Підсумковий урок з теми «Українські народні казки»

Орлівський навчально-виховний комплекс

Новгород-Сіверської районної ради

Чернігівської області

Учитель: Лисак Оксана Анатоліївна

Інтерактивний урок літературного читання з використанням ІКТ. 2 клас.

Тема. Підсумковий урок з теми «Українські народні казки» - слайд № 1

Мета: узагальнити знання учнів з теми, формувати навички техніки читання, розвивати увагу, мовлення, виховувати любов до казок - слайд № 3

Обладнання: картки, малюнки учнів, мікрофон, ілюстрації, мультимедійний комплекс.

Тип уроку: інтерактивний урок з використанням ІКТ - слайд № 2

ХІД УРОКУ:

І. Організація класу

1. Привітання.

Добрий день, мої малята!

Не забудьте гостей привітати – слайд № 4

2. Привітання гостей.

3. Мотивація.

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось - не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати –

Щоб не було нам всім мороки.

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд. Часу не гаймо

Наш урок розпочинаймо! - слайд № 5

4. Релаксація.

- Діти, сядьте зручно, розслабтесь, закрийте очі. Уявіть ясний, теплий осінній день.

Ми йдемо лісовою стежинкою. Дує вітерець. З дерев облітають  листочки. - слайд № 6

Аж ось ми бачимо хатинку (діти відкривають очі) - слайд № 7,

 а біля неї на пеньочку сидить і плаче зайчик. Спитаємо чому?

Зайчик:

Сиджу я на пеньочку

Дуже гірко плачу,

А лисичка в моїй хатці

Від радості скаче.

Довго хатку будував

І дбайливо прикрашав,

Жив спокійно, проживав –

Горя й суму я не знав.

Та лисичка зла-презла

Мене бідного знайшла.

Хитрувала, лютувала

І мою хатинку вкрала.

Ось сиджу я на пеньку

І сльозинку ллю гірку.

Злу лисичку проклинаю

Сльози лапкою втираю. - слайд № 8

Діти, здогадалися з якої казки цей зайчик?

(Українська народна казка «Лисичка та Зайчик»)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Не випадково ми розпочали урок казкою. Сьогодні у нас підсумковий урок з теми «Українські народні казки». Перевіримо ваші знання та навички читання.

Ой, подивіться, а то часом не лисичка вийшла з хатки? - слайд № 9

Лисичка:

Ой, яка хороша днина,

Гарна ж в зайчика хатина.

Тільки жаль мені зайчати,

Поверну йому я хату.

Бідний зайчику ти мій,

Будеш мати дім ти свій.

Ось завдання ці зроби

Та спокійно там живи! - слайд № 10

Звикла лиска хитрувати

Малих звіряток ображати.

Знаєм – зайчик сірий наш

Ще не ходить в другий клас.

Поможемо завдання зробити,

Лиску хитрую провчити?-  слайд № 11

ІІІ. Закріплення знань

1. Вправа на розширення кута зору - слайд № 12

2. Вправа «Мікрофон» - слайд № 13  

(Учні називають свою улюблену казку, оформлюють виставку малюнків)

3. Робота в парах - гра «Віднови загадку»

(Учні називають героєм якої казки є ця тварина)

Н_евсипущ_й,  х_трий, сір_й,

Гол_днющий, ікла шкірить.

М_ж кущ_ми припадає

І поживу вигяд_є. - слайд № 14

В темнім л_сі прож_ває

Д_вгий хвіст пухнаст_й має. - слайд № 15

Хвицає ног_ми, буцає р_гами,

Борідкою трясе, м_локо у дім н_се. - слайд № 16

4. Вікторина – слайд № 17

 1)  В чий будиночок забралася Коза-Дереза? ( Зайчика )

 2) Кому з героїв у скрутну хвилину допомогло гусеня ? ( Івасику-Телесику )

 3) Чим пригощала Лисичка Журавля? (Молочною кашею)

 4) Кого зробив дід із соломи? (Бичка)

 5) Яка тварина прикинулася неживою серед дороги? (Лисичка)

 6) Хто прогнав Козу-Дерезу із зайчикової хатки? ( Рак)

5. Казкова лотерея– слайд № 18

(Учні обирають картку з номером та називають казку за малюнком, який прикріплений на дошці)

Малюнки: мішок, копиця соломи, колосок, мука, будка, глечик.

Казки: «Котик та Півник», «Солом’яний бичок», «Півник і двоє мишенят», «Колобок», «Сірко», «Лисичка та Журавель».

6. Фізкультхвилинка «Маша та Ведмідь» (відео-уривки з мультфільму) - слайд № 19

7. Гра «Віднови назву казки» - слайд № 20

КУРАВИЧКА                СИЛИЦЯ АТ АКЇЖ     

АПЦ   І  РАБАН           НИКПІВ І ВОДЄ  ШЕНЯТМИ

 (на дошку прикріплюю назви)

РУКАВИЧКА               ЛИСИЦЯ ТА ЇЖАК

ЦАП І БАРАН              ПІВНИК І ДВОЄ МИШЕНЯТ

8. Гра «Хто зайвий?»  – слайди № 21-24

(Під назвами казок прикріплюю правильні ілюстрації)

9. Робота в групах - гра «Склади прислів'я» - слайд № 25

Хто не працює, той не їсть.

Де сила не зможе, там розум допоможе.

На язиці медок, а на думці – льодок.

У дружбі сила.

(Учні підбирають як головну думку до казок)

10. Робота з підручником - слайд № 26

с. 33 - гра «Дочитай речення» (за казкою «Рукавичка»)

От біжить мишка….

Коли це біжить…

Ішов дід лісом…

Тут я…

с. 36 «Знайди слово» (за казкою «Лисиця та Їжак»)

сьогодні                    їжак                            засопів

полювання                радощах                    голубонько

11. Гра «Підбери слово» (за казкою «Цап та Баран»)

цап                                 баран

сміливий                       несміливий

не дужий                       дужий

розумний                      сильний

12. Гра «Знайди помилку» (за казкою «Півник і двоє мишенят»)

Жили собі на світі півник і троє мишенят.

Мишенята тільки те й знали, що працювати.

Якось підмітали мишенята подвір’я і побачили долі пшеничний колосок.

Спікся хліб, півник вийняв і поклав на стіл.

Ми обмолотили, - тихіше сказали мишенята.

Є за що таких ледарів пирогами частувати.

ІV. Підсумок уроку

1. Бесіда.

Що найбільше сподобалося на уроці?

Чи допомогли ми зайчику? - слайд № 27

2. Перегляд відео «Читаймо українські народні казки!»

(Учні називають казки)

3. Вербальне оцінювання - слайд № 28

Категорія: Читання | Додав: Оксана (20.01.2015) W
Переглядів: 7344 | Рейтинг: 4.0/2
А. Костецький «Батьківщина», М. Чернявський «Рідний край», В. Сухомлинський «...
Птахи
Незвичайний стадіон
Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна пі...
Аплікація з кольорового паперу «святкова листівка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]