Таблиці додавання й віднімання числа 2. Задачі на різницеве порівняння і на знаходження невідомого доданка

Урок 12

Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 2. Задачі на різницеве порівняння і на знаходження невідомого доданка

Мета: ознайомити учнів з особливостями додавання й віднімання числа 2 з переходом через десяток; розвивати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка.

Обладнання: лічильний матеріал, предметні малюнки, схеми задач.

Хід уроку

I. Аналіз контрольної роботи

Учитель знайомить учнів з результатами контрольної роботи, вказує на помилки, яких припустилися учні.

Учні біля дошки розв’язують подібні приклади і задачі.

II. Р обота над новим матеріалом

1. Підготовчі вправи

1) Додати до десяти.

8 1 3 5 9 4 0 6 7 2

2) Відняти до десяти.

18, 13, 17, 14, 11.

3) Кожне з чисел 2, 3, 4 розклади на два доданки.

2 = + 3 = 2 + 4 = 2 +

2. Виконання завдання № 81

1) Робота в парах.

Діти спочатку читають таблиці, потім одне одному задають приклади.

За бажанням декілька учнів розповідають таблицю на 2 на пам’ять.

— Які нові приклади з’явилися в нашій таблиці?

— Чим відрізняються вони від інших?

— Для того, щоб виконати додавання, треба другий доданок розкласти на два числа, перше з яких доповнювало б перший доданок до 10.

2) Діти записують у зошитах приклади.

9 + 2 = 9 + 1 + 1 = 10 + 1 = 11

1 – 2 =11 – 1 – 1= 10 – 1 = 9

Інший спосіб: 11 – 2 = 10 – 2 + 1 = 9

3. Робота з лічильним матеріалом

На наборному полотні вчитель виставляє 9 яблук. Треба додати ще 2.

Діти додають і пояснюють.

4. Фізкультхвилинка

III. Р озвиток математичних умінь

1. Самостійна робота

1 варіант — № 82, верхній рядок.

2 варіант — № 82, нижній рядок.

2. Перевірка роботи

3. Виконання № 83 самостійно

Взаємоперевірка роботи.

4. Креслення відрізків

— Яка довжина даного відрізка?

— Якої довжини відрізок будемо креслити?

— Чому?

Діти креслять відрізок завдовжки 11 сантиметрів. Учитель допомагає слабкішим учням.

5. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 85

— Про що йдеться в задачі?

— Що в задачі відомо?

— Що треба дізнатися?

— Якою дією будемо розв’язувати задачу?

Діти обирають відповідну схему до задачі. Вчитель на дошці записує скорочений запис задачі.

Було — ? ігр.

Поклав — 4 ігр.

Стало — 10 ігр.

Діти самостійно записують задачу.

2) Задача.

У вазі було декілька груш. Коли поклали ще 5 груш, то їх стало 9.

Скільки груш було у вазі спочатку?

Учитель аналізує задачу. Діти розв’язують її самостійно.

3) Задача з логічним навантаженням № 86.

— Кого ви бачите на малюнку?

— Хто, на вашу думку, важчий?

— Чому?

— На скільки гуска важча?

4) Задача.

Юрко сказав, що йому не більш як 7 років, а Сашкові більш як 6.

Скільки років кожному з них, якщо вони ровесники?

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 18 № 87 № 88.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 3672 | Рейтинг: 0.0/0
Інформація. Як людина сприймає інформацію. Робота в графічному редакторі Pain...
В. Осєєва «Сини». В. Сухомлинський «Сьома дочка»
Чим ми бачимо
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16
Незвичайний стадіон
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]