Виховний захід на тему «Ярмарок професій» в 2 класі
Виховний захід на тему «Ярмарок професій» в 2 класі
Мета. Ознайомити учнів із переліком професій людина-людина, людина-художній образ, людина-знакова система, людина-техніка, людина-природа; дати змогу зрозуміти важливість кожної професії окремо для кожного і для України вцілому; виховувати патріотизм, зосередженість, щоб не розгубитися в різноманітності професій; повагу до людей різних професій і один до одного.
Обладнання: Вивіска «Ярмарок професій»; презентація з різними професіям; кондитерські вироби учнів та батьків, вишивки, вишиті рушники, в’язані речі, гончарські вироби; скриньки з матеріалами профорієнтації; столи, за якими стоять учні.
І. Підготовчий етап:
1. Доручити учням дібрати матеріал про види професій, які дають змогу займатися індивідуальною трудовою діяльністю.
2. Принести до школи вироби, виготовлені власноруч.
3. За кілька днів до класної години оголосити тему «Ярмарок професій».
П. Змістовий матеріал виховного заходу.
Хід заходу
Свято проводиться в класі або в залі, оформленому на зразок ярмарку й обладнаному мультимедійною системою. Попід стінами розміщені яскраво прикрашені лотки із написами типу: людина-людина, людина-художній образ, людина-знакова система, людина-техніка, людина-природа. Відповідний товар, зібраний дітьми, виготовлений на уроках трудового навчання та заняттях гуртків, розкладений у кожному лотку. Біля кожного лотка — учні-продавці. У зручному місці — стільці для тих, хто захоче відпочити.
Ведуча.
Увага! Увага! Спішіть-поспішайте!
Господарі й гості, глядіть, не минайте!
На ярмарок прошу гуртом, поодинці,
Чекають на всіх там чудові гостинці!
На ярмарку нашім веселім, багатім
Є чим дивуватись і є що придбати.
Ведучий.
Мерщій-бо на ярмарок всі поспішайте,
Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте!

Під мелодію української народної пісні «Ой, там, на току, на базарі» учасники свята заходять до залу, підходять до лотків, розглядають товар, прицінюються. Продавці припрошують купувати і рекламують свій товар.
Пісня «Запрошуємо на базар»
1-а дівчина. Здоров була, кумонько!
2-а дівчина. Здорова була, кумасю!
1-а дівчина. Ти на ярмарок?
2-а дівчина. А якже, на ярмарок, на ярмарок!
1-й хлопець. Куме!
2-й хлопець. Га?
1-й хлопець. А давайте по ярмарку прогуляємось, побачимо чим люди торгують!
2-й хлопець. Ходімо!
Дівчата
Чого тут тільки нема!
Сало, м’ясо і ковбаси,
Оселедці, бочка квасу.

Жир, сметана, холодець,
Хрін, капуста, сирівець.
Сир, цибуля і часник,
Курка, гуска, кріль, індик.

Діжі, бочки і корзини.
Штани, шапки, та свитини
Туфлі, чоботи, калоші.
Постоли — і все за гроші!

Сукні, персні та намиста,
Пиріжок, вареник, тісто.
Пшениці, овес, ячмінь,
Баранець, коза і кінь.

Помідори, хліб, гірчиця,
Вишні, яблука, суниці.
Груші, сливи, глід, грибочки,
Яйця, бульба, огірочки.

Все навколо аж гуде,
Веселяться люди,
Ми не знаєм, що було,
Знаємо, що буде.
Слово вчителя: Минає рік, минає два,
Минає 10 літ –
І школа двері відчиня
І виряджа у світ.
І ти, мій друже,
З того дня
Не безпородне пташеня,
А соколя, якого жде
Незвіданний політ.
Як тільки вийдеш за поріг,
Лишивши рідний клас,
Чимало сонячних доріг
Тобі укаже час ―
Професій безліч з краю в край.
М. Упеник.
― Сьогодні ми поговоримо про деякі з безлічі професій.
1-й учень.
Професія – гордість,
Професія – гідність,
Професія – щастя людського основа.
Нам всі їх дає держава рідна,
І кожна – потрібна, сучасна, чудова!

