Закріплення знань про звукові значення вивчених букв.
УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ
Тема : закріплення знань про звукові значення вивчених букв.
Мета : Закріпити знання про звукові значення вивчених букв , вдосконалювати навички читання , уміння робити звуковий та звуко-буквенний аналіз слова, збагачувати словниковий запас учнів , виховувати інтерес до читання .
Тип уроку: урок закріплення знань.
Форма проведення уроку: інтерактивний урок.
Обладнання: предметні малюнки , демонстраційні картки букв , складова таблиця , записи на дошці.
ЗМІСТ УРОКУ
1.Організаційний момент .Активізація учнів до навчання .
-Подивіться мені в очі .Погляньте один на одного, посміхніться . Для того щоб справитися з завданнями цього уроку будемо працювати старанно , слухати уважно .
2.Ознайомлення з завданнями уроку .
-Тож завдання нині на уроці такі:
Не просто слухати , а чути .
Не просто дивитися , а бачити.
Не просто відповідати , а міркувати .
Дружно й плідно працювати .
Будемо гарно читати.
Звуко-складові моделі слів будувати , цікаві вправі та завдання виконувати
3.Повторення вивченого про звуки і букви.
1) Повторення вивчених букв , звуків .
А)Гра " В гостях у ферм ера ".
-(на дошці виставлені предметні малюнки свійських тварин ).
-Сьогодні ще раз завітаємо в гості до фермера . Скажіть які звуки можна почути в його господарстві ?
( Учні відповідають які звуки видає кожна тваринка, машина , трактор ).
-Чиї голоси можна почути в лісі ?
Б)Гра " Хто що промовляє ?".
Вчитель Діти

Голуб воркує " Гу-гу , гу-гу "
Півень кукурікає " Ку-ку-рі-ку "
Сова кричить "УУ-уу-уу"
-Як ви розпізнаєте птахів ? (за звуками ).
-Які це звуки ?( немовні звуки , звуки що зустрічаються в природі)
-За допомогою яких звуків спілкуються між собою люди ?( мовні звуки )
-Якими є мовні звуки ?( голосні й приголосні).
-Назвіть голосні звуки .
-Якими бувають приголосні звуки ?( тверді й м'які звуки )
-Чим позначаються звуки ?( буквами ).
-Чим відрізняється звук від букви ?( звуки ми чуємо і вимовляємо , а букви бачимо й пишемо ).

В)Гра " Впіймай звук - назви букву ".
( Діти називають звук , показують букву , якою він позначається , друкують відповідну букву.).
2) Відгадування загадок , побудова звукових моделей слів-відгадок.
А)Хто найперший входить в дім.
Потім всі хвостом за ним
(ключ).

Виє вітер у вікно
Стогне , завиває
***
Кіт не спить уже давно -
Вітер заважає.
***
Киця спить і в сні муркоче
Цілий день проспати хоче .
***
Мишка Мурчика злякалась,
Мерщій у нірку заховалась .

Лось і лосенятко з ним
Ліс для лосів рідний дім .

Спить старий , сердитий сом
Сниться сому сьомий сон .
Носоріг хворів на нежить
За здоров'ям він не стежить .
-Які звуки позначають названі букви ? ( приголосні).

4.Вправи на закріплення звуко-складового аналізу слів .
- Яке значення може мати слово ключ ?( Ключ від дверей ключ пташиний , скрипковий ключ ).
Б)Дуже довга в нього шия .
І смугаста як у змія .
Нею він через паркан
Заглядає наче кран .
(жираф).
В)Не стулить і на мить очей , вночі полює на мишей . Зате удень відпочива. Ні, це не кішка , а сова . (сова).
1. Графічний запис речень .
Гра " Знайди помилку ".
Я нагострив коз(с)у нову
І заходивсь косить траву .
-В якому слові помилка ?
-Складемо і запишемо речення зі словами коза - коса
Коса косить траву .
І_____ ____ ______ .
Мою козу звати Мілка .
І_____ ____ ______ .
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Встаньте , діти , посміхніться ,
Землі рідній поклоніться,
За щасливий день вчорашній
І до сонця потягніться .
В різні боки похиліться ,
Веретеном повертіться ,
Раз присядьте , два присядьте ,
І за парти тихо сядьте .
5.Читання складів, слів , речень з вивченими буквами .
1) Гра " Чарівна квітка"
2) Гра " Чарівне коло "
- Які слова прочитала булка в колі ?
3) Робота з букварем.
(Читання речень з букваря ст. 48-49).
4) Гра “Хто в будиночку живе?
5) Робота в парах: (міні – таблиці в дітей).
6) Криптограма " Гномики ".
Уважно гномиків розглянь .
Слова в прислів'я поскладай .
Який лозунг був у гномиків ? .
( Один за всіх - і всі за одного ).
7.Гра " Буквена математика (таблиця ).
-Згадайте математичні дії і дізнайтесь. Кому допомагали гномики (Білосніжці).
6.Робота з дитячою книжкою .
А) Слухання оповідання " Кошенятам на обід " .( додаток № 2).
-Як звали котиків?
-Які овочі вони любили їсти ?
-Які напої вони любили пити ?


Жили-були двоє кошенят. Придумайте їм імена. Але в імені одного кошеняти звук [К] повинен зустрічатись в сере¬дині слова, а ім'я другого повинно починатись з цього звуку.
Нехай будуть Котя і Мурка. У мами-кішки було багато турбот під час приготування обіду для кошенят. Давайте їй допоможемо.
Котя любив їсти такі овочі, назва яких починається на звук [к].
А Мурка любила їсти такі овочі, назва яких має цей звук у середині слова.
На перше Котя любив їсти страви, назва яких почина¬ється і закінчується на звук [к].
А Мурка - страву, в назві якої цей звуку середині слова.
А що могла приготувати мама-кішка на друге?
Котя любив страви, назва яких теж починається на звук [к].
А Мурка любила на друге ті страви, в назві яких звук [к] є в середині слова.
На третє Котя любив пити напої, назва яких теж почи¬нається на [к].
А Мурка - напої, в назві яких [к] зустрічається в сере¬дині слів.
-Як їх звали?
-Як їх можна назвати? (Одне Котик, Котя, Котуня.
Друге Царапка, Васька, Мур-лика, Мурка, Муркотик).
-Які це овочі? (Картопля,капуста, квасоля),
-Які овочі любила їсти мурка? (Морква, петрушка, редька, баклажани).
-Яка це страва? (Капус¬няк).
-Яка ж це страва? (Ок-рошка).
- Що любив їсти Котя?
(Каша, картопля, котлети і т.д.).
-Що любила Мурка?
(Налисники, макарони, рибку),
- Які це напої?
(Компот, квас),
-Які це напої?
(Шоколад, какао)
7. Підсумок уроку . Чистомовка
Ли- ли -ли - урок дружно почали .
Ло- ло -ло- діло в нас на лад пішло.
Ем- ем -ем - радість мамам ми несем .
Ли-ли-ли -дуже раді всі були .
Категорія: Навчання грамоти | Додав: maryusenko (25.10.2016)
Переглядів: 2139 | Рейтинг: 0.0/0
Право дитини на здоров'я. Як звертатися за порадою та по допомогу у разі ...
Дорога від дому до школи
Уявлення про симетричну форму. Практична робота «Світ комах»
Місця підвищеної небезпеки у школі
Про працелюбних і лінивих
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]