Займайся фізкультурою!

Тема 12. Займайся фізкультурою!

Мета: продовжити формувати в учнів знання про умови, що сприяють фізичному розвитку дитини; розповісти учням про види рухової активності; розвивати прагнення займатися спортом, щоденно виконувати комплекс вправ ранкової гімнастики та вправ для фізичного та розумового розвантаження; виховувати старанність, наполегливість.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Що ви робите, щоб зміцнити своє тіло?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ви розширите свої знання про те, як фізичні вправи впливають на здоров’я.

IV. Вивчення нового матеріалу

1.Робота за підручником (с. 38-40)

— Розгляньте фотографію на с. 38.

— У світі все перебуває в русі. Плинуть хмарки, кружляють сніжинки, повзають жуки, літають метелики і птахи, плавають риби, стрибають і бігають тварини.

— Доведіть, що людина теж не може жити без руху.

— Що забезпечує повноцінний ріст і розвиток, сприяє зміцненню здоров’я і запобігає виникненню хвороб? Якою стає людина, якщо мало рухається?

— Розгляньте фотографії і малюнки на с. 39.

— Що треба робити, щоб рости сильним, спритним, бути бадьорим та енергійним, мати гарний настрій?

— Коли треба виконувати фізичні вправи?

— Де найкраще виконувати фізичні вправи?

— Поясніть прислів’я.

Багато ходити — довго жити.

Хто день починає із зарядки, у того здоров’я в порядку.

Робота у групах

— Обговоріть, що треба робити, аби бути здоровим, спритним, фізично вправним. Чому фізичні вправи треба робити щодня?

— Уважно розгляньте і порівняйте малюнки на с. 40.

— Хто з дітей дружить з фізкультурою, а хто — ні?

— Покажіть друзям, які вправи ви можете виконувати. Які вправи ви хотіли б вивчити?

— Чому ранкову гімнастику ще називають зарядкою?

— Вигадайте кілька цікавих вправ для зарядки і покажіть їх у класі.

Домашнє завдання

— Запитайте дорослих, в які рухливі ігри вони грали, коли були у вашому віці. Коротко запишіть або намалюйте правила однієї такої гри.

Зробіть у класі альбом «Ігри наших батьків».

Клас

2. Фізкультхвилинка

ДЕРЕВЦЕ

Трава низенька-низенька,{Роблять присідання.)

Дерева високі-високі.{Піднімаютьруки вгору.)

Вітер деревце колише-гойдає.{Обертаються.)

То вліво, то вправо нахиляє.{Нахиляються праворуч, ліворуч.)

То вгору, то назад. (Потягуються вгору, назад.)

То вниз нагинає.(Нахиляються вперед.)

Птахи летять-відлітають,(Махають руками.)

А учні тихенько за парти сідають. (Сідають за парти.)

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Гра «Збери прислів'я»

— Складіть прислів’я. Поясніть їх.

 Ходи більше — бігай,

 Якщо хочеш бути сильним — й проживеш довше.

 Якщо хочеш бути красивим — . . бігай,

 Якщо хочеш бути розумним — . . дивись на здоров’я.

 Не дивись на вік — . . бігай.

2. Тестування

— Щоб бути здоровим, треба:

 а) дуже багато спати;

 б) займатися фізичними вправами;

 в) менше гуляти на свіжому повітрі;

 г) правильно виконувати фізичні вправи.

3. Робота над прислів'ям

 ■ Як про здоров’я дбаєш, так і маєш.

— Найефективнішим попередженням усіх фізичних і психічних відхилень є фізкультура, сонце, свіже чисте повітря і вода, спорт.

VI. Підсумок уроку

— Якою зростає дитина, що мало рухається?

— Якими фізичними вправами можна займатися у школі?

— Якими фізичними вправами можна займатися поза школою?

— Які спортивні секції ви відвідуєте?

— Які поради щодо занять спортом ви запам’ятали?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2817 | Рейтинг: 0.0/0
Свято здоров'я (урок проводять два вчителі)
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 15
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint
Природа в місті (селі) та його околицях
Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]