Лічба в межах 20. Таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Поняття вартість монет

Урок 1

Тема. Лічба в межах 20. Таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Поняття вартість монет. Задачі на знаходження суми та остачі й зменшення числа на кілька одиниць

Мета: Ознайомити учнів з підручником математики для 2 класу; повторити лічбу в межах 20, таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10; вдосконалювати вміння складати й розв’язувати задачі за малюнками та числовими даними; розвивати логічне мислення, пам’ять.

Обладнання: Гматеріал, предметні малюнки, таблиці додавання і віднімання чисел 2 і 3.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Вступне слово вчителя

— Розгляньте уважно обкладинку підручника.

— Хто намальований?

— Які числа написані на обкладинці?

— Як ви вважаєте, до скількох будемо рахувати в 2 класі?

2. Знайомство з умовними позначками

— Відкрийте підручник на с. 2.

— Яким умовним знаком позначається границя матеріалу уроку?

— Що означає ось такий знак ?

— Яким знаком позначається вправа з логічним навантаженням?

— А колові приклади?

II. О голошення теми та мети уроку. Повторення нумерації в межах 20 та випадків додавання та віднімання, пов’язаних з нумерацією

1. Гра «Клубочок»

Дитина називає приклад на додавання чи віднімання чисел 2 і 3. Вказує прізвище того, хто буде рахувати. Вказаний учень рахує, називає відповідь і свій приклад. Передає іншому.

2. Робота з підручником

1) Діти виконують завдання № 1. (Рахують зелені та червоні перчини.)

— Скільки зелених? (10)

— Скільки червоних? (10)

— Скільки десятків у числі 10?

— Скільки усього перчин?

— Скільки це десятків?

2) З кожного рядочка один учень розповідає за бажанням таблиці додавання та віднімання чисел 2 і 3. Визначаються переможці — ті, хто не припустився жодної помилки.

3. Веселі задачі

• У садок до годівниці

Прилетіли три синиці,

Потім — ще три птиці.

Скільки птиць на годівниці?

• На лужку серед лози

Заховались дві кози,

А отут стоять ще дві

У густій рясній траві.

Підрахуємо гуртом,

Скільки всіх тих кіз разом?

4. Виконання завдання № 4

Діти розглядають монети та називають вартість кожної.

— Як можна набрати 15 копійок?

— Як можна набрати 13 копійок?

— Скільки усього копійок?

— На скільки 10 більше за 2?

— На скільки 2 менше ніж 5?

5. Фізкультхвилинка

1–2 — встали дерева;

3–4 — вийшли звірі;

5–6 — пада лист;

9–10 — це сунички

Підняли угору личка.

6. Робота з геометричним матеріалом. Розвиток пам’яті та уваги

— Які перед вами геометричні фігури?

— Скільки трикутників?

— На скільки менше прямокутників, ніж трикутників?

Діти заплющують очі. Учитель тим часом змінює порядок розташування фігур.

— Що змінилось? (Можна змінити порядок розташування декілька разів.)

III. Р озвиток математичних умінь

1. Каліграфічна хвилинка

Діти прописують рядочки цифр 2 і 3.

2. — Уважно подивіться на цифри, написані на дошці. Розташуйте їх у порядку збільшення та запишіть у зошит.

3 8 1 0 7 5 4

3. Перевірка роботи

4. Робота над задачами № 3 (1, 2)

Учні розглядають малюнки. Складають задачі. Учитель допомагає дітям. Розв’язання задач усно.

5. Робота з прикладами «Виправ помилку»

— До нас завітав їжачок. Він теж почав навчатися у школі, тільки в лісовій. Він розв’язав приклади, але не впевнений, правильно чи ні. Допоможемо йому?

Діти записують приклади у зошитах, обчислюють та виправляють помилки.

6. Перевірка роботи

— Ви молодці! Діти, їжачок вам дуже вдячний.

IV. Підсумок уроку

— Про що йшла мова на уроці?

— Що більше за все сподобалося?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 4927 | Рейтинг: 0.0/0
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
Загальні уявлення про папір та його виробництво. Види паперу. Економне викори...
В. Сухомлинський «Соловей». Підсумок із теми
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
Свято здоров'я (урок проводять два вчителі)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]