Твоя домівка

УРОК 13

Тема. Твоя домівка

Мета: формувати уявлення учнів про домівку як рідне гніздо; виховувати дбайливе ставлення до свого дому, бажання піклуватися про нього.

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово учителя

— Кожен має рідний дім. Кожен обирає для себе зручне і красиве житло. Здавна відомо, що оселя має велике значення для здорового щасливого життя. Кожен повинен турбуватися про неї. Саме про це ми й поговоримо на сьогоднішньому уроці.

2. Робота за підручником

1) Читання тексту (С. 39).

— Як довести, що кожна родина має свою історію?

— Чому кажуть, що вдома і стіни допомагають?

— Розгляньте малюнки. Що на них зображено? Складіть відповідні речення.

— Згадайте, як ви повернулися додому після літнього відпочинку. Що вам видалося незвичним?

— За ким і за чим ви найбільше сумували?

— Чим можуть допомогти чергові у під’їздах міських будинків (С. 40)? Часто чергові добре знають усіх, хто тут живе. Вони можуть захистити дітей від домагань незнайомців, за необхідності надати першу допомогу, прихистити дитину, якщо вона загубила ключі чи вдома нікого немає. Їм можна залишити записку про своє місцеперебування, якщо немає іншої можливості повідомити батьків, що ви пішли до друга чи до бібліотеки. Чергові можуть викликати міліцію, пожежну чи швидку допомогу.

— Чи знайомі ви із черговими, які працюють у вашому під’їзді?

— Чи зверталися ви до них по допомогу?

— Як облаштовують подвір’я у селі чи селищі?

— Що збудовано на господарчому дворі?

— Розгляньте малюнки на с. 40. Як облаштоване подвір’я? Складіть речення за малюнками.

— Чи є у вас вдома турнік?

— Як би ви облаштували своє подвір’я для занять гімнастичними вправами?

— Які вправи, що розвивають силу, гнучкість, вправність, вам відомі?

3. Фізкультхвилинка

Ми берізки і кленці,

В нас тоненькі стовбурці.

Ми в стрункі стаєм рядки,

Випрямляємо гілки.

Ледь зіп’явшись з корінців,

Дістаєм до промінців.

Наші ручки-пагінці Хиляться на вітерці Вправо, вліво. І весь сад Нахиливсь вперед-назад.

4. Творча вправа «Я говорю від імені під'їзду»

Запропонуйте учням уявити себе складовими під’їзду (двері, вікно, сходинки стіни тощо) і розповісти про їх життя тоді, коли про них піклуються, і тоді, коли їх не бережуть, коли пишуть на стінах, малюють у ліфтах і т. ін.

Під час обговорення доцільно з’ясувати:

— Наскільки легко було розповідати про життя під’їзду? Які з’явилися думки, ідеї, почуття, бажання?

Висновок: кожен повинен дбайливо ставитися до своєї оселі, піклуватися про неї.

5. Робота в зошиті (С. 22-23)

1)№ 1. Розгляньте малюнки. Що на них зображено? Складіть за ними речення.

— Розкажіть, як можна зміцнити своє здоров’я у місті. А в сільській місцевості? Доповніть малюнки власними прикладами.

2) № 2. Тест.

Зафарбуйте правильну відповідь.

Які звички є корисними для здоров’я?

Уранці ми всі разом робимо зарядку.

Увечері ми всі допізна дивимося телевізор.

Ми їмо багато овочів та фруктів.

Щодня ми їмо дуже багато печива, цукерок, тістечок.

Усю хатню роботу виконує мама.

Кожний член нашої сім’ї має домашні обов’язки,

Усю роботу по дому ми розподіляємо між собою.

Мої батьки курять.

Мої батьки займаються спортом.

3) № 4. Поясніть прислів’я.

• Батькова хата усім багата.

• Місто — для багатства, село — для здоров’я.

— Які ще прислів’я про рідну домівку вам відомі?

6.Підсумок уроку

— Опишіть свої домівки.

— Якою ви хотіли би бачити свою оселю?

— Що ви робите для цього?

— Що кожен може зробити для підтримання порядку у своїй оселі?

— Що можна зробити для своєї оселі, під’їзду, вулиці?

— Для чого це потрібно? Як це впливає на наше здоров’я?

— Чому людина завжди сумує за рідною домівкою?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 2088 | Рейтинг: 0.0/0
Вимірювання довжини відрізків у сантиметрах та дециметрах і сантиметрах. Побу...
Професії батьків. Усі професії потрібні. Вшанування праці
У школі детективів
Правила поведінки у громадських місцях
Екскурсія у сад (парк, сквер, ліс). Правила поведінки у природі
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]