Культура спілкування

Тема 16. Культура спілкування

Мета: поглибити знання учнів про правила спілкування з рідними, товаришами, друзями, знайомими; показати дітям важливість ставлення до інших із повагою; спонукати до виконання вивчених правил культурної поведінки.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Що таке спілкування?

— Чи можна навчитися правильно спілкуватися з людьми?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ви дізнаєтесь, яких правил потрібно дотримуватися під час спілкування.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 53-54)

— Ви постійно спілкуєтеся з різними людьми — з рідними, учителями, дітьми. Від уміння спілкуватися залежить настрій людини, емоційний стан, здоров’я.

— Яке «золоте правило» спілкування?

— Роздивіться с. 53. Яких правил треба дотримуватися, щоб тебе поважали інші і приязно ставилися до тебе?

— До старших стався з повагою, звертайся на «Ви», не втручайся у їхню розмову.

— Пам’ятайте: вміння спілкуватися — важлива риса вихованої людини.

— Поясніть вислови.

Добре слово краще за цукор і мед.

Слова щирого вітання дорожчі від частування.

— Прочитайте вірш Емілії Саталкіної «Знайте всі» (с. 54).

— Від яких слів людям стає приємно і радісно, а які слова псують настрій?

— Розкажіть, яких правил слід дотримуватися під час спілкування. Чи завжди ви їх виконуєте?

— Закінчіть речення: «Коли розмовляєш, не можна кричати,.».

— Чи впливає культура спілкування на настрій і здоров’я людини? Відповідь обґрунтуйте.

2. Фізкульгхвилинка

КОНЯЧКИ Гей, конячки, всі зі мною Поспішим до водопою.

Ось і річка, глянь яка!

І широка, і глибока,

Біля берега — мілка.

В ній така смачна водичка — Пийте, пийте!

Постукайте копитами,

 (Ходьба з високим підніманням стегна.)

 (В. п.— ноги на ширині плечей. 1 — плавно розвести руки по боках з нахилом уперед; 2 — в. п.)

(В. п.— о. с.руки на поясі, притупування ногою.)

Мета: поглибити знання учнів про правила спілкування з рідними, товаришами, друзями, знайомими; показати дітям важливість ставлення до інших із повагою; спонукати до виконання вивчених правил культурної поведінки.

Скуштуйте травички.

Гей, конячки, а потому(В. п.— о. с, стрибки на місці з переходом на

ходьбу з відновленням дихання. Повторити 4-6 разів.)

Ми поскачемо додому Гоп-гоп, гоп-гоп.

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота над прислів'ями та приказками

• Погане слово краще проковтнути, ніж промовити.

• Яка людина, така її мова.

• Вмієш сказати — вмій і змовчати.

• Слово не стріла, а серце пробиває.

• Гарне слово дорожче за гроші.

• Птицю пізнають по пір’ю, а людину — по бесіді.

• Язик багато може зробити: і настрій піднести, і справу зіпсувати.

2. Тестування

— Позначте правила спілкування для дівчаток та хлопчиків.

О Зустрінеш знайомих — привітайся.

О Коли вітаєшся, знімай шапку.

О Не перебивай того, хто говорить.

О Якщо немає вільного місця, поступися своїм.

О Якщо у когось щось упало, підніми і подай.

О Не смикай за кіски.

О Умій зберігати таємницю.

О Поважай себе та інших.

VI. Підсумок уроку

— Які правила спілкування ви запам’ятали?

— Чому їх слід дотримуватися?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 3257 | Рейтинг: 0.0/0
Елементарне ознайомлення з технікою гратографія. Практична робота «Великодня ...
Фрукти та овочі виліплені із пластиліну
Перегинання і складання паперу. виготовлення стріли, пташки
Новорічні гірлянди. З’єднання елементів гірлянди. Виготовлення новорічної гір...
Де ти живеш. Що дає місто — селу, село — місту
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]