Комбінована робота. Новий рік у лісі (до свята Нового року)

Тема: Комбінована робота. Новий рік у лісі (до свята Нового року)

Мета: навчати учнів конструювати вироби з паперу за допомогою засвоєних раніше технологій аплікації'; вчити складати композицію; розвивати вміння планувати свою роботу, творчі здібності; виховувати охайність, вміння працювати в парі, групі, любов та бережливе ставлення до природи.

Обладнання:  ватман, ножиці, лінійка, олівець, клей, кольоровий папір, аудіозапис.

Хід уроку

I.  Організаційний момент

 1 Привітання

 Стали, діти, всі рівненько,

 Посміхнулися гарненько,

 Настрій на урок взяли Й працювати почали.

 2 Перевірка готовності до уроку

 3 Упорядкування робочих місць

II. робота над новим матеріалом

 1 Оголошення теми та мети уроку

— Сьогодні, діти, на нас чекає зустріч з прекрасним, цікавим, дивовижним світом неживої природи.

Про зиму-чарівницю, про її прекрасні картини природи піде мова на уроці, а потім виконаємо колективну роботу «Як звірі зустрічають Новий рік у лісі».

 2 Вступна бесіда

Лунає мелодія «Танець сніжинок». Під супровід музики підготовлені діти читають вірш.

Білесенькі сніжиночки,

Вродились ми з води.

Легенькі, мов пушиночки,

Спустилися сюди.

Ми хмарою носилися Від подиху зими І весело крутилися Метелицею ми.

Тепер ми хочемо спатоньки,

Як дітоньки малі.

І линемо до матінки,

До любої землі...

 П. Воронько

— За вікном — чарівна красуня-зима. Краса зимової природи надихала поетів, композиторів, художників. За допомогою пензля, художнього слова, музики вони яскраво і точно передають образи і зимового ранку, і засніженого саду, і поля. Отже будьте пильними і спостережливими — вирушаймо у світ зимової краси і зимових див!

А чи можемо ми побачити, почути, відчути природу взимку? (Діти висловлюють свої думки.)

— Коли за календарем почалася зима? Назвіть зимові місяці.

— Поясніть, будь ласка, чому перший місяць зими названо грудень? А другий — січень? Третій — лютий?

— Скажіть, як змінилася природа з приходом зими?

— Як сонечко світить узимку?

— Як змінилася висота сонця над горизонтом?

— Як день змінився? А ніч?

— Яке повітря? А які дерева?

— Що сталося з річкою взимку? Чому?

— Які ще явища природи ми зараз спостерігаємо?

— Як ви розумієте, чим може похвалитися зима? (Срібним інеєм, білим пухнастим снігом, прозорим льодом, морозним повітрям.)

— А які загадки про зиму ви знаєте? (Діти декламують загадки про зимові явища природи.)

 • Стало біло навкруги —

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Воду сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я — ... (Зима).

 • Прийшла до нас бабуся У білому кожусі,

Поля причепурила —

Пухнастим снігом вкрила.

Вгадайте — хто вона,

Бабуся чепурна? (Зима)

 • Наша матінка-завія Нас із сита всюди сіє,

А як сонце припече —

Ми струмочком потечем. (Сніжинки)

 • Хто малюнок на вікні Уночі зробив мені? (Мороз)

 • Що тут сталося за нічку?

Де була раніше річка —

Від санчаток видно слід,

Все скував навколо. (лід).

 • Як борошно, він білий-білий,

Здається, світ укриє цілий,

Все падає, все нароста,

На села сиплеться й міста,

На гори, на ліси, на ниви —

Пухнастий, легкий, блискотливий.

Лягає майже нам до ніг.

Із вати килим. Що це?... (Сніг)

— А як ви гадаєте звірі зустрічають Новий рік у лісі? Давайте пофантазуємо на цю тему. (Відповіді дітей.)

— А тепер спробуємо відтворити це в колективній роботі «Новий рік у лісі».

III. Фізкультхвилинка

 Пада, пада, пада сніг І лягає біля ніг.