Слово вчителя: Щоб вибрати професію до душі, ми сьогодні прийшли на ярмарок професій. А як ви думаєте, чи можна прожити без професії?
2-й учень. Я вважаю, що без професії людині прожити не можна, бо хороші майстри своєї справи славилися в усі часи.
3-й учень. Я теж думаю, що не можна, бо улюблена праця звеличує людину.
4-й учень. А на мою думку, без професії, без улюбленої справи, людина існує, а не живе.
Слово вчителя: Якщо так, то поринаймо у світ ярмарку. Розглянемо запропоновані презентації професій і кожен подумає, в якій галузі ви хотіли б працювати?
Ведуча:
Мають ремесла свої аромати:
Тістом в пекарні пахне багато.
Мимо столярні пройдете зрана –
Гостро запахне стружка духмяна.
Лаком і фарбою пахне маляр,
Цеглою – муляр, замазкою – скляр.
Куртка шоферська пахне бензином,
Одяг робочий – мастилом машинним.

Ведуча
Пахне кондитер мускатами, тминами.
Лікар – аптекою і вітамінами.
А хлібороби, що ходять за плугом,
Пахнуть чорноземом, полем і лугом.
Морем і рибою пахне рибак…
Тільки неробство не пахне ніяк.
Ледар парфуми бризка старанно,
Та пахне він, друзі, усе ж препогано.
1-й учень.
Професій безліч є цікавих,
Але свою вгадати як —
Щоб добре діло й добра справа
Прославили моє імʾя?
До зали заходить випускник школи з матусею.
Випускник. Ну, не хочу я бути лікарем, ну нехочу я бути інженером…
Матуся. Синку! Ось послухай…. Лікар – це ж так актуально. Лікувати людей, рятувати їх життя – це ж яка добра справа. А інженер – це ж така висока заробітна плата!
Випускник. Ну, мамо!
Матуся. Синку, а ким ти хочеш бути у житті?
Випускник. Я…ну, навіть не знаю… ой, а куди це ми з тобою прийшли?
1-й учень. Проходьте, проходьте. Ви потрапили на ярмарок професій. Ми вам допоможемо вирішити вашу проблему. Ось тут сідайте!
(Кожний лоток презентує свої товари(професії)
Презентація по лотках
1 лоток («Людина – людина»)
Вчитель. Головний зміст праці тут зводиться до взаємодії між людьми.

Він для кожної людини
Ліки має й вітаміни,
Прочита рецепт уважно,
Що і як робить підкаже.(Аптекар)

Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує-
Призначає процедури
І таблетки і мікстури?(Лікар)

Хто як квочка із курчатами,
В дитсадку щодня з малятами?
Хто їх пильно доглядає,
Няньчить,пестить,розважає? (Вихователька)

Як приходимо у клас,
Там чекає він на нас.
Вчить писати і читати,
І невтомно працювати.(Вчитель)

Він закони добре знає,
Помилки відраз впізнає,
Будь-який важливий лист
Враз напише вам (ЮРИСТ)

У кафе чи ресторані
Допоможе пану й пані,
Страв обрати варіант (ОФІЦІАНТ)

2 лоток («Людина –природа»)
Вчитель. Людина – природа”. Професії, праця яких направлена на об’єкти живої природи, підрозділяються на три підтипи:
1. професії, праця в яких направлена на рослинні організми;
2. професії, праця в яких направлена на тваринні організми;
3. професії, праця в яких направлена на мікроорганізми.

Слоненяті чи качаті,
Котеняті чи курчаті
Дасть пігулку чи відвар
Друг тварин... (ветеринар).

