Такі різні танці
 

Тема: Такі різні танці

 

Музичний матеріал: М.Глінка «Полька», А.Павлюк, В.Рождественський «Святковий хоровод».

 

Мета: визначити ознаки танцю, дати поняття «танцювальна музика», «хоровод», «полька»; розвивати в учнів музичний слух, чуття ритму, пам’ять, вміння висловлювати думку; виховувати любов до музики, підтримувати бажання брати участь у різноманітній музичній  діяльності.

 

Очікуваний результат: учні мають уявлення про головні ознаки танцювальної музики, пояснюють терміни «танець», «хоровод», «полька», ритмічно рухаються під музику, висловлюють власні враження  про твори, виразно співають.

 

Обладнання: портрет М.Глінки, фонозаписи, ТЗН, баян, підручники «Музич не мистецтво», О.Лобова, 1 клас, альбоми для малювання, кольо рові олівці, «музична хатинка».

 

Тип уроку: комбінований.

 

                                                  Хід уроку. 

 

1. Організаційний етап.

 

1.1.Вхід до класу під «Польку» М.Глінки.

 

1.2.Музичне привітання.

 

1.3.Перевірка присутності учнів.

 

1.4. Перевірка готовності до уроку.

 

2.Актуалізація опорних знань.

 

2.1. Повторення правил співу.

 

2.2.Розспівування.    

 

Вправа «музичні сходинки»

 

2.3.Повторення вивченого матеріалу. Бесіда.

 

- На яких  « китах» тримається вся музика?

 

- З яким « китом» ми знайомились на попередньому уроці?

 

2.4. Продовження роботи над піснею «Козачата» М.Ведмедері.

 

- Я заспіваю вам пісеньку, а ви скажете, який вона має характер: пісенний,

 

танцювальний чи маршовий?

 

- Повторимо цю пісню з рухами.

 

2.5. Гра «Мікрофон».

 

3. Мотивація навчальної діяльності .Повідомлення теми уроку.

 

- Під яку музику ви заходили сьогодні в клас: пісенну, танцювальну чи маршову?

 

- Сьогодні ми ближче познайомимось із танцювальною музикою, навчимося

 

відрізняти її від маршової та пісенної. Тема нашого уроку: «Такі різні танці».

 

4. Засвоєння нових знань.

 

4.1.Бесіда за темою уроку.

 

- У «музичній хатинці» багато різних кімнат. В одній із них проживає «танцювальна музика», тому тут всі танцюють, але по-різному:

 

вальс – повільно, спокійно; польку – швидко, весело; хоровод – взявшись за

 

руки танцюють і співають.

 

4.2.Розучування пісні «Святковий хоровод» А.Павлюка.

 

Демонстрація пісні учителем, розучування слів першого куплету та мелодії, виконання з рухами і ритмічним супроводом (хором, групами, за бажанням учнів).

 

- Чи знаєте ви, як водять хоровод?

 

- У хороводі виконавці рухаються по колу, танцюють і співають.

 

Діти стають в коло і виконують пісню з рухами.

 

4.3. Робота з підручником (ст.78).

 

- Що зображено на світлинах ? Хто з вас любить танцювати?

 

- Які танці ви знаєте?

 

4.4. Розповідь про вид танцю «полька» та композитора М.Глінку.

 

- Ми познайомимось із одним із найпоширеніших у світі танцем.

 

Полька - швидкий, веселий танець, який виконують парами. Полька виникла у Чехії, а згодом поширилась по всьому світу.

 

    Відомий російський композитор Михайло Глінка любив подорожувати по різних країнах, цей танець йому дуже подобався і він написав свій музичний твір у ритмі польки.

 

4.5. Слухання та аналіз «Польки» М.Глінки.

 

- Опишіть характер прослуханої музики. (Танцювальний).

 

- За якими ознаками ви це  зрозуміли? (Музика ритмічна, пластична, пружна)

 

- Повторимо разом зі мною: «танцювальна музика ритмічна, пластична, пружна».

 

4.6. Повторне слухання , пластичне інтонування, ритмічні вправи.

 

4.7. Гра «Впізнай нотку».

 

- Заглянемо ще в одну кімнату «музичної хатинки».  Пригадаємо, які нотки живуть на нотному стані. Зараз я прочитаю вірш, якщо ви почуєте в якомусь слові ноту «РЕ» - плескаєте в долоні.

 

У кареті кришталевій їде біла королева,

 

Поспіша на відпочинок в білім мареві сніжинок.

 

А назустріч – юна леді у березовій кареті.

 

Їй всміхаються дерева: «Здрастуй, Весно-королево».

 

4.8. Творче завдання.

 

- Придумайте слова, в яких заховалась нота «РЕ» (Ребус, добре, зарево)

 

5. Узагальнення та закріплення знань

 

5.1. Закінч речення:

 

Парами виконують швидкий веселий танець…( польку)

 

Виконавці рухаються по колу, танцюють і співають у…(хороводі).

 

5.2. Намалюй свій сьогоднішній настрій.

 

6. Підсумки уроку. Прес.

 

Сьогодні на уроці: виконували…, ознайомились… слухали…, зіставляли...

 


Джерело: noindex
Категорія: Музичне мистецтво | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 2696 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 20
Комбінована аплікація. Послідовність дій під час виготовлення комбінованої ап...
ПІДГОТОВКА ДО УРОКУ-СВЯТА № 32.
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 24
Правила користування громадським транспортом
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]