 Вітерець легкий літає І сніжинки піднімає.

 Ось вони усі гуртом Закружляли за вікном.

 Ми також часу не гаєм,

 Разом з ними покружляєм,

 Підіймемось вгору всі І присядем до землі.

 Потім знову покружляєм.

 І за парти посідаєм.

IV. демонстрація та аналіз зразка

 1 Інструктаж

Учні об’єднуються у три групи.

— Поміркуйте, який сюжет ви хочете зобразити на своїй аплікації.

— Нехай кожен член групи висловить свою думку. Зупиніться на якомусь одному рішенні.

— Продумайте, що для цього потрібно. Розподіліть обов’язки між членами своєї групи — хто що буде вирізати.

— Не сваріться! Працюйте швидко і дружно.

— Спочатку виберіть потрібний фон аплікації (подумайте, де будуть відбуватися події: скільки потрібно вирізати дерев, чи буде у вас галявина або густий ліс, скільки буде фігурок звірів).

— Якщо будете вирізати ялинки, складіть аркуш паперу навпіл, від місця перегину намалюйте половину ялинки, розгорніть аркуш — у вас вийшла ціла ялинка. Якщо виріжете три такі ялинки і склеїте їх по колу — з’явиться об’ємна ялинка. Далі розмістіть на аркуші та приклейте дерева, замети, сніговиків. Якщо вийде — фігурки дітей.

 2 Правила роботи у групі

 • Розподілити обов’язки у групі.

 • Працювати дружно та завзято.

 • Прислухатися до порад товаришів.

 • Не кричати, не сваритися.

 • Допомагати одне одному.

V. практична робота учнів

 Діти починають працювати. Учитель керує працею, за потреби здійснює допомогу.

VI. виставка та оцінювання робіт

 — Робота якої групи сподобалася найбільше? Чому?

 — Чи знайшли недоліки в роботі?

 — Яка група працювала завзятіше?

VII. підсумок уроку

 — Над чим ми працювали сьогодні на уроці?

 — Чи сподобалася вам колективна праця?

 — Кого ви зобразили на аплікації?

 — Розгадайте кросворд і дізнайтеся, чи є такі звірі на вашій аплікації.

1. Швидкий та стрункий, Роги розлогі.

 Весь день пасеться.

 Як він зветься? (Олень)

2. Є горішки і грибочки У дуплі на мотузочку. Плигаю по гілочкам,

 Я — руденька ... (білочка)

3. Засвітились серед ночі В темній хащі жовті очі.

 Наче лісу грізний дух —

 Гострі ікла, сірий смух. Полювати йде хижак.

 На весь ліс наводить жах.

  (Вовк)

4.  В лісі у норі живе,

 Дуже хитрою сливе.

 Низька тварина ця на зріст, Хутро руденьке, пишний хвіст. Найкраща в лісі витівниця.

 Ну що, впізнали? Це. (лисиця).

5.

В лісі тваринки живуть полохливі, Добрі, пухнасті та дуже лякливі. Швидко від ворогів лісом стрибають! Моркву й капусту вони полюбляють.

(Зайці)

6. Взимку спить цей звір в барлозі

 І прокинутись не в змозі. Смокче лапу уві сні.

 Хто це? Підкажіть мені.

  (Ведмідь)

Під землею ходить пан,

Оксамитовий жупан.

Нищить всіх жуків добродій,

Порядкує на городі. (Кріт)

— Кого з цих звірів ми не побачимо в лісі на Новий рік? Чому?

— Як треба допомагати тваринам узимку?

 Малюки були смугасті, Виросли — тепер ікласті.

 (Кабани)

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 2693 | Рейтинг: 0.0/0
Пластичні матеріали, їх властивості і призначення
Значення гарного й веселого настрою для збереження здоров'я
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 15
Повітря та його властивості. Демонстрація властивостей повітря
Т. Коломієць «На роботу». О. Буцень «Помічниці». Б. Вовк «З кого песик прикла...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]