Аналіз контрольної роботи. Усна і письмова нумерація чисел першої сотні. Додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток

Урок 122

Тема: Аналіз контрольної роботи. Усна і письмова нумерація чисел першої сотні. Додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Побудова відрізків

Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; повторити усну і письмову нумерацію чисел першої сотні, випадки додавання і віднімання, пов'язані з нумерацією; вправляти учнів у побудові відрізків; розвивати мислення, пам'ять; виховувати акуратність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

III. Аналіз помилок і виконання відповідних завдань

 IV. Повідомлення теми і мети уроку

 V. контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

Гра «Хто швидший?».

 Навпроти кожного ряду прикріплюється картинка, під якою записані приклади.

7 + 8 =

12 - 5 =

29 + 1 =

0 - (4 + 2) = 40 + 7 =

40 + 50 =

9 + 5 =

13 - 6 =

70 - 1 =

7 + (9 - 6) = 80 + 6 =

80 - 60 =

6 + 7 =

8 + 9 =

89 + 1 =

(7 + 2) - 6 = 38 - 8 =

30 + 70 =

12 - 8 =

14 - 7 =

50 - 1 =

(2 + 8) - 5 = 46 - 40 = 100 - 40 =

 2 Математичний диктант

 • Запишіть цифрами числа.

Вісімнадцять; тридцять дев’ять; п’ятдесят шість; сорок два; сімдесят чотири.

 • Запишіть числа, що складаються:

а) з п’яти десятків і трьох одиниць;

б) з семи десятків і п’яти одиниць;

в) з чотирьох десятків і дев’яти одиниць.

 3 Складання прикладів

 • Укажіть найбільшу суму двох різних одноцифрових чисел.

 • Складіть усі можливі приклади на віднімання одноцифрових

чисел з відповіддю 2 і з відповіддю 3.

— Скільки вийшло прикладів з відповіддю 3?

— Скільки вийшло прикладів з відповіддю 2?

 4 Розв'язування задач

1) У городі працювали 10 хлопчиків, а дівчаток — на 4 менше. Скільки дівчаток було на городі?

2) Школярі працювали в саду. Першого дня вони зібрали 20 ящиків яблук, а другого дня — на 10 ящиків більше. Скільки ящиків яблук зібрали школярі другого дня? Скільки ящиків зібрали за два дні?

 5 Заповнення таблиці

Множник 94 1 3

Множник65

Добуток 9 6 0 8 0 5

 6 Запис виразів, обчислення їх значень

 • Суму чисел 4 і 6 помножити на 8.

 • Число 9 помножити на різницю чисел 12 і 4.

 • Різниця добутку чисел 7 і 9 і їх суми.

 7 Геометричний матеріал

— Намалюйте дві смужки: одну завдовжки 12 см, а другу — на 2 см коротше.

 8 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Числа 35; 28; 75; 19; 93; 87 запишіть у порядку спадання.

VI. Повторення усної і письмової нумерації чисел першої сотні

 1 Скільки всього паличок на кожному малюнку?

 2 Кожне з поданих чисел запишіть у вигляді суми його розрядних доданків

85; 36; 64; 77.

Зразок: 52 = 50 + 2

3 Самостійна робота

1-й рядок — колективно.

63 9 9 = 64 8 ■ 9 =0 8 : 2 =

54 6 9 = 72 9 ■ 8 =0 6 ■ 3 =

36 9 4 = 81 9 : 3 = 0 ■ 10 : 2 =

1 варіант — 2-й рядок;

2 варіант — 3-й рядок.

Двоє учнів працюють біля дошки.

Перевірка

— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.

— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.

— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.

— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.

 Фізкультхвилинка 4 Розв'язування задач

1) Було дві шовкові стрічки: перша завдовжки 28 дм, а друга — 39 дм. Від довшої стрічки відрізали 10 дм, а від коротшої — 8 дм. Якою завдовжки стала кожна стрічка?

 I — 28 - 8 ? дм

 II — 39 - 10 ? дм

— Якої довжини стала довга стрічечка? Як дізналися?

— Якої довжини стала коротка стрічечка? Як дізналися?

2) На одну сторінку альбому вміщується 6 фотографій. Скільки сторінок альбому займуть:

 • 42 фотографії?

 • 48 фотографій?

 • 54 фотографії?

 5 Офтальмологічна пауза

 6 Розв’язування логічних завдань

1) Костик уважає, що квиток, куплений у кондуктора в автобусі або в трамваї, може приносити щастя. Для цього треба, щоб сума перших трьох цифр його шестицифрового номера і сума останніх його цифр були рівні між собою. Одного разу в автобусі йому дістався щасливий квиток. Костик заховав його, а коли потім вийняв з кишені, то побачив, що остання цифра стерлася. Перші ж п’ять цифр були такі: 32875. Допоможіть Костикові відновити номер квитка.

Розв’язання. Номер квитка виглядає так: 32875*. Оскільки квиток щасливий, то 3 + 2 + 8 = 7 + 5 + *, звідки і виходить відповідь.

Відповідь: 328751.

2) З 25 учнів класу 17 вивчають англійську мову, а 15 — французьку, причому кожен учень класу вивчає одну з цих мов. Скільки дітей вивчає обидві ці мови?

Розв’язання ілюструється схемою, у якій ліве коло означає дітей, що вивчають англійську мову, а праве — що вивчають французьку. У перетині кіл — діти, що вивчають обидві мови.

Схема заповнюється в процесі розв’язання задачі.

1) Скільки учнів не вивчає французьку мову (вивчає тільки англійську)?

25 - 15 = 10 (мал. а)

2) Скільки учнів не вивчає англійську мову (вивчає тільки французьку)?

25 - 17 = 8 (мал. б)

3) Скільки учнів вивчає тільки одну мову (французьку або англійську)?

10 + 8 = 18

4) Скільки учнів вивчає обидві мови?

25 - 18 = 7 (мал. в)

Відповідь: 7.

VII. Підбиття підсумків. Рефлексія

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1793 | Рейтинг: 0.0/0
Природні матеріали. Ескіз виробу. Природні матеріали. Виготовлення аплікації ...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 22
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
Текстильні матеріали. Загальні поняття про прядиво, нитки, тканини та ткацтво
Людина — частина живої природи
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]