначається?

— Як розділяють потоки транспорту, що рухаються у протилежних напрямках?

— Поясніть, чому спочатку потрібно уважно подивитися ліворуч, а зупинившись на осьовій лінії або на «острівці безпеки»,— праворуч?

2. Тестування

 1) Біля доріг діти повинні:

а) грати з м’ячем;

б) бути обережними.

 2) Під час переходу дороги ти подивишся:

а) спочатку ліворуч, а потім праворуч;

б) праворуч;

в) спочатку праворуч, а потім ліворуч;

г) ліворуч.

 3) Переходи доріг бувають:

а) наземні;

б) підводні;

в) повітряні;

г) надземні;

д) підземні.

VI. Підсумок уроку

— Які дорожні знаки ви зустрічаєте дорогою до школи?

— Якої сторони ви тримаєтесь на тротуарах і пішохідних доріжках?

— Де ви переходите дорогу, коли йдете до школи?

— Чи користуєтесь ви підземним і надземним переходами?

— Чи переходите ви дорогу підземним або надземним переходами, йдучи до школи?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 5839 | Рейтинг: 3.5/2
О. Буцень «На вулиці». В. Струтинський «Сідайте, будь ласка»
Правила користування громадським транспортом
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна підтримка уроків математики
Чому пташки в'ють гнізда по-різному? Англійська народна казка «Сороче гні...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]