Засвоєння таблиці ділення на 8. Розв'язування задач

Урок 111

Тема: Засвоєння таблиці ділення на 8. Розв'язування задач

Мета: формувати вміння розв'язувати приклади і задачі на основі знань таблиці множення і ділення; вдосконалювати знання геометричного матеріалу; розвивати навички швидких обчислень, логічне мислення, увагу; виховувати наполегливість.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1)Гра «Лабіринт».

— Двері лабіринту може відчинити тільки ключик, форма якого нагадує число 8.

24 : 364 : 845 : 516 : 421 : 328 : 4

48 : 856 : 832 : 424 : 463 : 716 : 2

27 : 372 : 818 : 248 : 640 : 535 : 5

2) Фронтальне опитування.

— Скільки ніжок у одного павука? (8)

— Скільки ніжок у 5 павуків? у 7 павуків?

— Скільки ніжок у одного жучка? (6)

— Скільки ніжок у 3 павуків і 3 жучків? (42)

— Скільки ніжок у 8 павуків і 6 жучків? (100)

 2 Завдання для опитування

1) — як називаються числа при діленні?

— Відновіть таблицю ділення на 8 і знайдіть невідоме ділене.

□ : 8 = 2□ : 8 = 4 □: 8 = 6 □ : 8 = 8

□ : 8 = 3□ : 8 = 5 □: 8 = 7 □ : 8 = 9

2)робота з рівностями і нерівностями.

— Перевірити рівності і нерівності.

8 ■ 5 + 8 ■ 3 = 648■ 5 = 5 ■ 88 ■ 9 > 8 ■ 8

(36 - 4) : 8 = 43■ 7 = 7 ■ 324: 8 < 24 : 3

— Які значення виразів знайшли без обчислень?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми розв’язуватимемо приклади і задачі вивчених видів; удосконалюватимемо швидкість обчислень; будемо працювати з прямокутником; розвивати кмітливість.

IV. Розвиток математичних знань

 1 Розв'язування задач

1) Два хлопчики поливали в шкільному городі грядки. До обіду вони полили по 5 грядок кожний, а після обіду — по 4. Скільки всього грядок полили хлопчики за день?

Розв’язати задачу можна двома способами:

1) 5 ■ 2 + 4 ■ 2 =2) (5+ 4)■ 2 =

— Поясніть кожен спосіб. Ви переконалися, що обидва вирази мають однакове значення. Яке?

2) Хлопці вішали в шкільному саду годівниці для птахів. До чотирьох з них прилетіло по 8 горобців, а до трьох — по 8 снігурів. Скільки всього птахів пообідало у годівниць? Розв’яжіть задачу двома способами.

Складіть подібну задачу за виразом:

3 ■ 10 + 5 ■ 10 чи (3 + 5) ■ 10.

 Фізкультхвилинка

 2 Робота з геометричним матеріалом

ВС

— Назвіть пари протилежних сторін прямокутника.

— Виміряйте довжини обох сторін пари.

— Який можна зробити висновок?

Висновок: протилежні сторони прямокутника рівні.

— Знайдіть суму довжин кожної пари протилежних сторін.

3 Самостійна робота

80 - 7 ■ 8 =49 : 7 ■ 6=28 :(12 - 5) : 4 =

7 ■ 7 + 35 =63 : 7 ■ 6=27 :9 ■ (60 - 57) =

92- 7 ■ 9 =54: 9 ■ 8 = (17 +25) : 7 ■ 8 =

5■ 7 - 18 =56: 7 ■ 5 = (90 - 41) : 7■ 9 =

1-й варіант — 1; 2 рядок;

2-й варіант — 3; 4 рядок.

 4 Офтальмологічна пауза

 5 Розв’язування логічних завдань

— Доберіть такі числа, щоб нерівність і рівності були правильними

5■ 8 > 5 ■ □ (7; 6; 5; 4; 3; 2; 1)

2■ 8 = 8 ■ □(2)

8 ■ 3 + 8 = 8 ■ □(4)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що повторювали на уроці?

— яке завдання викликало утруднення?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1399 | Рейтинг: 0.0/0
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Твій друг — книга. Урок позакласного читання
І. Гнатюк «Наша хата». Прислів'я. «Роде наш красний» (українська народна ...
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка» В. Нестайко «Руденький»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]