Прийоми додавання й віднімання по одному числу і частинами. Порівняння виразу і числа. Складання задач за даним виразом

Урок 9

Тема. Прийоми додавання й віднімання по одному числу і частинами. Порівняння виразу і числа. Складання задач за даним виразом та задач на знаходження суми і невідомого числа

Мета: актуалізувати знання учнів про прийоми додавання й віднімання числа по одному і частинами; навчати знаходити значення виразу за шкалою лінійки; застосовувати таблиці додавання й віднімання для порівняння виразу і числа та розв’язання задач.

Обладнання: предметні малюнки, схеми задач.

Хід уроку

I. О рганізація класу

— Добрий день! У добрий час!

Рада, діти, бачити я вас!

Чи почули ви усі дзвінок?

Він покликав на урок!

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп’ятка.

II. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

— До нас у гості завітав крокодил Гена. Він захотів дізнатися, як учні 2 класу вміють рахувати. Давайте доведемо, що навчаємось у школі не марно.

Завдання 1

Вставити пропущений знак і число.

Завдання 2

— Яке число можна вставити у віконечко?

3 + 2 > 8 – 3 <

— З числами 2, 3, 4 скласти якомога більше прикладів на додавання,використовуючи їх як доданки.

Завдання 3

Порівняйте.

3 + 4 × 7

5 + 2 × 9

8 – 4 × 8

2 + 0 × 3

4 × 8 – 4

9 × 5 + 2

8 – 4 × 4 + 4

4 + 4 × 4 – 4

Завдання 4

Заповніть таблицю.

Доданок 5 10 2 7

Доданок 4 6 4 3

Сума 12 10 9 5

Завдання 5

Вставте пропущені числа.

10

7 10

? ? ? ?

2. Фізкультхвилинка

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота в парах

Виконання завдання № 65.

За бажанням діти пояснюють прийоми обчислення.

2. Колективна робота

Діти працюють біля дошки і записують приклади у зошитах.

8 – 3 = 6 + 3 = 10 – 5 = 9 – 6 =

Розв’язують приклади, внизу записують інше розв’язання прикладів.

8 – 2 – 1 6 + 2 + 1 10 – 3 – 2 9 – 3 – 3

3. Виконання завдання № 66 (усно)

4. Самостійна робота

№ 67, сильніші учні розв’язують приклади, записані на дошці.

5. Перевірка робота

6. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 69.

— Про що йде мова у задачі?

— Що у задачі відомо?

Назвіть питання задачі.

Діти розглядають малюнок до задачі. Називають ключові слова.

Записують задачу самостійно.

2) Розв’язання задачі № 70.

— Прочитайте умову задачі.

— Прочитайте запитання.

— На що вказує число 5?

— На що вказує число 2?

— Якою дією будемо розв’язувати задачу? Чому?

Діти відшукують відповідну схему до задачі. На дошці вчитель записує скорочений запис задачі.

I. б. — 2 л }

II б. — ? л

Діти самостійно розв’язують і записують задачу.

3) Самостійна робота.

1 варіант

Всього олівців було 10. На столі лежало 4 олівці. Скільки олівців було в коробці?

2 варіант

Всього було 8 тюльпанів. В вазі стояло 3 тюльпани. Скільки тюльпанів було у пакеті?

7. Перевірка роботи

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 15 № 71 (1, 2).

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 1813 | Рейтинг: 0.0/0
Дещо з історії
Догляд за кімнатними рослинами
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Культурні рослини рідного краю
Робота з тканиною. Ручні шви. Шов «уперед голку». Шов «ручна строчка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]