Пшениці шумлять на волі,
Де початок їм, де край?
Хлібороб — начальник в полі,
Нам вирощує врожай. (Агроном)

Жив та був безстрашний
Знаменитий Водолаз.
І акули та дельфіни,
Так, акули та дельфіни,
З ним віталися не раз.(водолаз)

Єгер - це страж лісовий.
Годує він звірів взимку.
Береже лісу та річки
Від лихої людини.
Для захисту вживе заходів,
В ліс не пустить браконьєра. (єгер)

Кому ж корови дають молоко?
Доярка відповість на це легко.
Тому, хто встає раніше за всіх, на зорі,
Хто годує корову і тримає в теплі. (доярка)

Корисні копалини врію вивчати,
Для цього потрібно геологом стати,
Я влітку вивчаю, коли я в селі,
Властивості, склад і будову Землі. (геолог)

3 лоток («Людина – техніка»)
Вчитель. Технічних професій тисячі, це найбільший тип по кількості професій і спеціальностей.

У нас цю професію знають усі:
Сидить за кермом вантажівки й таксі,
Вантаж і людей він по місту розвозить
У літню спекоту й зимові морози.(Шофер)

Хто одежу шиє всім:
І дорослим, і малим,
Дружить з голкою й тканиною,
Строчить швейною машиною.(Швачка)

Там де він,чудові пахощі,
На дітей чекають ласощі:
Шоколадки і цукерки із начинками,
Тістечка із кремом і родзинками.(Кондитер)

Прокидається він рано
І пече нам хліб духмяний.
Бублики і періжки
Пряники й медівники.(Пекар)

Зникло світло, що робити?
По кімнаті як ходити?
Мама каже, –
Без істерик, Допоможе нам (ЕЛЕКТРИК)

Літаком керує вправно
Коли навіть в небі хмарно,
Посміхається з висот
Найхоробріший (ПІЛОТ)

4 лоток («Людина – знакова система»)
Вчитель. Сучасна людина занурена в світ знаків і знакових систем: креслення, схеми, топографічні і географічні карти, чисельні дані, таблиці, формули, тексти, дорожні знаки, різного роду умовні сигнали – все це невід’ємні риси прояву сучасної цивілізації, культури. Означає потрібні і відповідні фахівці.

Він з комп’ютером на ТИ,
Розумніших не знайти,
Віртуальний творить міст
Диво-майстер (ПРОГРАМІСТ)

З математикой він в дружбі,
І у цифер він на службі.
Вміє гроші рахувана,
Щоб нам зарплату видавати.,( БУХГАЛТЕР)

За сметану, хліб і сир
У касі чек проб'є ...(касир)
Кока-кола, джустік, кіндер.
Щось для нас новеньке стало.
Але швидко ми дізнались,
Коли їх прорекламували.
Хто поміг нам взнати все? (Рекламіст)
Потрібно багато уміти і знати,
Щоб казочку надрукувати.
Щоб був задоволений автор-казкар,
У видавництві працює…(друкар)
Треба знати, що без плану
Не збудуєте й майдану,
Точно вирахує вектор
Геніальний (АРХІТЕКТОР)

5 лоток («Людина – художній образ»)
Вчитель. сю область професій типу „людина-художній образ” можна підрозділити на підтипи відповідно до видів художнього відображення дійсності, що історично склалися:
1. Професії, пов’язані з образотворчою діяльністю.
2. Професії, пов’язані з музичною діяльністю.
3. Професії, пов’язані з літературно-художньою діяльністю.
4. Професії, пов’язані з акторсько-сценічною діяльністю.
У театрі грає ролі:
Нині- вчителя у школі,
Завтра буде інша роль-
То бідняк він, то король.(Актор)

Інструмен бере у руки-
Линуть чисті,ніжні звуки.
Люди кажуть: "Це талант!"
Добре грає ...(Музикант)

Біга пензлик по тканині,
Підкоряючись людині,
А людина творить свій.
Не повторний світ живий(Художник)

Одяг в мене дуже гарний,

Бо створив його… (дизайнер)

Про дітей та про природу
Пише вірші, пише оду
За куплетами куплет.
Ця професія… (поет)

Золоті у нього руки:
Робить зачіски й перуки,
Підстриже і пофарбує,
Гарний настрій подарує. (Перукар)

