Урок позакласного читання. Казки народів світу

Урок 113. Урок позакласного читання. Казки народів світу

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розширювати знання учнів про казки народів світу; розвивати зв'язне мовлення учнів; вдосконалювати вміння висловлювати оцінні судження, знаходити зображувально-виражальні засоби опису героїв; виховувати інтерес до народної мудрості.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою

Звили чаплі гніздо із паклі.

Із чорного неба крапають каплі.

У гнізді із паклі намокли чаплі.

2. Робота над чистомовкою

Жу-жу-жу — яз Оленкою дружу.

Іж-іж-іж — пиріжок на всіх розріж.

Жи-жи-жи — маєш друга — бережи.

Жа-жа-жа — друг купив мені коржа.

3. Робота над лічилкою

Раз і два. Раз і два.

В нас лічилка лісова!

В лісі — дерево дуплисте,

А в дуплі живе сова,

Що жовтаві очі має,

Спить — удень. Вночі — літає.

Добрий сон, сові приснись!

Я — ховаюсь! Ти — жмурись!

Г. Чубач

III.

— Сьогодні на уроці ми продовжимо мандрівку у королівство казок, зокрема казок народів Європи.

— Погляньте на мапу Європи. Які країни ви знаєте?

У кожного народу існують свої звичаї, традиції, культура, і, звісно, свої казки.

IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИЖОК

— Які книжки на виставці вам знайомі?

— Які казки ви читали?

— Хто автори цих казок?

— Які народи вони представляють?

За бажанням дітей учитель викликає трьох-чотирьох учнів переказати прочитану казку.

— Чия розповідь вам найбільше сподобалася?

V. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Вікторина «Чи знаєте ви казки?»

— Яка героїня, ідучи лісом до бабусі, зустріла вовка? (Шарль Перро «Червона Шапочка»)

Клас

— Хто соромився своєї гидкої зовнішності? (Г. Х.Андерсен «Гидке каченя»)

— Кому чоботи допомогли стати королем? (Шарль Перро «Кіт у чоботях»)

— У якій казці співали разом кіт, осел, пес і півень? (Брати Грімм «Бременські музиканти»)

— Хто ніяк не міг знайти золотого ключика? (О. Толстой «Пригоди Бура-тіно, або Золотий ключик»)

— У якій казці матір з сином кинули в бочці в океан? [О. Пушкін «Казка про царя Салтана»)

Фізкультхвилинка

VI. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ КАЗОК

1. «Як гусак лиса перехитрив» [чеська народна казка)

— Хто перестрів гусака?

— Які почуття під час зустрічі з лисом пережив гусак? Прочитайте.

— Як він перехитрив лиса?

— Яка риса характеру допомогла гусакові?

2. «Лисиця, дрізд і ворона» [литовська народна казка)

Гра «Бджілки»

Напівголосне читання казки — кожен у своєму темпі.

Робота в групах

Кожна група отримує своє завдання.

1-иіа група — стисло переказати текст.

2-га група — підготувати відповіді на запитання.

— Що сталося з дітьми дрозда?

— Яку пораду дала ворона?

— Як ворона перехитрила лисицю?

— Якою показана лисиця в казці?

3-тя група — характеристика дійових осіб.

Робота в парах

Учні читають діалог, який їм найбільше сподобався.

VII. Підсумок уроку

— Наш Урок добігає кінця, але ніколи не закінчується казка. Адже і дорослі, і діти хочуть вірити в диво, в те, що добро має перемогти зло.

Затишно дітям в пазусі казок.

Отак би й слухав про царя Салтана,

Або про те, як весело козак,

Обманював турецького султана.

Про карих коней з полуменем грив,

Про чаклуна, що все на світі може.

І хто б там, що кому не говорив,

А згине зло і правда переможе.

VIII. Домашнє завдання

— Наступний Урок позакласного читання ми проведемо за темою «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом».

Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 4117 | Рейтинг: 2.0/1
Робота з папером. Іграшки зі смужок. Котик
Складові дороги. Основні відомості про організацію дорожнього руху
Аплікація з кольорового паперу «святкова листівка»
Народні традиції і здоров'я
Аплікація з паперу. Види аплікацій. Виготовлення аплікації
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]