Енн Хогарт «Мафій та його веселі друзі» (повість-казка)

Урок 8

Тема. Енн Хогарт «Мафій та його веселі друзі» (повість-казка)

Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати інтерес до читання.

Обладнання: підручник, робочий зошит.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми й мети уроку

— Наближається улюблена пора всіх учнів — канікули. Чим, на вашу думку, можна зайнятися в цей час?

— Сьогодні я розкрию вам ще один секрет, як цікаво і корисно провести вільний час. Наприклад, можна прочитати нову захопливу пригодницьку історію. Про кого? Дізнаєтеся згодом. На уроці ми розпочнемо читати казку, а про інші пригоди маленьких героїв ви зможете дізнатися на канікулах, дочитавши повість до кінця.

III. Ознайомлення з творчістю Енн Хогарт

 1 Розповідь вчителя про автора (за матеріалом підручника)

 2 Робота в зошитах

 ►► Тест «Перевір себе»

 1) Енн Хогарт була...:

а) письменницею;б) акторкою;в)музикантом.

 2) Мафій — це...:

а) віслюк;б)  ведмедик;в)  кошеня.

 3) Діти полюбили Мафіна і його друзів, бо вони були...

а) задерикуваті;б) дружні;в)  співчутливі.

 4) Енн Хогарт жила в(у)...:

а) Данії;б)  Швеції;в)  Англії.

IV. Робота над І розділом твору «Мафін шукає скарб»

 1 Читання тексту вголос вчителем, окремими учнями з одночасним тлумаченням незрозумілих слів

 2 Відповіді на запитання після тексту

 3 Продовження роботи в зошитах

V. Робота над II розділом твору «Мафін і чарівний гребінець»

 1 Читання вголос ланцюжком (до слів «Увесь день Мафін розважався»)

 2 Самостійне читання учнями (напівголосно)

 3 Робота за питаннями після тексту

 4 Вибіркове читання

— Які бажання загадував Мафін?

 5 Завдання для уважних діток

 ►► Гра «Запитання-відповідь»

— Поставте такі запитання, яких ще не було, пригадайте, про що ми не сказали.

 6 Продовження роботи в зошитах

VI. Завдання на канікули

— Чи сподобалися вам пригоди маленького віслючка?

— Кому цікаво, що далі трапилось із Мафіном?

— Подивіться у підручнику, скільки ще розділів містить твір.

— Як вони називаються?

— Отже, нові пригоди Мафіна на вас чекають на канікулах. Спершу прочитайте розділ, потім спробуйте дати відповіді на запитання, якщо будуть незрозумілі слова — попросіть допомоги у батьків. Спробуйте виконати цікаві завдання після твору. А ще прочитайте цікаву інформацію про віслюків. Якщо у когось є енциклопедії, пошукайте там відомості про цих чудових тварин, щоб розповісти нам.

На першому уроці після канікул ви поділитесь своїми враженнями від прочитаних пригод.

VIII. Підсумок уроку

— З яким новим автором ви познайомились сьогодні?

— У якій країні він проживав?

— Який твір написала Енн Хогарт?

— Хто є героями її твору?

— Чи сподобався вам головний герой? Чим саме?

— На канікулах ви, читаючи твір далі, продовжите цікаві пригоди разом із Мафіном.

 » Перевірка прочитаного {на 1-му уроці після канікул)

— Який розділ вам сподобався найбільше? Чому?

 ►► Робота в зошитах

— Як ви зрозуміли вислови: зупинилися як укопані, не повірив своїм вухам, далі свого носа нічого не побачиш?

— Що цікавого ви дізналися про віслюків?

— Які прислів’я склали люди про цих тварин? Як ви їх розумієте?

— Чи цікаво ви провели час, читаючи про пригоди Мафіна та його друзів?

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 1744 | Рейтинг: 0.0/0
Чорне та Азовське моря. Значення морів
«Журавель», «Перстенець» (дитячі народні ігри). Лічилка
Запитання до природи. За що нам удячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
А. Коваль «Слова розповідають». Л. Компанієць «Ковалівна». Олена Пчілка «Жура...
Методика загартування; засвоєння елементарних правил приймання повітряних і с...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]