Випускник. Ой, послухав оце вас! Ну зовсім не знаю, що й робити.
(Починають сперечатися між собою продавці на лотках, кожен запрошує до себе. Здійнявся галас)
Вчитель. Чекайте-чекайте! Вибір професії — це справа не одного дня.
Я пропоную вам пограти в гру «Докажи словечко».
1. Гру «Докажи словечко». Назвати професію та головний атрибут.
1 команда
Рідний край охороняти,
Від чужих обороняти,
День і ніч завжди готовий,
Мужній захисник…. (військовий – зброя)
Хто розносить нам листи
Телеграми і газети?
Ой, важка у нього ноша.
Діти, хто він? (листоноша – преса, сумка)

2 команда
Судно, скарб людей, печери,
В мулі залишки галери.
Відшукає все це враз
Під водою …(водолаз – акваланг)
Слоненяті чи качаті,
кошеняті чи курчаті
дасть пігулку чи відвар
друг тварин… (ветеринар – ліки)

3 команда
Мчить супутник в сині далі,
Де зірки мов жар,.
Для ракети хто дав сталі? (сталевар – ковш)
У нього поверх голови турбот.
Він і будує, і дахи криє.
То – лікарню, то – дитсадок, то – завод.
Все під фундамент землю риє? (будівельник - цегла)

4 команда
Ця професія справді важлива.
Життя підприємства без них неможливе.
Витрати, прибутки, зарплата, аванси,
Звіти квартальні, підбиті баланси? (бухгалтер – калькулятор)
Складає вона документи.
Знає робочі моменти.
Паперів друкує немало, щоб фірма завжди процвітала? (секретар – комп’ютер)

5 команда
Незвичайний він артист –
Акробат, еквілібрист.
Він борець, дресирувальник,
Майстер жанрів розважальних,
Як щось скаже – зал сміється.
Відгадали як він зветься? (клоун – маска)
Хоч лиш 2 руки він має,
6 мячів разом спіймає, кілька яблук, тарілок,
Факелів, булав, квіток.
І нічого не поб’є.
Відгадали, хто він є? (жонглер – булави)

Висновок: без знарядь праці людині важко було б досягати вершин професіоналізму. Мені дуже приємно, що ви добре обізнані з цього питання).
2. Ознайомлення із давніми та новітніми професіями.
А) Давні професії.
- Багато професій існують сотні років, кожна професія виникає в результаті попиту (популярності) на неї у суспільстві. І зараз ми з вами дізнаємося про походження деяких давніх професій. Я називатиму тлумачення професій, а ви уважно слухайте і назвіть людей, які займались даною справою (вказані у перезентації).
1) Майстер, який виготовляє діжки, дерев’яні відра, тощо. (Бондар)
2) Майстер, який кує метал і виготовляє з нього різні предмети, а також підковує коней. (Коваль)
3) Селянин, який вирощує хліб. (Хлібороб)
4) Людина, що доглядає овець. (Вівчар, чабан)
5) Людина, яка обробляє деревину, виготовляє прості дерев’яні меблі. (Тесляр)
6) Спеціаліст, що ремонтує або шиє одяг. (Кравець)
7) Людина, яка оздоблює вишивкою рушники, одяг тощо. (Вишивальниця)
Б) Новітні професії.
Такі професії як хлібороб, пекар, столяр, бондар і багато інших виникли дуже давно, але є професії які зовсім молоді, але корисні в сучасному суспільстві.
Вони виникли в наслідок розвитку, вдосконалення інформаційно-комунікативної сфери, збільшенням інформації у суспільстві.
(Робота зі словниками)
Програміст — складає комп'ютерні програми.
Маркетолог (рекламіст) — займається рекламою товару.
Менеджер — управляє бізнесом.
Досить цікавою і корисною є професія КОРЕКТОР.
Коректор – перевіряє орфографію і пунктуацію (тобто правильність написання слів, речень) в текстах газет, журналів, книг.

