Урок позакласного читання. «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом»

Урок 120. Урок позакласного читання. «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом»

Мета: навчати учнів читати швидко і виразно, усвідомлювати зміст прочитаного; розвивати пам'ять, образне мислення; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою

Біля моря долілиць Спину гріє хлопчик Гриць.

Перележав, перегріві Горе Грицю — підгорів.

— Прочитайте скоромовку очима, за указкою — на швидкість, чистоту і правильність вимови.

2. Складовий аукціон

Ла — (ласка, лама, ластівка,.)

Ру — (рука, ручка, рубанок, рукав,.)

Ша — (шахи, шапка, шакал, шарада,.)

3. Читайте, запам'ятовуйте!

Рак ранесенько проснувся,

В черевики гарні взувся Срібна рибка пропливала,

Вона рака не впізнала.

Рак розсердився, роззувся І додому повернувся.

Г. Чубач

— Відгадайте загадку.

* На деревах вишеньки,

А в траві — сунички.

Сонечко із висоти Нам цілує щічки.

Вся земля теплом зігріта,

Бо до нас приходить. (літо).

— Сьогоднішній Урок ми присвячуємо чудовій порі року — літу.

— Чи любите ви літо?

— За що ви його любите?

IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ

— Які книжки на виставці вам знайомі?

— Хто хоче ознайомити зі своєю книжкою?

— Візьміть книжку, яка вам найбільше сподобалася.

— Як називається ця книжка?

— У ній один твір? Чи це збірка творів?

— Чи написано прізвище автора на обкладинці?

— Хто намалював ілюстрації до неї?

— Де видана книжка?

V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

— В якому вірші говориться про початок шкільних канікул? (Роман Завадовий «Кінчається наука в школі»)

— Прочитайте окличне речення.

— Кому вдячні діти?

— З чим автор порівнює крапельки роси? (МаріяПознанська «Роса»)

Гра «Доберіть риму»

Влітку — квітку; краси — роси; краплина — перлина; горить — за мить; розтане — стане; увись — колись.

VI. Читання та обговорення оповідання василя чухліба «Стежинка»

1. Гра «Рибки»

Самостійне мовчазне читання оповідання учнями.

— Куди стежка повела Тетянку?

— Що вона бачила прямуючи стежкою?

— Кого зустріла Тетянка?

— Де живуть мурахи?

— Чим зайняті бджоли?

2. Робота в групах

Намалювати словесний малюнок до оповідання.

— Якими ви собі уявляєте гарбуза та гарбузиху з гарбузенятами?

Фізкультхвилинка

VII. Читання оповідання«хто найкращий співак?» (за романом Завадовичем)

1. Гра «Упізнай пташку»

Учитель демонструє малюнки пташок, а діти відгадують, хто це. (Слухання аудіозапису голосів птахів.)

2. Самостійне мовчазне читання оповідання учнями

— Чий спів слухало пташине журі?

— Кого визнали переможцем?

— Чому горобеня мало іншу думку?

VIII. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Що видалося найбільш цікавим?

— Який висновок зробили для себе?

— З яким настроєм завершуєте урок?

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 2779 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 17
На уроці образотворчого мистецтва. Побудова і записування речень, що передают...
Вітальні листівки. Оздоблення листівки
«Журавель», «Перстенець» (дитячі народні ігри). Лічилка
Фантастичні герої, виліплені з пластиліну
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]