Літні та зимові розваги

Тема 27. Літні та зимові розваги

Мета: розповісти учням про правила літнього відпочинку; ознайомити із впливом сонячних променів на організм людини, який призводить сонячного удару і сонячного опіку; виховувати обережність, відповідальність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Робота над загадками

 Сонце пече, Сніг на полях.

Липа цвіте,Лід на річках.

День прибуває.Метелиця гуляє.

Коли це буває? (Влітку)Коли це буває? (Узимку)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Під час канікул у вас найбільше часу для розваг та відпочинку. Сьогодні ми поговоримо про правила безпечної поведінки під час літніх та зимових розваг.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 89-92)

— Улітку в школярів канікули. Тому ви більше часу можете проводити на свіжому повітрі: грати з друзями в ігри, плавати, засмагати, кататися на велосипеді, роликах тощо.

— Розгляньте малюнки на с. 89. Прочитайте і запам’ятайте корисні поради.

— Де можна кататися на самокаті, роликах, велосипеді?

— Назвіть правила поведінки біля водойми.

— Доведіть, що засмагати на пекучому сонці — шкідливо для здоров’я.

— Розгляньте малюнок на с. 90. Чому не можна довго перебувати на сонці з непокритою головою або загоряти після 11-ї години дня?

— Наведіть ознаки сонячного удару?

— Доведіть, що взимку добре відпочивати.

— Які поради безпечного відпочинку ви запам’ятали?

— Що треба робити, щоб не обморозити вуха, ніс, ноги та руки?

— При обмороженні шкіра стає блідою або має синюватий відтінок. У людини з’являється «гусяча шкіра», остуда.

— Розгляньте малюнки на с. 91. Прочитайте і запам’ятайте корисні поради.

— Відгадайте загадки (с. 22).

 Двоє ніг у швидкого коня, Крешуть лід, ріжуть лід,

Має він одне око і роги.Залишають дивний слід.

Я катаюсь на ньому щодня,А які швидкі вони!

Хоч і добре натомлюю ноги. (Велосипед)Що це, діти? (Ковзани).

— Розкажіть, у які ігри ви полюбляєте грати влітку, взимку.

— Розгадайте ребус. (Ролики)

Гра «Так чи ні?»

— Якщо ви згодні із тим, що почуєте, скажіть: «Так» — і плесніть у долоні.

 Можна ходити до лісу самому. Так чи ні?

 Купатися і пірнати можна в будь-якому озері чи річці. Так чи ні?

Клас

На велосипеді можна кататися у дворі, на стадіоні. Так чи ні?

Коли засмагаєш, панаму можна не одягати. Так чи ні?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Читання й обговорення вірша Л. Вознюк «Як потрібно засмагати»

ЯК ПОТРІБНО ЗАСМАГАТИ

На пісочку ми лежалиі на сонце не зважали.

І на пляжі засмагали.А увечері все тіло

Сонце гріло, припікало, запекло, почервоніло,

але нас не налякало:Що ж порадити малятам,

грались, бігали, пірнали,як потрібно засмагати?

— Де засмагали діти? Що вони робили? Якої помилки припустилися?

— Що ж порадити малятам, як потрібно засмагати?

— Де треба проводити більшу частину часу спекотного дня?

— Що треба обов’язково вдягати на голову?

— Який носити одяг?

— Чому треба змащувати відкриті ділянки тіла сонцезахисним кремом?

— Коли краще засмагати?

— Відчувши нудоту, запаморочення, біль на шкірі, повідомте про це дорослих.

2. Тест «Так чи ні?»

Ознаки сонячного удару — це:

 О головний біль;

 О блювання;

 О розлад шлунка;

 О запаморочення;

 О слабкість;

 О нудота;

 О остуда;

 О підвищення температури.

3. Робота над загадками

Стоїть корито,• Я — вода, і на воді плаваю.

Повне води налитої (Ставок) (Лід)

Не кінь, а біжить,• Хоч сам не біжить,

Не ліс, а шумить. (Річка)А стояти не велить. (Мороз)

— Чого ніколи не можна робити на льоду?

— Чому ніколи не можна виходити на лід наодинці?

— Чому ніколи не можна ступати на лід, якщо ти не впевнений, що він достатньо міцний?

— Чому ні в якому разі не можна розтирати обморожене місце снігом?

VI. Підсумок уроку

— Яких правил треба дотримуватися, щоб літній (зимовий) відпочинок був безпечним?

— Назвіть ознаки сонячного удару.

— Що ви зробите, якщо з вами таке станеться?

— Як допомогти в разі сонячного удару?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 5266 | Рейтинг: 0.0/0
Екскурсія. Ознайомлення з об'єктами неживої та живої природи
Зустріч із дитячими журналами. Урок позакласного читання
Елементарне поняття про театральне мистецтво. Практична робота «Художник у те...
Повітря та його властивості. Демонстрація властивостей повітря
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]