Сполучний закон множення. Розв'язування простих задач способом складання рівнянь

Сполучний закон множення. Розв'язування простих задач способом складання рівнянь

Мета: познайомити учнів зі сполучним законом множення; формувати вміння розв'язувати найпростіші рівняння, складати рівняння за текстом простої задачі; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 523 (с. 84)

— Як обчислили зручним способом?

Завдання 524 (с. 85)

На дошці виконується короткий запис задачі у вигляді таблиці.

— Прочитайте розв’язання задачі по діях.

2. Гра «Я — вчитель»

— Знайдіть та виправте помилки.

5 ■ 4 = 24 4■ 7 = 297 ■ 3 = 21

3 ■ 8 = 24 6■ 9 = 724 ■ 6 = 26

8 ■ 7 = 56 8■ 8 = 488 ■ 4 = 30

9 ■ 6 = 56 5■ 9 = 459 ■ 4 = 36

3. Робота в парах (див. додаток на с. 140)

4. Хвилинка каліграфії (с. 85)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми вивчимо нову властивість дії множення, продовжимо роботу над задачами.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Підготовча робота (с. 85, завдання 525)

— Розгляньте, як виконали множення.

— Що зробили спочатку в першому рядку? (Знайшли добуток перших двох чисел.)

— Що зробили потім у першому рядку? (Помножили цей добуток на третє число.)

— Що зробили спочатку в другому рядку? (Знайшли добуток другого і третього чисел.)

— Що зробили потім у другому рядку? (Помножили перше число на цей добуток)

Висновок: Щоб знайти добуток трьох чисел, можна добуток перших двох чисел помножити на третє число, або перше число помножити на добуток другого і третього чисел.

а • Ь • с = (а • Ь) ■ с = а ■ (Ь • с) — сполучний закон множення

Клас

2.Обчислення з коментуванням (с. 85, завдання 526)

Учні обчислюють, спираючись на сполучний закон множення.

9 ■ 4 ■ 2 = 9 ■ (4 ■ 2) = 9 ■ 8 = 72 8 ■ 3 ■ 2 = 8 ■ (3 ■ 2) = 8 ■ 6 = 48 6 ■ 2 ■ 3 = 6 ■ (2 ■ 3) = 6 ■ 6 = 36 3 ■ 3 ■ 8 = (3 ■ 3) ■ 8 = 9 ■ 8 = 72

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв'язування рівнянь (с. 85, завдання 527)

Троє учнів працюють біля дошки, решта виконують завдання самостійно у зошитах.

2. Робота над задачею (с. 85, завдання 528)

— Про що йдеться в задачі? (Про невідоме число, яке збільшили в 4 рази й одержали 32.)

— Що означає, що число збільшили в 4 рази? (Це означає, що це число помножили на 4.)

— Скільки отримали в результаті додавання? (32)

— Що є шуканим у задачі? (Шуканим є число, яке невідоме)

— Позначимо невідоме число буквою, наприклад х. Нагадайте, що відбулося з цим числом? (Число х збільшили в 4 рази і отримали 32.)

— Запишіть рівність. (х • 4 = 32)

— Що ми отримали? (Рівняння) Розв’яжемо рівняння і дізнаємося про шукане число.

— Прочитайте рівняння. Що невідомо? (Невідомий другий множник)

— Як знайти другий множник? (Щоб знайти другий множник, треба добуток поділити на перший множник.)

— Виконайте дії.

(х = 32 : 4

х = 8)

— Зробіть перевірку. (4 помножити на 8 повинно бути 32: 4 • 8 = 32; таким чином отримали істинну рівність: 32 = 32, тому х = 8, є розв’язком рівняння, а отже, і шуканим числом)

— Запишіть відповідь. (Відповідь: 8 — невідоме число.)

3. Самостійна робота над задачами (с. 85-86, завдання 529;530)

4. Розв'язування логічних задач (усно)

Завдання 531 (с. 86)

Відповідь: добуток зменшиться у 2 рази. Наприклад, 6 ■ 4 = 24; 6 ■ 2 = 12. Завдання 532 (с. 86)

Відповідь: на а менше в хорі дівчаток, ніж хлопців.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Яку властивість дії множення вивчили на уроці?

— Наведіть приклади.

VII. домашнє завдання

С. 86, завдання 533; 534.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (24.12.2015)
Переглядів: 4045 | Рейтинг: 3.0/1
Елементарне поняття про будову людської фігури, її складових частин. Практичн...
Інструменти і приладдя для роботи з тканиною
Робочий стіл. Піктограми
Самообслуговування. Призначення одягу та взуття
Твоя квартира. Будь обережним
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]