Буквосполучення ьо. Написання складів і слів із буквосполученням ьо.
Тема: Буквосполучення ьо. Написання складів і слів із буквосполученням ьо.

Мета: Закріпити знання учнів про вживання м'якого знака на письмі, вчити написання складів із буквосполученням ˮьоˮ; формувати навички каліграфічного письма; розвивати мовлення, орфографічну пильність, пізнавальний інтерес; виховувати любов до природи; самостійність, старанність, охайність.

Обладнання: предметні малюнки; картки з геометричним матеріалом; картки з буквосполученням ьо; конверти, малюнок тітоньки Сови; відеофізхвилинка; демонстраційні картки друкованих та письмових букв.

Тип уроку: Комбінований

Хід уроку
1.Організація класу.
Діти хором промовляють вірш:
Учитель заходить-треба встати,
коли  дозволить-тихо сядь!
Спитати хочеш-не гукай!
А тільки руку піднімай!
Щоб урок минув немарно 
Треба сісти рівно, гарно!

2.Мотивація навчальної діяльності.
Психологічна хвилинка.(Вчитель читає з плакату вислови).
-У мене все добре. У мене завжди є вибір. Я обираю зараз цей урок.
(Діти пошепки повторюють).
-    Я бажаю вам успіху! Попрацюємо так,  щоб наприкінці уроку кожен з нас відверто міг сказати: ˮ Я чесно і правильно виконав свою роботу! Я себе поважаю! ˮ
-    Сьогодні наш урок буде незвичайний. Ми пограємо у відому інтелектуальну гру ˮ Що? Де? Коли? ˮ
-    Запам'ятайте ,символом мудрості і розуму є Сова.(На дошці малюнок Сови).
-    Наша Сова буде спостерігати протягом уроку за вашою грою, а наприкінці вручить найрозумнішим призи.
Лист 1.Надіслала Сова. (додаток №1)
Вправа ˮ Якщо хочеш ˮ
-Якщо хочеш бути уважним-сядьте рівно,
-Якщо хочеш бути старанним-погладьте себе по голівці.
-Якщо хочеш допомагати товаришу і бути працелюбним- підніміть рученята вгору.
-Пригадаємо, як поводитись під час уроку.
На уроці : Слухай- …(уважно)
Працюй -…(старанно)
Сиди-…(рівно)
Пиши-…(охайно)

Лист 2.Надіслав Вінні-Пух. 
-Яку пісеньку він співав?
Я тучка, тучка, тучка
Я вовсе не медведь.
Тучка – на укр. мові- хмаринка.
Завдання на хмаринці.(Демонстрація хмаринки з буквами).(додаток №2)
Учні називають букви та звуки (л,н,з,д,с).
Висновок-звуки чуємо, вимовляємо, а букви-бачимо, пишемо.


Лист 3.Надіслали учні п'ятих класів. На аркуші написано ˮКаліграфічна хвилинкаˮ.
Загадковий ,хитрий знак!
Не читається ніяк.
І сам не вимовляється,
Хоч часто зустрічається.
А потрапивши до слова
Він пом'якшує вимову.
Може слово геть змінити
Отже треба з ним дружити.
Знайте:  буква ця німа
Лиш коли стоїть сама.
Поруч з приголосним стане,
Звук м̕ яким відразу стане.
Письмо в робочому зошиті одного рядочка ь(повторення правил посадки  при письмі).
Письмо букв із хмаринки з ь.(придумати слова з м'якими звуками).

Лист 4.Надіслали вчителі української мови та літератури.
Переплутались малюнки та звукові моделі.
Пень, лялька,  перець. (додаток №3)
Промовляємо скільки звуків в словах.
Співвідносять малюнок і звукову модель.
Малюнковий диктант ˮМатері та донькиˮ.
Діти пишуть великі букви, а поряд маленькі.
Малюнки: комбайн, апельсин, сонечко, заєць, олівець.(Самоперевірка. У кого все вірно-малюють собі сонечко)
Лист 5.Надіслала фея, яка живе  у Словниковій країні.
Відгадайте загадку: Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав !
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни 
А проспав аж до весни! (Ведмідь) (додаток №4)
Один учень біля дошки, а всі на партах викладають звукову модель.
Запис речення під диктовку: Ведмідь – сильна тварина.
Повідомлення теми уроку.
-Сьогодні ми будемо вчитися писати буквосполучення ьо, склади, слова.
Запис з дошки в зошити ьо -нижнє поєднання.
Музична фізхвилинка (відеозапис).
Лист 6.Надіслав Вашуленко Микола Самійлович –автор букварика.
Відгадайте загадку: За селом з'явилось море
Синє,  синє, неозоре.
То не казка і не сон
То зацвів у полі  (льон).
Робота з буквариком ст.74.(читання 2-х речень про льон).
Гра ˮКсероксˮ - написати точно так, як в картці речення-Льон польова рослина. (Складання схеми речення).
Лист 7.Бліц – гра. Надіслав Знайко.
Він добре знає і математику, і мову. Хоче перевірити, як ви знаєте геометричні фігури і вмієте писати з друкованого тексту.
Робота в парах по карточкам.(Поєднати однакові геометричні фігури – прочитати слова і записати в зошиті). (додаток 5)
Вправи для пальчиків.(Один учень біля дошки показує  , всі разом промовляють і виконують).
1.Зайчик вушками пряде ,бо лисичка лісом йде.
2.Наші пальці потрудились, у кілечко закрутились.
3.Ланцюжок з кілечок вміло сплести пальчики зуміли.
4.Ось гусак до річки йде – гусенят своїх веде.
5.-Ко –ко ,-курочка співає, до зерна курчат скликає.

Лист 8.Надіслали поросята-Ніф-Ніф, Наф-Наф і Нуф-Нуф.
Описати кого ми бачимо на картинці. Як ви думаєте, що сталося? додаток №6
-    Про що говорить старше поросятко меншому?
Приказка: Хліб- усьому голова.(Бесіда про хліб).
Вивчимо напам'ять цю приказку і запам'ятаємо. 
Запис приказки з пам'яті (в зошити).

Підсумок уроку: Гра ˮМікрофонˮ.
-Які  слова зі сполученням ьо ви запам'ятали?
-Що було вам важко виконувати?
- Яку приказку вивчили?
-Всі добре попрацювали. Дякую за урок. Ви молодці!
Діти отримали за гарну роботу подарунок від Сови-портрет Сови на згадку про наш урок та гру ˮЩо? Де? Коли?ˮ
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (31.01.2016)
Переглядів: 2356 | Рейтинг: 0.0/0
Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Практична робота «Місто...
Повітря та його властивості. Демонстрація властивостей повітря
Смішинки-веселинки. М. Хоросницька «Матусин заповіт», «Дві душі», «Обіцянка»
Симетричне вирізування. Витинанки. Серветки (з паперу)
Народні традиції і здоров'я
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]