Аналіз контрольної роботи. Таблиця множення числа 8. Задачі на дві і три дії

Урок 106

Тема: Аналіз контрольної роботи. Таблиця множення числа 8. Задачі на дві і три дії

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними помилками; ознайомити учнів із таблицею множення на 8 та її практичним застосуванням; формувати вміння розв'язувати задачі на різницеве і кратне порівняння на дві і три дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Аналіз контрольної роботи

1) Колективна робота над типовими помилками.

2) Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.

 2 Математичний диктант

 • Число 28 зменшити в 7 разів.

 • Ділене — 49, дільник — 7. Знайти частку.

 • Другий множник — 7. Добуток — 35. Чому дорівнює перший множник?

 • Доповнити частку чисел 63 і 7 до 60.

 • Суму чисел 29 і 27 зменшити в 7 разів.

 •Різницю чисел 22 і 15 збільшити в 6 разів.

 •На скільки 43 менше від добутку чисел 7 і 7?

 • Перший множник — 7, другий — різниця чисел 44 і 35. Чому дорівнює добуток?

 •Маса поросяти 7 кг, а вівці — у 6 разів більше.Яка маса вівці?

 •Для виготовлення 6 кг цукру використали 36 кг цукрового бу-

ряка. У скільки разів маса цукру менше маси буряка? Відповіді: 4; 7; 5; 51; 8; 42; 6; 63; 42; 6.

 3Завдання для опитування

1)Складання виразів за таблицями.

— Запишіть вирази та обчисліть їх значення.

СЛ

О

і

Ділене36 + 18 56 - 28 00 12 + 28 63 : 7 3 ■ 6

Дільник647 532

2)□ ■ 4 = 36; 6 ■ □ = 48.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таблицею множення числа 8; розв’язуватимемо задачі на дві і три дії; будемо швидко і правильно виконувати обчислення.

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Підготовча робота

— Додайте числа, а потім замініть додавання множенням.

7 + 7 + 7 + 7 = 7 ■ 4 = 28

8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 = 8 ■ 7 = 56

 2 Робота за таблицею множення числа 8

— Яким способом складена таблиця? (Кожна наступна відповідь більша попередньої на 8.)

— Які приклади таблиці вам уже знайомі?

8 ■ 1 =1■8 = 88 ■5 =5 ■ 8 = 40

8 ■ 2 =2■8 = 16 8■ 6 =6 ■ 8 = 48

8 ■ 3 =3■8 = 24 8■ 7 =7 ■ 8 = 56

8 ■ 4 =4■8 = 32

— Яку властивість множення використали? (Від перестановки множників добуток не змінюється.)

— Назвіть нові, ще не вивчені випадки.

Запам’ятай!

8 ■ 8 = 648 ■ 9 = 72

 3 Первинне закріплення вивченого матеріалу

— Обчисліть вирази, користуючись таблицею множення числа 8.

8■8 + 38 8■7 - 29 8■6 - 19 18: 2 ■ 8

8■3 + 26 15 + 8■5 70 - 8■4 32: 4 ■ 8

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1 Робота над задачею

Лисиця — 8 кг-^---------1

Л

Леопард — ?, у 9 разів >1 Вовк — ?, на 30 кг <

Запис розв’язання задачі за діями і виразом.

1) 8 ■ 9 = 72 (кг) — маса леопарда

2) 72 - 30 = 42 (кг) — маса вовка 8 ■ 9 - 30 = 42

2 Робота з геометричним матеріалом Накресліть три відрізки.

I — 8 см ■<-----------1

Л

II — ?, у 2 рази довше

III — ?, на 2 см коротше

3 Самостійне розв'язування задачі

Для озеленення території навколо школи привезли 14 саджанців беріз, саджанців липи — у 2 рази менше, ніж беріз, а саджанців тополь — на 5 більше, ніж саджанців липи. Скільки привезли саджанців тополь?

4 Офтальмологічна пауза

5 Розв’язування логічних завдань

— Назвіть у добутку невідомий множник.

2 ■ О = 16□ ■ 3 =21О ■ 6 = 48

О ■ 3 = 244 ■ О =325 ■ □ = 35

4 ■ □ = 28О ■ 5 =40О ■ □ = 56

О — 8, □ — 7)

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що нового дізналися на уроці?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2511 | Рейтинг: 0.0/0
Композиції за мотивами казок. Правила безпечного користування інструментами т...
Доброта - це частина нас
Виконання шва «уперед голку». Оздоблення виробів ручним швом
Створення пейзажу. Послідовність дій під час створення пейзажу. Ескіз виробу....
Людина — частина живої природи
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]