Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа

Тема: Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа

Мета: пояснити учням ділення з остачею на двоцифрове число способом спроб; удосконалювати усне ділення круглих чисел на розрядні та вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення; формувати обчислювальні навички.

Обладнання: картки й таблиця для усної лічби, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Усні обчислення

1. Усна лічба за таблицею

Гра «Гонки за лідером»

2.Лічба за картками

23 : 4

30 : 7

48 : 9

51 : 7

25 : 3

60 : 8

27 : 4

3. Розв’язання прикладів № 756

4. Завдання для опитування

• Використавши дужки, змінити порядок дій так, щоб числове значення виразу відповідало заданому.

480 + 320 : 80 : 5 = 2120  3 - 200 : 100 = 16

• Восьми метрову колоду розрізали на 2 рівні частини, а дев’ятиметрову — на 3. Частина якої колоди більша?

• Коли в бочку влили 40 л води, то заповнили п’яту її частину. Скільки літрів води вміщує бочка?

• Від числа 2 480 відняти X- його.

• Знайти число, якщо -7- його дорівнює 450.

5. Індивідуальна робота за картками Для учнів з високим рівнем знань

1) Прочитати задачу № 760.

2) Розв’язати задачу з поясненням.

3) Знайти значення виразу (завдання 2).

Для учнів з достатнім рівнем знань

1) Прочитати задачу № 760.

2) Заповнити таблицю.

Витрати пального Кількість годин Загальна кількість

за 1 год пального

 До перерви

Після перерви

3) Розв’язати задачу по діях.

4) Знайти значення виразу (завдання 2).

Для учнів з середнім та початковим рівнем знань

1) Прочитати задачу № 760.

2) Розглянути таблицю.

Витрати пального Кількість годин Загальна кількість

за 1 год пального

 До перерви однакова? } 10год54 л

Після перерви ? л }90 л

3)Розв’язати задачу за планом:

а) Скільки всього пального витратили за 1 годину?

б) Скільки годин працював двигун до перерви?

в) Скільки годин працював двигун після перерви?

II. Вивчення нового матеріалу

1. Ділення з остачею

• Пояснення вчителя на основі прикладів.

90 : 18 = 548: 12 = 4

91 : 18 = 5 (ост. 1)49: 12 = 4 (ост. 1)

• Пояснення учнів ділення з остачею за вправою № 757.

2. Первинне закріплення. Вправа № 758 (останні два стовпчики — самостійно)

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Робота над задачею № 759 (за малюнком і коротким записом)

Сильнішим учням учитель пропонує розв’язати задачу самостійно, з рештою — працює колективно.

2. Знайти значення виразу 250 • с — с • 5, якщо с = 200.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 762, 763.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (24.05.2015)
Переглядів: 2101 | Рейтинг: 0.0/0
Практична робота: моделювання ситуацій спілкування про небезпеку за телефонам...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
Екскурсія «Безпечний маршрут "Дім — школа"»
Дикі та свійські тварини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]