Як змінюється влітку нежива природа?

Тема 52. Як змінюється влітку нежива природа?

Мета: розширити уявлення дітей про те, як змінюється влітку нежива природа; розвивати у дітей уміння виділяти прикмети кожної пори року; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

— Які народні прикмети про літні місяці ви знаєте7

— Розкажіть, який літній місяць вам подобається найбільше. Які є відмінності між літніми місяцями7 Які ви придумали для них символи?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про явища природи, що відбуваються влітку.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (е. 132-133)

— Пригадайте! Як змінювалася тривалість дня і ночі впродовж навчального року? Чи світить у віконечко сонце, коли ви тепер йдете до школи? Коли на вулиці темнішає?

— 22 червня — особлива дата для природи. Це — найдовший день та най-коротша ніч у році.

Сонечко Семикрапочка пропонує: пригадайте, як змінюється нежива природа влітку7

Робота в парі

— Складіть розповідь про погоду влітку.

— Відгадайте загадки.

 ■ Без рук, без ніг, а стукає. (Грім)

 ■ Що без леза та без зуба ростина міцного дуба7 (Блискавка)

— Розгляньте фотографії на с. 133 (гроза, блискавка, град, злива, веселка).

— Розкажіть, як наближається гроза? Що таке злива? Коли буває блискавка? Що таке град7

— Льодяні горошини-градинки нівечать листя й квіти, обривають недостиглі плоди із дерев, знищують майбутній урожай.

— Коли з’являється веселка7

— Гроза — це природне явище з громом і блискавками. Під час грози дме сильний вітер і йде злива. Відбувається в теплу пору року, переважно влітку.

2. ФІзкультхнилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1.Робота в парах

— Підкресліть ознаки літа.

 ■ З’являються листочки на деревах;

 ■ найдовший день;

 ■ птахи збираються у вирій;

 ■ висаджують розсаду;

 ■ збирають хліб;

Клас

■ косять сіно;

■ достигають фрукти;

■ цвітуть сади;

■ пташенята вчаться літати.

2.Гра «Чому так говорять?»

— Як ви розумієте зміст приказок і прислів’їв про літні місяці?

■ Червень складає сіно в копиці.

■ Червень — рум’янець року.

■ Липень — вершина літа.

■ Липень молодий бджілок годує.

■ Серпень чудовий булки дарує.

■ Серпень — жнивець.

■ Як у серпні дбаєш, так узимку маєш.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Про що ми говорили сьогодні на уроці?

— Як змінюється нежива природа влітку?

— Які природні явища бувають улітку?

VII. Домашнє завдання

С.132-133.

— Складіть розповідь про те, як потрібно поводитися під час грози.

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ

Загадки

■ Як настав цей літній місяць, —•

Все росте у нас навколо,

Ягідки почервоніли,

Спіє в полі щедрий колос.

(Червень)

Н.Забіла

■ В місяці спекотнім цім Жарко дуже нам усім.

Хочеться в саду побути,

Смакувати спілі фрукти. (Серпень)

 С. Жупанин

 Іде літо на коні Та й несе гарячі дні.

 Зацвіли пахучі липи.

 Як цей місяць зветься?.. (Липень).

С. Жупанин

/Г'.оП'П.оигЛ

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 5781 | Рейтинг: 0.0/0
Народні традиції і здоров'я
Як зимують птахи і звірі. Турбота людей про птахів, звірів узимку
Висівання насіння квітів у відкритий ґрунт
Дикорослі та культурні рослини
Два уроки поспіль. У царстві рослин
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]