Тема: Безпека на дорозі. Правила пішохідного переходу. Дорожня розмітка.
Тема: Безпека на дорозі. Правила пішохідного переходу. Дорожня розмітка.
Мета: Поглибити знання учнів про правила пішохідного руху, з правил переходу проїзної частини дороги; вчити уникати небезпеки на дорозі, розпізнавати дорожню розмітку, оцінювати ризик під час переходу дороги; виховувати дисциплінованість пішохода, уважність, обережність.
Обладнання: мультимедіа, картки для роботи у парах, дорожні знаки, слайди відповідно до теми, навчальні мультфільми.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Повторимо правила на уроці:
Учні на уроці не викрикують, а … (піднімають руки).
Учні на уроці не відволікаються, а … (уважно слухають).
Учні на уроці не тільки слухають, а відповідають і …(запам’ятовують) .
ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності.
- Почнемо сьогоднішній урок трохи незвично – з мультфільму. Уважно його дивіться і запам’ятовуйте корисні поради! (мультфільм «Смішарики на дорозі») (Див. електронний додаток 1)
- Бачите, як страшно буває на дорозі! Що порадив герой своїм друзям? Чи правду він говорив?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні ви поглибите знання про правила пішохідного руху з метою запобігання небезпеки на дорозі.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Вступна бесіда.
- Життя людини, її здоров’я — це головне. У кожної людини воно одне. Втратити здоров’я або життя дуже просто і легко, а от повернути його назад іноді буває неможливо. За статистикою, щогодини на дорогах світу гине 9 дітей. У тридцятьох випадках зі ста їхня загибель пов'язана з їх власною неправильною поведінкою на дорозі, а не з помилкою водія.
Послухайте віршик слухняного пішохода.
Правила дорожні знаю,
Їх виконую завжди.
Знаки на ходу читаю,
Щоб не трапилось біди.
В школу свій маршрут долаю,
Шлях, що вдало вибрав я.
Він безпечний, я це знаю,
Знає це й моя сім’я.
І дорогу переходжу
Тільки там, де перехід.
І на все я час знаходжу,
На навчання і похід.
Основне — це дисципліна,
І тоді біда мине.
Знати треба неодмінно,
Що життя — це головне!
Робота за підручником. (с. 77- 79)
Опрацювання тексту.
- Що потрібно дотримуватись учасникам руху? (Правила дорожнього руху).
- Для чого призначені тротуари? (Для руху пішоходів).
- Де потрібно ходити, якщо тротуари відсутні? (По узбіччю дороги, назустріч транспорту).
Словникова скарбничка
Пішохід – особа, що бере участь у русі поза транспортними засобами.
Учасники дорожнього руху – це особи, які беруть участь у русі на дорозі: пішоходи, водії, погоничи худоби, велосипедисти.
Перегляд слайдів «Будова дороги» (Див. додаток 2)
- Що означає слово «тротуар»?
- Що таке «проїзна частина»?
Робота у зошиті (с. 34 -35)
Кросворд.
- Позначити малюнки, на яких діти поводяться правильно.
- Ще безпеку на дорозі допомагає підтримувати і дорожня розмітка. Яка змушує правильно рухатись як автомобілі, так і пішоходів.
Загадка
Що за коник полосатий
На дорозі коло хати?
«Зебра», кажуть, уляглась –
Звідкіля вона взялась?
«Зебра» в нас на переході –
Та чи є така в природі?
(Пішохідна розмітка «Зебра»)
Мультфільм «Смішарики про «зебру» (Див. електронний додаток 3)
Бесіда.
- З першого класу відомо, що переходити дорогу потрібно по пішохідному переході.
Для того, щоб нагадати вам, які бувають пішохідні переходи, пропоную переглянути слайди. (Продовження презентації)
- Що ще допомагає переходити дорогу? (Світлофор).
- Як він допомагає регулювати рух, нагадає нам одна учениця.
Я шлях вкажу надійний,
Де небезпек нема.
Трикольорове око
Я маю недарма.
Нехай воно і мружиться,
Ніколи я не сплю,
З малими дітьми в хованки
Я гратись не люблю.
В роботі я суворий
І стриманий завжди.
Тролейбуси, машини
Біжать сюди й туди.
Дивлюсь червоним оком —
Велю спинитись я,
Одне мені потрібно —
Це витримка твоя.
А блисне жовте око,
Іти не поспішай,
Бо жовтий — не зелений:
Потрапиш під трамвай.
Увага — і зелений
Привітно замигтів.
Він колір найдобріший,
Щасливої путі!
Руханка.
Машини мчать по місту, (учні рухаються по колу)
Зустрівся світлофор.
Там жовтий загорівся – і глохне вже мотор. (крокують на місці)
Зелений – мчать машини. (починають знову рух)
Червоний – зупинись! (зупиняються )
А загорівсь зелений – за парти час рушать.

