Підсумок за розділом «Літературні казки»

Урок 119. Підсумок за розділом «Літературні казки»

Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Літературні казки»; розвивати вміння читати за особами, вибірково, працювати в групах, парах; створити атмосферу радості, насолоди від творчості; розвивати зв'язне мовлення, мислення, увагу, кмітливість, пам'ять; виховувати інтерес до читання казок.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовками

Діти

Мама вчить мене читати, вчить мене читати тато.

Вчить дідусь і вчить бабуся, скоро-скоро я навчуся.

Учитель

Другий ряд теж не дрімає і швиденько промовляє.

Діти

Начитався букварика та й малюю косарика.

Коси сіно, косарику, на своєму гектарику.

Учитель

А тепер у класі тиша, щоб почуть розмову мишок.

Діти

Мишка мишку запитала: «Що сьогодні поробляла?»

Відказала мишка мишці: «Букву А шукала в книжці.

Буду азбуку вивчати, щоб самій казки читати».

2. Гра «Логічний ланцюжок»

Перший, хто починає ланцюжок, називає будь-яке слово, другий додає слово і пояснює, як воно зв’язане з першим.

Наприклад:

Баба Яга — мітла (щоб літати);

Колобок — вікно.

Лисичка — півник.

Котигорошко — булава.

Рукавичка — мишка, жабка, зайчик.

Телесик — човник, рибка, річка, берег тощо.

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні в парах повертаються одне до одного і переказують казку.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

— Діти, хто скаже, який розділ ми закінчили вивчати?

— І сьогодні на уроці читання ми підіб’ємо підсумок за розділом «Літературні казки», і я побачу, чи справді ви любите читати казки, чи уважні ви читці, чи знаєте, якого автора та чи інша казка.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

— Як сонечко радує теплом і світлом усе живе, так і казки зігрівають радістю, любов’ю і теплом душу і серце кожної дитини, кожного читця.

Дата

Клас

— Ось подивіться, тільки-но пригріло сонечко, і вже з’явилася перша квіточка. Але ця квіточка не звичайна, у неї на пелюстках написані завдання, які ми будемо виконувати. А щоб зірвати пелюсточку треба промовити слова: «Пелюсточку відірвем, знання свої доведем».

1. Читання за особами казки І. Я. Франка «Лис Микита»

— Назвіть головних героїв казки «Лис Микита».

— Хто бажає читати слова Лиса, Вовчиці? Діти, а хто нам ще потрібен? (Автор)

— Розгорніть підручник на с. 139. Усі уважно слідкуймо і слухаймо.

— Чого вчить ця казка? Хто автор цієї казки?

Пелюсточку відірвем,

Знання свої доведем.

Фізкультхвилинка

2. Робота в групах. Гра «З якої казки цей ланцюжок?»

— Кожній групі я даю картку, на якій написаний ланцюжок.

Ви всі разом прочитаєте його, поміркуєте і відгадаєте, до якої казки належить цей ланцюжок.

 • Дід, баба, внучка, собачка, кицька.

 ■ Дід, баба, собачка, кицька, мишка.

 • Черевичок, принц, карета, чарівниця.

Один учень з групи захищає, доводить, з якої казки ланцюжок.

Пелюсточку відірвем,

Знання свої доведем.

3. Робота в парах. «Пригадайте, з яких казок ці рядки?»

— Кожній парі я даю картку, на якій написане речення з будь-якої літературної казки.

 • Під гіллястими кучерявими деревцями зайці люблять спочивати і вести довгі розмови про життя-буття.

 • Він об’їздив увесь світ, щоб знайти собі наречену, але так і не знайшов.

 • Що це ти їси, Микитко?

— Ви уважно читаєте речення і пригадуєте, з якої казки ці рядки. Потім один учень з пари читає речення і доводить з якої воно казки.

4. Гра «Упізнай за описом персонажів казок»

 • Хитрий, улесливий, учив вовчицю ловити рибу.

 ■ Задавака й нахаба, який полюбляв лежати в холодку.

5. Гра «Упізнай казки за початком. Назви їхніх авторів»

 ■ Жив собі принц, і заманулося йому.

 • Один багатий удівець одружився вдруге з удовою, такою чванливою та гордовитою, якої відколи світ ніхто й не бачив.

VI. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам урок?

— З яким настроєм ви його завершуєте?

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 2993 | Рейтинг: 0.0/0
Дикорослі та культурні рослини
Мистецтво навколо нас. Урок-бесіда «Уявлювана подорож містом»
Дерева, кущі, трав'янисті рослини
Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»
Різноманітність рослин
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]