Не дикі, але небезпечні. Практична робота: моделювання ситуації «Зустріч з незнайомою твариною»

УРОК 30

Тема. Не дикі, але небезпечні. Практична робота: моделювання ситуації «Зустріч з незнайомою твариною»

Мета: розглянути можливі небезпеки від свійських тварин; ознайомити учнів із правилами поводження зі свійськими тваринами; виховувати обачливість, турботливе ставлення до тварин.

ХІД УРОКУ

1. Робота із загадками

• Коло бабусі сидить у кожусі,

Проти печі гріється,

Без водички миється. (Котик)

• Гавкає, кусає,

А в дім не пускає. (Собака)

• Голодна — мукає, сита — жує,

Всім дітям молоко дає. (Корова)

• Я великий, я красивий.

Як біжу я — в’ється грива,

Копитами — туп-туп-туп,

По камінню цок-цок-цок.

Хвіст у мене довгий-довгий,

Хвіст у мене мов шовковий. (Кінь)

• Хто співає на паркані

У червоному жупані й чобітку:

«Ку-ку-рі-ку»? (Півень)

Учитель. Під час зустрічі зі свійськими тваринами можуть виникнути небезпечні ситуації.

2. Робота за підручником (С. 102-104)

Читання тексту.

— Чому, коли зустрінеш незнайомого собаку, ніколи не потрібно виявляти страху перед ним?

— Чому треба особливо остерігатися собаки, що присідає?

— Що треба про всяк випадок одразу зробити?

— Як треба захистити горло?

— Що робити, якщо собака напав на тебе?

— Чим треба відбиватися від нього?

— По чому треба намагатися вдарити його?

— Яке найуразливіше місце собаки?

— Чому не можна дивися в очі чужим собакам?

— Чому не можна чіпати собаку, навіть свого, коли він їсть або спить?

— Чому небезбечно відбирати у собаки предмета, яким він грається?

— Що робити, якщо чужий собака схопив якусь твою річ, щоб погратися?

— До кого звертатися по допомогу?

— Чому не можна чіпати бездомних собак і кішок?

— Які хвороби від тварин передаються людям?

— Розгляньте малюнки на с. 102. Сформулюйте правила поводження із собакою.

— Що слід робити після того, як ви гралися з бездомними тваринами або годували їх?

— Що робити, якщо вас вкусив або подряпав собака чи кіт?

— Чим небезпечні укуси, подряпини скажених собак, котів?

— Яке щеплення обов’язково треба зробити?

— Чому не можна відразу зупиняти кров?

— Що треба зробити перед тим, як йти до лікаря?

— Яких правил слід дотримуватися, щоб не постраждати під час спілкування з коровами, кіньми, козами?

— Чому не можна наближатися до чужих тварин?

— Про що треба пам’ятати?

— Що робити, якщо на дорозі зустрінеш череду корів?

— Чому треба бути обережним з телятами, козенятами, ягнятами?

— Розгляньте малюнок на с. 103. Сформулюйте правила поведінки під час зустрічі з чередою корів.

— Розгляньте малюнок на с. 104. Сформулюйте правила поведінки під час спілкування з конем.

— Чому не можна частувати чужого коня цукром чи хлібом?

— Чому не можна підходити до коня ззаду?

— Що треба зробити після догляду свійських тварин, гри з ними?

3. Фізкультхвилинка

Гра «Комарики»

Школярі виходять із-за парт, спочатку звуками імітують дзижчання комарів, потім рухами — їх політ навколо голови, рук, ніг, ловлять їх оплесками. Наприклад: «Комарик над головою». Діти плещуть у долоні над головою і т. ін.

4. Робота в зошиті (С. 52)

1)№ 1. Чому тварину, яку взяли на вулиці, необхідно показати ветеринару?

2) № 2. Чому не можна підходити до тварин, коли вони їдять, сплять, б’ються або граються одне з одним?

 3) № 3. Розгляньте малюнки. Назвіть зображених тварин. Обведіть олівцем тварин, які небезпечні для людини.

Коли інші тварини можуть бути небезпечними для людини?

4) № 6. Практична робота.

Тест «Так чи ні?»

— Якщо на тебе напав собака, треба:

дивитися йому у вічі й посміхатися;

утікати;

о рішучо й твердо дати команду «Стояти!», «Сидіти!» або «Лежати!»

— Якщо ти зустрінеш по дорозі свійську тварину, ти:

обійдеш її на безпечній відстані;

почнеш тікати;

будеш дратувати.

5. Підсумок уроку

— Коли собаки бувають небезпечними?

— Які хвороби передаються людям від хворих собак, котів?

— Чому обов’язково треба звернутись до лікаря, якщо вас покусав або подряпав кіт чи собака?

— Чому небезпечно наближатися до чужих коней, корів, кіз?

— Чому треба бути обережним з телятами, ягнятами, козенятами?

— Коли небезпечними бувають коні?

— Назвіть свійських тварин, які є в тебе вдома.

— Розкажіть, як ви доглядаєте їх.

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 1763 | Рейтинг: 0.0/0
Практична робота: моделювання ситуацій спілкування про небезпеку за телефонам...
Запитання до природи. Чому підстрибує м'яч?
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 15
Різання паперу. виготовлення з цупкого паперу геометричних фігур
Т. Коломієць «Диваки», «Лічилка-небувалиця» Г. Бойко «Скоромовка-небувалиця»....
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]