Таблиці додавання й віднімання числа 5. Творча робота над задачею

Урок 16

Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 5. Творча робота над задачею

Мета: акцентувати увагу учнів на зв’язку між таблицями додавання й віднімання; проводити підготовчу роботу до розв’язання задач на дві дії, формувати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення дітей.

Обладнання: лічильний матеріал, предметні малюнки, схеми задач, картки для індивідуальної роботи, геометричний матеріал.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Робота з картками

Картка 1

Розв’язати задачу.

На дереві сиділи 9 птахів. Шість птахів улетіли. Скільки птахів залишилось на дереві?

Картка 2

Розв’язати задачу.

У Миколки 6 машин, а у Сергійка — на 2 машини менше. Скільки машин у Сергійка?

Картка 3

Порівняти.

3 + 4 ___ 6 – 1

11 – 2 ___ 7 + 1

5 + 3 ___ 9 + 1

4 + 4 ___ 5 + 3

8 – 1 ___ 10 – 1

3 + 5 ___ 2 + 7

2. Усна лічба

1) Гра «Листоноша».

На дошці причеплені три поштові скриньки, на яких написані цифри 9, 10, 8. На столі у вчителя лежать листи, які треба доставити до поштових скриньок. На картках написані приклади. Діти по черзі виходять до дошки, читають приклади, рахують та опускають листа до потрібної скриньки.

6 + 3 8 + 1 10 – 2 11 – 1 3 + 5

4 + 4 5 + 5 2 + 6 2 + 8 10 – 1

2) Допоможіть Сороці виправити помилки.

2 + 8 = 7

4 – 3 = 1

0 + 6 = 5

9 – 3 = 4

5 + 3 = 8

7 – 6 = 2

4 + 4 = 7

10 – 9 = 1

3) Вставити пропущені знаки дій.

6 __ 3 = 9

7 __ 2 = 5

8 __ 8 = 0

8 __ 2 = 10

10 __ 7 = 3

5 __ 10 = 15

4) Геометричний матеріал.

Скільки чотирикутників зображено на малюнку?

3. Перевірка роботи за картками

II. Р обота над новим матеріалом

1. Підготовчі вправи

Заселіть будиночок.

2. Виконання завдання № 114

Робота в парах.

Діти повторюють таблиці додавання і віднімання числа 5. Задають одне одному приклади на додавання й віднімання числа 5. Потім за записами пояснюють додавання й віднімання числа 5 з переходом через десяток.

3. Розв’язання прикладів № 115 з коментуванням

4. Знаходження значення виразу зі змінною (№ 116)

Самостійна робота.

5. Перевірка роботи

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачею № 117

— Прочитайте задачу з її першим запитанням.

— Яку дію треба виконати, щоб дати відповідь на запитання задачі?

— Чому?

— Що треба знати, щоб дізнатися, скільки всього листків засушила дівчинка?

— Чи відомо це?

— Яку дію треба виконати, щоб дати відповідь на запитання задачі?

Діти записують скорочений запис задачі.

Дубових — 7 л.

Кленових — ? л., на 2 л. менше } ? л.

Діти роблять висновок, що дві задачі можна об’єднати в одну задачу.

2. Самостійна робота

Сильніші учні виконують № 119, 120.

Всі решта виконують № 119, 118.

3. Перевірка роботи

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 24 № 121, № 122.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 2141 | Рейтинг: 0.0/0
Дерева, кущі, трав'янисті рослини
Тематичне ліплення за малюнком і власним задумом. Створення композиції за мот...
Місця підвищеної небезпеки у школі
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Вирізування з паперу серветок, сніжинок
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]