Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв'язування задач

Урок 107

Тема: Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв'язування задач

Мета: закріплювати знання табличних випадків множення числа 8; формувати вміння розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пізнавальну активність, логічне мислення, творчі здібності; виховувати уважність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1)Гра «Естафета».

Змагаються 3 команди (3 ряди).

2)Відтворення таблиці множення числа 8 за відповідями.

16 24 64 32 48 40 72 56

оооооооо

 2

 2 Завдання для опитування

1) Поясніть порядок дій та обчисліть.

50 - (48 : 6 + 19) + 35

2) □ - 7 = 27; 8 - □ = 24.

— Як знайти невідомий від’ємник?

— Як знайти невідомий множник?

3) Складання і розв’язування виразів. Суму чисел 15 і 17 зменшити в 4 рази. Різницю чисел 17 і 15 збільшити в 8 разів.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати приклади; складати вирази; складати і розв’язувати задачі; вдосконалювати навички лічби.

IV. Розвиток математичних знань

 1 Робота над задачею

У цукорниці лежало 35 грудочок цукру. У 6 склянок чаю поклали по 3 грудочки. Скільки грудочок цукру залишилося в цукорниці?

1) Аналіз задачі, складання короткого запису.

 Було— 35 гр.

 Узяли— ? по 3 гр. у 6 скл.

 Залишилося — ?

2) Розв’язування задачі за планом.

План

а) Скільки грудочок цукру поклали в 6 склянок?

б) Скільки грудочок цукру залишилося в цукорниці?

Складання виразу до задачі.

35 - 3 ■ 6 = 17

 2 Творча робота над задачею

1) Складання задачі.

Альбом коштує 5 грн, а зошит 2 грн. Доберіть кількість предметів для покупки і складіть задачу, у якій потрібно знайти суму двох добутків.

5 ■ □ + 2 ■ □

2) Перетворення задачі на задачу з буквеними даними.

— Замість «віконець» можна використовувати букви латинського алфавіту. Причому, якщо значення змінної однакові, то буква одна.

Альбом коштує 5 грн, а зошит 2 грн. Купили а альбомів і Ь чашок. Скільки заплатили за посуд?

— Запишіть буквений вираз для розв’язання цієї задачі.

5 ■ а + 2 ■ Ь

3) Розв’яжіть задачу, якщо а = 3, Ь = 4; якщо а = Ь = 8.

 Фізкультхвилинка

 3 Складання виразів

— Запишіть вирази та обчисліть їх.

а) перший доданок 40, другий — добуток чисел 8 і 6;

б) ділене 42, а дільник виражений різницею чисел 40 і 33.

Сильні учні складають вирази та обчислюють їх значення самостійно. Решта отримують картку-підсказочку.

 4 Геометричний матеріал

1) Намалюйте квадрат зі стороною 5 см. Знайдіть його периметр, використовуючи дію множення.

2) Периметр квадрата дорівнює 20 см. Чому дорівнює сторона квадрата? Накресліть цей квадрат.

 5 Офтальмологічна пауза

 6 Заповніть порожні кружечки

— Поставте, де необхідно, знаки, щоб відновити рівність.

8 □ 2 □ 4 = 4 10 □ 5 □ 2 = 10 7 □ 4 □ 19 = 9 80 □ 40 □ 5 = 8

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

8 ■ 2 : 4 = 4 (10 - 5) ■ 2 = 10 7 ■ 4 - 19 = 9 (80 - 40) : 5 = 8

— Над чим працювали на уроці?

— Яке завдання вам найбільше сподобалося?

— Яке завдання викликало утруднення?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1651 | Рейтинг: 0.0/0
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
Школа ввічливості. Гостини
Значення природи для життя людини
Наш вернісаж
Комахи
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]