Метро — підземний транспорт. Ти на екскурсії

УРОК25

Тема. Метро — підземний транспорт. Ти на екскурсії

Мета: розширити уявлення учнів про метро як підземний транспорт; вчити правил користування метро; ознайомити дітей із правилами дорожнього руху, яких треба дотримуватися під час екскурсії; виховувати культуру поведінки.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Транспорт».

ХІД УРОКУ

1. Робота із загадкою

Під землею, подивіться,

Незвичайна залізниця,

Сновигають поїзди:

Цей туди, а той — сюди.

Ми до станції «Дніпро»

Їдем з татом на... (метро).

Учитель. Метро — це підземний вид транспорту. Саме правилам безпечного поводження у метро присвячується сьогоднішній урок.

2. Робота за підручником (С. 81)

Читання тексту.

— Що треба знати і виконувати, щоб безпечно почуватися в метро?

— Які правила користування метрополітеном вам відомі?

— Чому, коли заходиш до метро або виходиш з нього, треба притримувати двері?

— Як слід підніматися нагору та опускатися донизу в метро?

— Що таке ескалатор?

— Чому, їдучи ескалатором, треба триматися за поруччя?

— Чому бігти по східцях і сідати на них не можна?

— Де треба чекати поїзд?

— Чому безпечніше чекати на поїзд за обмежувальною лінією на платформі?

— Розгляньте малюнок на с. 81.

— Що слід робити, якщо впустив щось на рейки?

— Чому необхідно звернутися де чергового по станції?

— Чому говорять, що метро розраховане на чемних пасажирів?

— Поміркуйте, чому кинута на платформу бананова шкірка може стати загрозою для багатьох людей.

3. Фізкультхвилинка

Щось повісили носи,

І з-за парт не вийшли всі...

Вгору добре потяглись,

На носочки піднялись.

Опустились легко вниз,

І подув в обличчя бриз.

Як дерева, захитало:

Вправо-вліво, вліво-вправо.

Біля парт усі присіли,

Потім встали й полетіли.

Руки в боки узяли,

На всі боки повели.

Руки вниз всі опустили І за парти тихо сіли.

(Л. Лук’янець)

4. Продовження роботи за підручником (С. 82-83)

— Розгляньте малюнки на с. 82.

— Яких правил дорожнього руху треба дотримуватись учням, які зібралися на екскурсію?

— Як треба вишикуватися учням?

— Хто повинен супроводжувати колону дітей?

— Що вони повинні мати?

— Де повинні йти дорослі із червоними прапорцями?

— Де повинна йти колона учнів?

— Чому тротуаром або пішохідною доріжкою треба йти, тримаючись правого боку?

— Як дозволяється йти, якщо тротуарів, пішохідних доріжок немає?

— У яку пору доби дозволяється йти шеренгою узбіччям дороги в напрямі руху транспорту?

— Розгляньте малюнки на с. 83.

— Що слід робити, якщо виникла потреба перейти проїжджу частину дороги?

— Як треба діяти під час посадки в автобус, тролейбус, трамвай і висадки з них?

— Чому потрібно не поспішати, не штовхатися, не затримуватися на посадковому майданчику?

— Чи дотримуються правил дорожнього руху діти, зображені на малюнках? Обґрунтуйте свою думку.

5. Робота в зошиті

— Розгляньте малюнок (С. 41,

№ 9). Хто з цих дітей знає правила поведінки на ескалаторі у метро? Розфарбуйте його. Які правила порушують інші діти? Дайте їм корисні поради.

6. Підсумок уроку

— Що таке метро?

— Що таке ескалатор?

— Які небезпечні ситуації можуть виникнути на платформі метро?

— Як їх уникнути?

— Яких правил ви дотримуєтесь у метрополітені?

— Яких правил ви дотримуєтесь на ескалаторі?

— Поясніть правила користування метрополітеном своєму братикові чи сестричці.

— Герої якого відомого мультфільму порушили правила користування метрополітеном? До чого це призвело?

— Яких правил дорожнього руху повинні дотримуватись екскурсанти?

— Яких правил безпечної поведінки під час екскурсії дотримуються учні нашого класу?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 1618 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 15
«Мій рідний край, моя земля велика-превелика...». Встановлення меж речень. Ро...
Об’ємні вироби з природного матеріалу. Виготовлення із природних форм фігурок...
Створення макета предмета для казкового персонажа
Вітальна листівка до Дня перемоги
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]