Догляд за зубами

Тема 9. Догляд за зубами

Мета: розповісти учням, для чого потрібні зуби; поглибити знання про значення гігієнічних навичок; вчити доглядати за зубами; виховувати бажання дотримуватись вивчених правил.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Робота над загадкою

• На околиці вологій білі голубочки

Обіч ями край дороги сіли в два рядочки. (Зуби)

— До правил особистої гігієни належать і правила догляду за зубами.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ви дізнаєтеся, що треба робити, щоб зберегти зуби здоровими.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 28-30)

— У природі є багато тварин, які не виживуть без зубів, тому що за їх допомогою добувають собі їжу. А як же люди? Адже вони можуть їсти м’яку їжу, яку необов’язково жувати.

Щоб їсти такі корисні продукти, як овочі, фрукти, горіхи, потрібні здорові та міцні зуби. Якщо людина не вживає цих продуктів, то через деякий час стає кволою і починає хворіти. Для здорового харчування потрібні здорові та міцні зуби.

— Дуже важливо дбати про свої зуби.

Прочитайте і запам’ятайте правила догляду за ними.

— Розгляньте малюнок на с. 28 і прочитайте правила, як треба правильно чистити зуби.

— Коли треба чистити зуби? Що для цього потрібно? Як чистити зуби?

— За допомогою дзеркала порахуйте, скільки у вас зубів.

— Прочитайте вірш Тетяни Лисенко «Хвора киця» (с. 29).

— Які поради дав лікар киці?

— Як ви доглядаєте за зубами?

— Розкажіть про те, як слід доглядати за своїм тілом уранці і ввечері.

Гра «Так чи ні?» (с. ЗО)

— Якщо ви згодні із тим, що почуєте, скажіть: «Так» — і плесніть у долоні.

Вмиватися потрібно щодня вранці і ввечері. Так чи ні?

Зуби слід чистити вранці, ввечері і вночі. Так чи ні?

Перед сном треба мити ноги. Так чи ні?

Мити руки потрібно в один і той самий час. Так чи ні?

Чистити зуби слід зубною щіткою і пастою. Так чи ні?

Щомісяця треба перевірятися у стоматолога. Так чи ні?

Практична робота

— Проведіть змагання.

На столі розкладені різні предмети — щітка для одягу, зубна щітка і паста, склянка, рушник, мило тощо.

Двоє учнів вибирають предмети, потрібні для того, щоб почистити зуби. Потім показують, як вони чистять зуби. Решта учнів спостерігають. Після закінчення діти вказують на помилки, обговорюють їх.

Хто зробив усе правильно — той переміг.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота над загадкою

Маю вигляд я і смак — можеш подивиться.

І без мене вам ніяк всім не обійтися.

Я — не страва, не напій, та в роботі часто З милом, з щіткою дружу.

Ім’я моє — . (паста).

— Сьогодні на полицях магазинів і аптек — безліч різноманітних зубних паст. Одні сприяють укріпленню ясен, другі — відбілюють емаль, треті — борються з карієсом. Практично всі вони рекомендовані лікарями.

Якщо ви не чистите зуби, мікроби в роті швидко розмножуються і виробляють кислоту, що руйнує зуби.

Зуби ми чистимо вранці та ввечері. Але приймаємо їжу і в обід, і в полудень. Що ж робити? Знову чистити зуби? Звісно, ні. Якщо ви знаходитеся вдома, то після кожного прийому їжі слід пополоскати зуби теплою водою.

— Діти, коли заболів зуб, що треба робити?

2. Обговорення вірша М. Стельмаха «Чому в зайця не болять зуби»

Розболілись в зайця зуби, Не з’їсте тоді і каші,

З болю в зайця спухли губи.Не кажу вже про капусту.

— Ох, яке у зайця лихо! — — Чим я, дятле, провинився?

Ходить, журиться зайчиха. З жаху заєць затрусився,

Зайця кутає у хустку, Сів на призьбу, гірко плаче.

Подає йому капустку,— Ти не чистиш зуби, зайче.

Моркву з перцем, баклажани —І все лихо йде від цього,—

Все найкраще із баштана.Каже дятел зайцю строго,—

Відгортає заєць страви,А твої погані зуби

Сів, зітхаючи, на лаві. Доведуть тебе до згуби.

До аптеки мчить зайчиха,Ось тобі шалфей пахучий.

Срібні гроші губить з лиха.Від шалфею стане лучше,

У аптеці дятел бурийНу, а потім думать треба.

Готував комусь мікстуру,А тепер піду від тебе,

А зайчиха в плач з порогу:Бо й дивитися не хочу,

— Дайте, дятле, допомогу!На запухлий ніс і очі.

Біля хати на стежиніЛіки зайцю пособили,

Стогне заєць у хустині.Знову ходить заєць в силі,—

Дятел зайця утішає,Знову бігає по рясту,

Зайцю рота відкриваєЗакупив в аптеці пасту,

І здіймає зразу крик: Щіточки і порошок

— Ви відсталий чоловік!І для себе, й для діток.

Ви лінивий нечепура!І щоранку, до сніданку

Ви цураєтесь культури!Із дітками-малюками

І загинуть зуби ваші, Чистить зуби коло дуба,

Й НЕ БОЛЯТЬ У ЗАЙЦЯ ЗУБИ!

3. Гра «Що не так?»

Чистити зуби зубною щіткою. Робити це два рази на день.

Використовувати зубну пасту. Робити це один раз на тиждень.

Для чищення рота використовувати жуйку.

Для зубів корисні цукерки.

Для зубів корисні овочі й молочні продукти.

VI. Підсумок уроку

— Як доглядати за ротовою порожниною?

— Як правильно чистити зуби і для чого це потрібно робити?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 3358 | Рейтинг: 0.0/0
З чого все почалося
Криволінійне різання паперу. Виготовлення дидактичної гри «числове віяло»
Обов'язки дітей і батьків
Екскурсія до водойми (до лісу). Правила поведінки поблизу водойми (у лісі)
В. Каменчук «Як Лиска голосок собі кувала». Л.Костенко «Бузиновий цар»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]