3.«Поливись і відгадай»
Відгадування професії за предметами.
- За предметами, які лежать у скриньці, відгадати професію.
1 команда (фотоапарат, пензлик, калькулятор)
2 команда (зеленка+битн, ножиці+гребінець, голка+нитка)
3 команда (викрутка+гайка, автомобіль, цеглина)
4 команда (фартух, м’яч, мікрофон)
5 команда (конституція, трактор, зошит)
Висновок: молодці, ви добре справились із завданням.

4. «Професії відомих людей» .
Для кожної людини в житті дуже важливо правильно вибрати
професію, тоді людина працює з задоволенням і приносить радість собі і
всьому суспільству. Зараз на екрані з’являтимуться портрети відомих людей
України. Ви повинні сказати хто це, і назвати професію цих людей.
1. Тарас Григорович Шевченко – поет, художник, письменник.
2. Леся Українка – письменниця, поетеса.
3. Василь Олександрович Сухомлинський – педагог, письменник., поет.
4. Микола Віталійович Лисенко – композитор, піаніст, диригент.
5. Микола Михайлович Амосов – лікар -кардіолог, літератор.
6. Олег Костянтинович Антонов – авіаконструктор літака АН -2, АН- 22,
професор.
7. Леонід Костянтинович Каденюк – 1 космонавт незалежної України.
8. Богдан Сильвестрович Ступка – актор.
9. Володимир і Віталій Клички – спортсмени, боксери.
10. Андрій Шевченко – спортсмен, футболіст.
Висновок: всі ці та інші відомі українці внесли великий вклад в розвиток
нашої держави. Вони прославили нашу Україну далеко за її межами.
Досягти такого успіху їм допомогла працьовитість, інтуїція, талант і
знання.
Учитель. Молодці, ви нас порадували своїми гарними знаннями.

5. « Зобрази професію»
Вчитель: А зараз ми пограємо в гру
(Учитель заздалегідь робить заготовки ( аркуші паперу, на яких написано назви професій). Учні по черзі витягують заготовки й за допомогою жестів і міміки показують характерні ознаки ( особливості) професії, написаної на аркуші паперу. У грі використовуються професії, найбільш доступні для пантоміми, наприклад: офіціант, швачка, скрипаль, листоноша, лікар, художник, міліціонер, пожежник, водій, перукар тощо.
Випускник. Шановні-шановні!!!Добродії, вам зовсім не потрібно сперечатися. Для себе я все зрозумів, але поки що нехай це буде таємницею. Я вам пропоную ось що! Сідайте зручненько!
10.Відеоролик «Усі ми потрібні,усі важливі» (перегляд відеоролика. З 2-го куплета діти співають, а з приспіву - танцюють флешмоб)
11.Гра «Склади країну-Україну»
-Діти,ви щойно переглянули відеоролик,і почули в пісні такі слова «Усі ми потрібні,усі важливі-без кожногоз нас Україна неможлива».
-А на дошці ви бачите карту України і зараз ми звами заповнимо нашу країну –Україну всіма професіями,без яких вона не може ісувати .
-Як ви гадаєте,які це професії?
-Отже,кожен скаже свою думку на метеликах, які я зараз вам роздам,і прикріпите до карти України.
Ведучий.
На доброму ярмарку ми побували,
Одні продавали — інші купували,
Співали, сміялись та ще й жартували,
І з покупками по тому,
Повертаємось додому.
Ведуча. Наш ярмарок закінчується. Ми бажаємо всім, щоб у ваших родинах завжди був достаток, щоб було що продавати і було за що купувати.

Усі учасники виходять із залу, співаючи останній куплет пісні «Ой, там на веселім базарі».
Категорія: Позакласні заходи | Додав: omelyanenkoir (19.02.2017)
Переглядів: 2149 | Рейтинг: 0.0/0
Практична робота: моделювання ситуацій спілкування про небезпеку за телефонам...
Водойми України
Створення макета предмета для казкового персонажа
Про що можна дізнатися спостерігаючи за Сонцем
В. Сухомлинський «Про що думала Марійка». О. Буцень «Новий м'яч»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]