Цикли. Блок-схеми алгоритмів з циклами. Програма «Виконавець Садівник»

Тема. Цикли. Блок-схеми алгоритмів з циклами. Програма «Виконавець Садівник»

Мета. Сформувати в учнів поняття циклу та його графічного представлення. Розвивати в учнів уяву, пам’ять, увагу, алгоритмічне та логічне мислення. Виховувати охайність, відповідальність.

Обладнання. Комп’ютер, підручник, зошити, програма «Сходинки»

Хід уроку

І. Організаційний момент.

 Техніка безпеки. Повторення правил поводження з комп’ютером.

 Гра «Так чи ні»

На уроці потрібно уважнослухати учителя і виконувати його вказівки?

Чи можна доторкатися до проводів живлення і пристроїв заземлення?

Чи можна включати і відключати апаратуру без дозволу вчителя?

Класти диски, книги, зошити на монітор і клавіатуру можна?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1.Бесіда.

Як ви відгадали задумане число? Поясніть.

Як ви визначили потрібну блок-схему алгоритма малювання сонця?

ІІІ. Актуалізація знань.

 - Ми з вами вже знаємо, що алгоритми є лінійні та з розгалуженням.

 - Сьогодні ми дізнаємось про ще один вид алгоритмів.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Пояснення нового матеріалу.

Робота з підручником.

Розгорніть підручник на сторінці 28 і прочитайте, який ще вид алгоритмів існує.

Практична робота

Виконання завдань №1, 2 робочого зошита

Фізкультхвилинка.

Ми зараз спробуємо передати інформацію за допомогою прапорця.

Рука з прапорцем, піднята вгору – підтягнутися на носочках;

Рука з прапорцем, витягнута вбік – руки в сторони;

Рука з прапорцем, виставлена вперед – кроки на місці;

Змахи прапорцем униз – присідання;

Рука з прапорцем, опущена вниз – на місце сідай.

Робота з програмою «Виконавець Садівник».

Перед тобою викона­вець Садівник, з яким ти познайомився у минуло­му, році. Пригадай ко­манди, які він уміє вико­нувати.

Садівнику треба поса­дити 3 саджанці. У цьому йому допоможе команда циклу:

Повтори

 …

3 рази

Завдання. Встав замість трьох крапок команди, які Садівник має виконати, щоб посадити один саджанець. Тепер виконай алгоритм і переконайся, що Садівник посадив усі 3 саджанці.

3. Вправи для очей.

Подивись вправо, не повертаючи голови і зафіксуй погляд на кілька секунд. Потім – вліво на кілька секунд і подивись прямо.

Спрямуй погляд угору на кілька секунд, затим додолу, розслабивши м`язи очей, насамкінець – прямо перед собою.

Повтори вправу 4-5 разів.

VI. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст. 29)

VІІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

- Що таке цикл?

- За допомогою яких команд створюються цикли для Садівника?

VІІІ. Підсумок уроку.

- Чи цікаво було працювати на уроці?

- Що найбільше сподобалося робити?

- Що видалося найважчим?

- Про що хотіли б дізнатися більше?

- Де ми можемо використати набуті знання?

ІХ. Домашнє завдання.

Підручник с. 28-29.

Робочий зошит. Урок 13(№3,4)



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (08.02.2015)
Переглядів: 1906 | Рейтинг: 0.0/0
Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення ялинкових прикрас. Новорічна гірлянда
Екскурсія. Ознайомлення з об'єктами неживої та живої природи
Птахи
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 (РУХЛИВІ ІГРИ)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]