Безпека з інструментами

УРОК 20

Тема: Безпека з інструментами

Мета: спонукати учнів виконувати правила користування найуживанішими побутовими інструментами; розвивати мислення, мовлення, вміння висловлювати думки; виховувати обережність, охайність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Інструменти».

Хід Уроку

1. Робота із загадками

 • У легкого держака голова

важка. (Молоток)

 • Я блискуча, я гостренька, маю вічко маленьке,

за собою несу довгу-довгу косу. (Голка)

Учитель. У вас вдома є молоток і голка, які допомагають дорослим ремонтувати й облаштовувати оселю. Це — інструменти. А якими інструментами користуєтесь ви?

2. Робота за підручником (С. 54-55)

— Розгляньте малюнки на с. 54. Назвіть зображені інструменти.

— Розкажіть, якщо знаєте, як користуватися цими інструментами.

1)  Читання тексту.

— Чи бачили ви, як просто і легко ваші татусі чи дідусі працюють з інструментами?

— Що треба робити, щоб не травмуватися ними?

— Чи можна брати інструменти без дозволу дорослих?

— Із чим необхідно бути особливо уважним?

— Чому потрібно бути особливо уважним, користуючись голками, цвяхами, шпильками?

— Чому слід прибирати на місце дрібні інструменти одразу після користування?

— Розгляньте малюнки на с. 55. Що роблять діти? Складіть речення за малюнками.

— Які правила порушують діти?

— Хто з дітей чинить правильно?

2) Читання вірша Платона Воронька «Молоток».

— Куди кладе хлопчик молоток?

— Якими інструментами вчиться працювати хлопчик?

— Для кого інструменти — справжні друзі?

— Як зберігаються інструменти у вас удома?

3. Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, потягніться,

Землі нашій поклоніться За щасливий день вчорашній І до сонця потягніться,

Веретенцем покрутіться.

Відпочили? Все гаразд.

До роботи знову час.

4. Робота в зошиті (С. 33-34)

1)№ 1. Розгляньте малюнок. Чому до цієї кімнати страшно зайти? Які предмети становлять небезпеку? Чому? У нижній частині малюнка ви знайдете підказки. Які травми можна отримати?

До порядку ти звикай,

Іграшки всі прибирай.

Прибирай всі зайві речі —

Будеш ти тоді в безпеці.

Висновок: завжди стеж за порядком у своїй кімнаті. Кожній речі — своє місце.

Після гри прибирай іграшки. Не розкидай гострі предмети. Тримай у порядку свої особисті речі.

2) № 2. Назвіть зображені інструменти. Які травми можна отримати від цих предметів? Обведіть ті предмети, якими ви вмієте користуватися.

3) № 3. Розгляньте малюнок. Знайдіть і розфарбуйте гострі небезпечні предмети. Чому вони небезпечні?

4)  № 4. Гра «Хрестики — нулики»

Біля правильної відповіді постав X, а біля неправильної — О. О Інструменти допомагають людині облаштовувати житло та оселю.

О Інструменти можна брати без дозволу дорослих.

03 Голки, цвяхи, шпильки слід прибирати на місце одразу після користування.

О Молоток, рубанок, долото, фуганок — це інструменти.

О Гострими інструментами можна травмуватися.

5.  Підсумок Уроку

— Які інструменти є у вас вдома?

— Що ви робите, щоб не травмуватися інструментами?

— Чи берете ви інструменти без дозволу дорослих?

— Чи прибираєте ви на місце дрібні інструменти одразу після користування?

— Розкажіть, як ви користуєтесь голкою.

— Розкажіть, як ви користуєтесь молотком.

— Хто вас цього навчив?

— Якими інструментами ви хочете навчитися користуватися?



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1368 | Рейтинг: 0.0/0
Інформація. Як людина сприймає інформацію. Робота в графічному редакторі Pain...
Конструювання зі смужок паперу. Конструювання виробів зі смужок паперу
Казка Н. Забіли «Вовк і козенята». Прислів'я
Л. Забашта «Берізонька», Л. Костенко «Перекинута шпаківня». І. Сенченко «Жаль...
Шкільними стежками. Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]