- А як перейти дорогу, коли нема ні переходу, ні світлофора?
Дорогу потрібно переходити найкоротшим шляхом у місцях, де її добре видно в обидва боки і подалі від повороту. Перед переходом потрібно подивитись спочатку наліво, а потім - направо. Якщо машин нема – можеш починати перехід.
Ще допомагають регулювати рух дорожні знаки. Всіх їх багато, та я пропоную познайомитись із найважливішими для пішоходів.
Робота у парах. Гра «Пазли»
- Із поданих пазлів складіть дорожні знаки. (Див. додаток 4)
Значення цих знаків є у нас на дошці. Прочитайте.
Вірші до дорожніх знаків (читають діти)
Водій гальмує тут уважно,
ну а за ним його сусід.
А люди йдуть собі поважно,
бо пішохідний перехід.

Там де вулиця широка
і машини в два потоки,
Людям важко перейти,
треба вихід нам найти.
Під землею є прохід –
це підземний перехід.

В трикутнику дітки біжать
то ж школа чи садок поряд стоять.
Водій, коли бачиш цей знак
Будь обережним! Ось так!

Де зупинка? – всі шукають,
Позначок ніде немає.
Ось табличку всі знайшли
і в автобус сіли всі.

Де будується район,
школа дім чи стадіон.
Є попереджувальний знак
«Ходити небезпечно, так!
Бесіда «Дорожня розмітка».
- Ще допомагає регулювати рух автомобілів і пішоходів дорожня розмітка.
Біла суцільна лінія посередині дороги ділить її на частини, по яких транспорт рухається в протилежних напрямках. І машини їдуть без перешкод. (Продовження перегдядку презентації).
V. Узагальнення та систематизація знань.
Робота в парах. Гра «Правила для пішоходів».
-У вас на партах є картки із словами з яких потрібно скласти речення. І це речення непрості, а правила для пішоходів. Потім ви зачитаєте ці речення.
(Див. додаток 5)
Гра «Асоціації »
Назвіть одне слово з яким у вас порівнюється слово «дорога».
VІ. Підсумок уроку.
- Хочу перевірити, чи запам’ятали ви правила , з якими ми познайомились
на уроці.
Вірш-добавлянка.
Щоб на дорогах жертвою не стати,
Потрібно Правила ... (вивчати).
Тож знати треба сину й доні,
Що рух у нас ... (правосторонній).
Де по дорозі мчать машини,
То це ... (проїжджа) є ... (частина).
А де прогулюються пари,
Де люди йдуть — це ... (тротуари).
Дорогу не перебігайте,
А краще трішки ... (зачекайте).
Щоб не було нікому шкоди,
Завжди ідіть на ... (переходи).
І теж хвилинку зачекайте,
І не біжіть,... (не поспішайте),
Бо завжди той, хто поспішає,
Усіх смішить і... (звеселяє).
Й виконуй правила завжди,
Тоді не трапиться ... (біди).
- Чи сподобавсь вам урок? Я думаю, що ви станете ще уважнішими на
дорозі.
Категорія: Основи здоров’я | Додав: calli2007 (02.02.2017)
Переглядів: 3669 | Рейтинг: 3.7/3
В гостях у Ганнусі
Новорічні гірлянди. З’єднання елементів гірлянди. Виготовлення новорічної гір...
Міні-проект. Моє улюблене місце відпочинку на природі в місті (селі)
Твоя квартира. Будь обережним
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]