Узагальнення й систематизація знань учнів. Підсумковий урок за рік

Урок 136

Тема: Узагальнення й систематизація знань учнів. Підсумковий урок за рік

Мета: розвивати творчі здібності учнів, кмітливість, спостережливість, увагу, пам'ять, мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. вступне слово вчителя

— Сьогодні у нас підсумковий урок за рік. Ми проведемо математичну вікторину.

Нам слід об’єднатися у дві команди, обрати капітана і придумати назву команді.

Оцінюватиме ваші знання журі, за правильну відповідь ви отримаєте 1 бал, за неправильну — 0.

Переможе команда, яка набере найбільшу кількість балів.

III. Проведення вікторини

 Загадки

1-ша команда

1) Стоїть дуб, на ньому 12 гілок, а на кожній гілці по 4 гнізда, а в кожному гнізді по 7 яєць і кожне яйце має ім’я. (Рік, місяць, тиждень)

2) На початку року товстий, цілий рік худне, а на кінець року зовсім схуд. (Календар)

2-га команда

1) У книжці 6 сторінок простих, а сьома — золота. (Дні тижні)

2) 12 братів один за одним ходять, один одного обходять. (Місяці)

Ребуси

 2-га команда С 3 Ж (стриж)

 Р 1 а (Родина)

 3 буна (трибуна)

 АК 3 СА (актриса) СМОР 1 а (смородина)

 2-га команда

1-ша команда 7 я (сім’я)

100 вп (стовп) пі 2 л (підвал)

С 3 ЖКА (стрижка)

7 ЯНИН (сім’янин)

Естафета

1-ша команда

27 + 50 (77)36+40(76)

18 + 3 ■ 5 (33)15+5 ■ 5(40)

34 + 28 (62)26+54(80)

2 ■ 2 + 3 (7)3 ■ 4+ 2 (14)

99 - 72(27)88-52(36)

25 - 27 : 3(16)4 ■ 5+ 46(66)

2 ■ 5 + 37(47)3 ■ 6+ 26(44)

36 + (24 - 6) (54)24-(11 - 2) (15)

 Замініть загальною назвою

1-ша команда

км м дм см мм (Одиниці довжини)

2-га команда

рік місяць доба хвилина година (Одиниці часу)

 Поміркуйте!

1-ша команда

Як розставити 5 стільців так, щоб біля кожної з чотирьох стін стояло по 2 стільці?

2-га команда

Як розставити 6 стільців так, щоб біля кожної стіни стояло по 2 стільці?

 Розв'яжи задачу

1-ша команда Яка маса барана?

(На одній чаші вагів стоїть великий баран, а на другій — один баран вагою 19 кг, другий — вагою 16 кг і гиря 10 кг. Чаші урівноважено.)

2-га команда

Від дуба до сосни, відстань між якими 62 м, йшов Їжак, а назустріч — Заєць. Хто з них був далі від дуба і на скільки метрів, коли Їжак пройшов 18 м, а Заєць — 43 м? (Заєць був далі від дуба на 1 м.)

 Завдання для капітанів команд

Яке число наступне?

1-ша команда: 31, 25, 19, 13 * (7)

2-га команда: 10, 22, 34, 46 * (58)

IV. Підбиття підсумків. Рефлексія

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 3059 | Рейтинг: 0.0/0
Дикорослі рослини рідного краю
А. М'ястківський «Неня». Д. Білоус «Звертання»
«Осінь спати захотіла, землю листом застелила...». Побудова речень різних тип...
Ліплення з пластиліну (гриби)
Зима щедра святами. Старий рік минає, новий наступає
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]