Таблиці додавання й віднімання числа 3. Ламані лінії. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць

Урок 13

Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 3. Ламані лінії. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць

Мета: розвивати в учнів уміння додавати й віднімати число частинами; формувати поняття ламана лінія; вправляти в складанні задач за малюнком і числовими даними, розвивати пам’ять, увагу.

Обладнання: лічильний матеріал, предметні малюнки, геометричні фігури.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

Діти з кожного ряду зачитують задачі, складені за схемами № 87.

Один учень зачитує розв’язання задачі № 88.

2. Усна лічба

1) Доданок 3 4 2 6 1 2 3 8 5 7

Доданок 7 5 7 2 5

Сума 10 9 10 8 9

2) Знайти закономірність у двох перших трикутниках. Як пов’язані між собою числа? Замість знаків питання записати потрібні числа.

3) Розташуйте числа спочатку в порядку збільшення, а потім — зменшення.

5 1 2 3 4 6 8 7 12 14.

4) Перевірка роботи.

У цирковій виставі брали участь лев, слон і мавпа. В якому порядку вони виходили на арену, якщо слон був не останнім, а лев виступав раніше, ніж слон?

II. Р обота над новим матеріалом

1. Підготовчі вправи

1) Повторення складу числа 3.

3

2 ?

3

1 ?

2) Додавання й віднімання частинами.

8 + 2 + 1

9 + 1 + 1

7 + 3 + 2

11 – 1 – 1

11 – 1 – 2

12 – 2 – 1

3) Виконання завдання № 89.

Діти самостійно читають приклади на додавання й віднімання числа

3. За бажанням розповідають таблиці напам’ять.

2. Пояснення нового матеріалу

1) — Які нові приклади зустрілися вам у таблиці?

— Сьогодні ми навчимося додавати й віднімати число 3, виходячи за межі десятка.

9 + 3 = 9 + 1 + 2 = 10 + 2 = 12

1 1

2) Бесіда про різні способи віднімання.

11 – 3 = 11 – 1 – 2 = 10 – 2 = 8

1 2

11 – 3 = ; 10 – 3 = 7; 7 + 1 = 8

1 2

11 — це 8 і 3; від 11 відняти 3, буде 8.

3. Первинне закріплення

Виконання завдання № 90 з коментуванням.

4. Фізкультхвилинка

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Самостійна робота (№ 91, № 92).

1 варіант виконує задачу № 91;

2 варіант виконує задачу № 92.

2) Перевірка роботи.

3) Творча робота над задачами (№ 95).

Діти складають задачі. Знаходять відповідні схеми.

Записують в зошити тільки розв’язання.

2. Робота з геометричним матеріалом

1) Виконання завдання № 93.

Діти розглядають малюнки. Роблять висновки, що відрізок складається з однієї лінії, а ламана лінія складається з декількох окремих відрізків.

2) Практична робота.

Побудувати в зошиті ламану лінію.

— Зі скількох відрізків ви побудували ламану лінію?

3) Виконання завдання № 94 (усно).

3. Назвіть всі геометричні фігури. Сконструюйте з них робота.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 20 № 96.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 2285 | Рейтинг: 0.0/0
Передача відкритого простору. Практична робота «Різнобарвні будинки»
Столи бувають різні
Охорона тварин. Турбота людей про тварин
Ми і природа. Поняття про навколишнє природне середовище. Взаємодія людини і ...
Весняні свята. Мамин день
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]