Випадки додавання і віднімання виду 45 + 7; 45 - 7. Знаходження значень виразів зі змінною на одну та дві дії. Розв'язування задач

Урок 124

Тема: Випадки додавання і віднімання виду 45 + 7; 45 - 7. Знаходження значень виразів зі змінною на одну та дві дії. Розв'язування задач

Мета: повторити табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток; вдосконалити вміння розв'язувати прості і складені задачі; розвивати увагу, навички самоконтролю; виховувати працьовитість.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1) Обчисліть.

7 + 6 =

6 + 7 =

8 + 4 =

8 + 8 =

17 - 8 = 13 - 4 =

18 - 9 = 16 - 7 =

19 - (9 + 1) =

12 - 6 =

11 - 4 =

15 - 8 =

14 - 5 =

2) Розв’яжіть (усно) зручним способом.

17 - (7 + 3) =8 + (2 + 4) =

3) Переконайтеся у справедливості поданих рівностей. 36 : (2 ■ 3) = 36 : 6;

64 : 2 : 2 : 2 = 64 : 8.

4) Кожне число ряду 1; 5; 4; 7; 10; 9 збільште: у 6 разів; у 7 разів;

у 8 разів; у 9 разів.

 2 Розв'язування задач

1) Уздовж шкільної огорожі росте 17 тополь, а беріз — на 8 менше. Скільки всього дерев росте уздовж шкільної огорожі?

2) У хлопчика були 4 моделі вантажних автомобілів, а легкових — на 7 моделей більше. Скільки всього моделей було в колекції хлопчика?

 3 Складання прикладів

1) Запишіть усі вирази для суми одноцифрових чисел, що дорівнює 11, у порядку зростання першого доданка.

— Скільки різних виразів вийшло?

— Чому дорівнює перший доданок у першому виразі?

— Чому дорівнює другий доданок в останньому виразі?

2) Запишіть усі вирази для суми одноцифрових чисел, що дорівнює 12, в порядку спадання другого доданка.

— Скільки різних виразів вийшло?

— Запишіть перший доданок у другому виразі.

 4 Геометричний матеріал

— Намалюйте задану фігуру. Скільки тут прямокутників, що не є квадратами? Видаліть один відрізок так, щоб залишилося три квадрати. Укажіть назву відрізка, який ви прибрали.

 5 Хвилинка каліграфії із завданням

1)Змініть розмір.

2)Змініть форму.

 Фізкультхвилинка

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Повторення додавання і віднімання з переходом через десяток

 1 Поясніть, як можна обчислити значення виразів

8 + 6; 15 - 9.

 2 Обчисліть

7 + 9 3 + 15 19 - 6 14 - 8 16 - 9 + 7

9 + 9 15 - 7 13 - 9

7 + 7 5 + 9 - 7

 3 Розв'язування задачі

Подвір’я прибирали 34 дорослих, а учнів старших класів — на 18 більше. Їм допомагали 19 учнів середніх класів. Скільки всього учнів працювало?

На дошці — коротка умова задачі.

Дорослих— 34 ос. --------1

Старших — ?, на 18 ос. >

Середніх — 19 ос.

— Чи можна відповісти на питання задачі? Чому?

— Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?

— Якою дією відповісти на питання задачі?

(Звернути увагу учнів на те, що в другій дії знаходимо суму трьох доданків.)

4 Порівняння виразів

14 > 8 на 6

5 < 11 на Ц

 5 Обчисліть

8 ■ 6 - 8 =

8 ■ 7 - 8 =

9 < 13 на □ 16 > 9 на Ц

17 > 8 на □ 7 < 17 на □

 56 : 7 ■ 8 = 35 : 5■9 =

 63:9+35= 54 : 6 + 44 =

6 Розв'язування задач

1) Даний прямокутник зі сторонами 2 см і 3 см. Накресліть прямокутник, сторони якого в 3 рази більше, ніж у даного. Знайдіть периметр нового прямокутника.

2) Складіть задачу та розв’яжіть її.

Було — 60 кг

Продали— 8 п., по 3 кг у кожному

Залишилося — ?

 7 Офтальмологічна пауза

 8 Розв'язування логічної задачі

У глеку втричі більше води, ніж у чайнику, а в чайнику на 12 склянок води менше, ніж у глеку. Скільки води в глеку? Розв’язання видно з малюнка:

і складається з питань.

1) На скільки частин в чайнику менше води, ніж в глеку?

3 - 1 = 2

2) Скільки склянок в одній частині, тобто скільки води в чайнику?

12 : 2 = 6.

3) Скільки води в глеку?

6 + 12 = 18 (або 6 • 3 = 18)

Відповідь: 18 склянок.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2003 | Рейтинг: 0.0/0
Рослинний і геометричний орнамент. Практична робота «Гарний будинок»
Робота з папером. Вітальна листівка до 8 Березня
Продовження екскурсії
Білоруська народна казка «Легкий хліб»
Таблиці додавання й віднімання чисел 4 і 5. Нумерація чисел у межах 20. Задач...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]